adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

saszeta    161

bez sensu z wiosny podlewać i w dodatku nawozem. No chyba że uprawa na folii. Normalnie jakiś wieloskładnik rzutowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Więc może być np tak : Yara Complex 200kg i do tego saletrzak 50-100kg na hektar? Można wymieszać to razem? Dodatek saletrzaka żeby więcej azotu było. Jak to widzicie?

Edytowano przez Samson1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Z azotowych polecam Nitrabor (na początku kwitnienia 100-150kg),Hydro 200-250 na początku wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Z azotowych polecam Nitrabor (na początku kwitnienia 100-150kg),Hydro 200-250 na początku wegetacji.

 

 

Nie za późno jest na azot w fazie kwitnienia? Wydaje mi się że azot jest najbardziej potrzebny na początku wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Complex też ma coś tam azotu więc na początek wystarczy , a później można poprawić czymś innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

A dlaczego uważasz że będzie za póżno ???

Zależy Ci na ładnych liściach czy owocach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

A dlaczego uważasz że będzie za póżno ???

Zależy Ci na ładnych liściach czy owocach?

 

Czytałem na forum że sypanie azotu w czasie kwitnienia opóźnia owocowanie i wydaje mi sie że podczas kwitnienia ważniejszy jest fosfor i potas niż azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

niby tak ale rolnicy sypia tez podczas zbiorów aby mieć większy owoc i tylko ludzi trują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Czyli wychodzi na to że troche azotu na początku kwitnienia można dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

OK cinek1808 żle to napisałem,ładny oczywiście musi być,tylko nie koniecznie pod kolana. :rolleyes:

 

 

Samson1 zrobisz jak będziesz chciał,proponuje zajrzeć na stronę YARY są tam opisane zalecenia nawozowe truskawki,może one rozwieją twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

OK cinek1808 żle to napisałem,ładny oczywiście musi być,tylko nie koniecznie pod kolana. :rolleyes:

 

 

Samson1 zrobisz jak będziesz chciał,proponuje zajrzeć na stronę YARY są tam opisane zalecenia nawozowe truskawki,może one rozwieją twoje wątpliwości.

 

 

Plan miałem taki żeby na początek wegetacji dać Yara Complex 200kg + 50-100kg Saletrzaka a od początku kwitnienia dolistnie odżywki Foliq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie całkiem może, ale coś ciekawego odnośnie nawożenia okiem laika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Daniel10 nie polecałbym stosować sie do tych zaleceń, niestety oni tam mają zalecenia teoretyczne, w praktyce trzeba samemu dojsc do wszystkiego. Raz tylko przyjechał pan z Yary i nawozy były dawane według ich zaleceń, to niestety w drodze do Moskwy z naczepy zaczął sie lać sok truskawkowy, póxniej było robione po swojemu tak jak wczesniej i wszystko było ok. Trzeba sobie samemu poprostu wyrobic, dawkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Ok Geronimo ale jak ktoś nie ma bladego pojęci o nawożeniu truskawek i chce rozpuścić 200 kg hydro i tym roztworem pryskać :o to lepszym rozwiązaniem dla niego będzie dostosować się do zaleceń np.Yary

 

Geronimo mógłbyś przedstawić swój system nawożenia, jeśli dobrze pamiętam pracowałeś u p.Janusz O przy roxanie a w tym roku mam "kawałek" tej odmiany może być na PW :)

 

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie pryskaj rozpuