adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Samson1    1

Więc zrobie tak:

-początek wegetacji Yara Complex 200kg/h + 100kg saletrzaka na hektar

-początek kwitnienia 150 kg saletry potasowej na hektar

-dolistnie Foliq P 2-3 razy podczas kwitnienia

-dolistnie Foliq K 2-3 razy po kwitnieniu i jeszcze Foliq aminocal ( nie wiem czy napisałem poprawnie) 2 razy.

-po zbiorach i koszeniu liści 200kg Yara Complex i 100 kg saletrzaka

 

tak bym zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak truskawka będzie płacić to możesz sobie pozwolić. ja bym zastosował nitrabor do tego i ograniczył nawożenie dolistne na 3 zabiegi Foliq P 2-3, Foliq K 2-3 Foliq aminocal tego ostaniego to zależy od opadów jak sa duze to mzoan wiecej bo wapń powoduje że owoce sie nie rozpływaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

W którym momencie Nitrabor? Na początku kwitnienia zamiast saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

nitrabor to saletra. Tylko że lepsza

Ile lat ma plantacja żeby liście ciąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Sadzone w 2010r. Może napiszecie jak Wy nawozicie i na tej podstawie będę mógł podejrzeć gdzie robie błędy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

witam wszystkich odbiegne troche od tematu.ciekawi mnie to jaka bedzie cena truskawek na skupach.ciekawe czy dojdzie do takich cen jak w tamtym roku czy bedzie do bani.ciekawe czy chlodnie sprzedaly bo kupowaly bardzo drogo.jakie sa wasze prognozy jakie macie spostrzezenia na ten temat.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

wszyscy stosujecie takie markowe nawozy - yara foliq??

 

ja tam jeśli już muszę dać dolistnie to daję coś z firmy z olkusza (intermag)- choć widzę że np w tym foliq wapniowym nie ma za bardzo azotu w przeciwieństwie do intermaga -wapnovit -

Ogólnie to ojciec sypie dużo także raczej nie ma co zasilać

 

Geronimo mógłbyś napisać coś o tej fertygacji - na twoim przykładzie co kiedy dajesz

 

robił ktoś z was ostatnio badania wody ze studni w jakimś sanepidzie??

ile teraz taka przyjemność kosztuje ??

mam nową studnię na innej działce i do nawodnienia trzeba zobaczyć jakieś parametry żeby się zaraz tapa nie zapchała

- trzeba by jakieś filtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Sadzone w 2010r. Może napiszecie jak Wy nawozicie i na tej podstawie będę mógł podejrzeć gdzie robie błędy. :)

jak w 2010 to zamiast kosić a tym bardziej zasilać po zbiorach lepiej zaoraj i nasadź nowe. U mnie wymiana co 2 lata no góra 3 ale to rzadko

 

 

Badania wody chyba 180 zł. Ja robiłem kompletne to dawałem prawie 400 ale łącznie z bakteriami. Teoretycznie obowiązkowe przy każdym nawadnianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy ktoś ostatnio wiercił studnie głębinową?? dużo załatwienia z pozwoleniem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1
Napisano (edytowany)

pozwolenie kosztuje chyba coś około 2,5 tysia

u mnie bili studnie(ponad 70m) to płaciłem 100 z metra choć teraz to i jedni wybili mi by po 80 nawet jak bym chciał(za późno ;[ )

+ do tego rura osłonowa chyba 7m

 

obudowę i pompę mają wstawić wiosną

 

saszeta dlaczego twierdzisz że badanie jest potrzebne "teoretycznie" - jak przyszły wyniki to nie dodawałeś żadnych filtrów do tych co były - badanie jest zbędne??

Edytowano przez Witold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jestem bardzo początkującym młodym człowiekiem który chce sobie zarobić na sprzedaży truskawek. Od jakiegoś czasu prowadzę sprzedaż detaliczną przy 3 punktach w mieście. Idzie nieźle, nie narzekam. Ale chciałbym zwielokrotnić moje dochody poprzez zakup pola i zasianie truskawek - innymi słowy - sam tworzyć cały biznes od podstaw. Tak to wszędzie jest, że im mniejsze pośrednictwo tym większy zarobek...

 

Mam kilka pytań odnośnie spraw praktycznych związanych z całym tym przedsięwzięciem.

 

1. Jakie pole byłoby potrzebne do zasiania (jakiej wielkości) aby dzienny zbiór truskawek wynosił 600 kg ?

 

2. Jakiej klasy ziemia ? Nie stać mnie na najlepszej jakości ziemię, ale chciałbym się dowiedzieć jakiej klasy byłaby zdatna, tak żeby wyrosły z tego porządne truskawki, ładnie wyglądające truskawki.

 

3. Jeśli zasadzę np. jesienią truskawki, to czy pierwsze zbiory byłyby już następnego roku na sezon (maj/czerwiec) ?

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

po pierwsze to truskawki się sadzi a nie sieje, ziemia najlepsza dość lekka , klasa 3b , 4a, żyzna, nie tam jakieś ugory, potrzebował byś pewnie nawadniania, a na 600 kg to trzeba by pewnie około 20 arów , zbierać można nawet w roku sadzenia jeśli plantacje zakłada się z sadzonek frigo, sadzisz wiosną, zbierasz po 6-8 tygodniach od sadzenia , koszt założenia hektara to około 50 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli załóżmy kupiłbym pół hektara (zachowawczo na przyszłość) za ok. 30 000 do tego koszty 25 000 czyli razem około 50 000 nie jest źle.

A mógłbyś w przybliżeniu podać najważniejsze koszta składające się na te 50 000 za hektar ?

Czy w wypadku gdybym dostał np słabej jakości ziemię istnieje możliwość nawożenia w postaci wysypu dużej ilości gnoju ?

Czy istnieje jakiś sposób gdybym kupił kiepskiej jakości glebę ?

Dzięki za odpowiedź i wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

truskawki nie wymagają dobrych gleb, nie mogą tylko być nadmiernie podmokłe, co do obornika można śmiało przed sadzeniem dać że 40 ton na ha bydlęcego, co do cen to około 15-20 tys na ha wyniesie cię włóknina do ściółkowania, około 2000 linie nawadniające, zakładam że masz już źródło wody, no i sadzonki, frigo to koszt od 0,4 do około złotówki, zależnie od wielkości i odmiany, na hektar trzeba około 35000 sadzonek, zależnie od rozstawu rzędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

a trzeba doliczyć koszt zakupu ziemi ciagnika opryskiwacza glebogryzarki pilnika opryski nawozy i srodki ochrony roslin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

glebogryzarkę można wypożyczyć, u nas to jest 70 zł za 24 godziny, opryskiwacz by się przydał, choćby taki za 500 zł i dorobić belkę frageria i jakiś mały ciągniczek typu c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

o jakiej glebobryzarce mowa?? zwykłej do spulchnienia pola przed sadzeniem czy międzyrzędowej -wtedy po co czarna agro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Kolego pomyśl lepiej nad 4 punktem sprzedaży i daj sobie spokój z uprawą tryskawki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witold    1

on nie ma pojęcia o sprzedaży truskawek także go nie słuchajcie!!!

 

kolego cinek mam grudziądza i w nim miałem zamiar poodkręcać noże ale na zamiarach się skończyło

rozstaw rządków co 90 i 100 cm u mnie

jak byś mógł pokazać jakieś foto tej przerobionej to byłbym wdzięczny - choć mam pewne wątpliwości co do jakości wykonanej pracy -głębokość -uszkodzenia korzeni truskawek itp -ale zawsze to lepsze jak najmowanie ludzi i swoich do roboty(w tym czasami i mnie)

 

gdyby nie inne inwestycje w tym roku to kolega sprowadziłby mi z włoch (sprowadza tirem opryskiwacze z tego kraju - przerabia modzi i tu sprzedaje z całkiem niezłym zyskiem) coś takiego bardziej profesjonalnego np breviglieri maschio meat itp za bardziej chrześcijańskie pieniądze niż 20 pare tysi - dealer w naszym kraju tak sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Jeśli chodzi o glegogryzarkę to dobrym rozwiązaniem iest BOMET z napędem bocznym,wystarczy tylko odkręcić (lub obrucić) nożę w odpowiednich miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ja mam glebogryzarkę akpil szerokość robocza 1.6 m inna nie bedzie pasowała. odkręcam noże tam gdzie sa rzedy truskawek

 

ja mam glebogryzarkę akpil szerokość robocza 1.6 m inna nie bedzie pasowała. odkręcam noże tam gdzie sa rzedy truskawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj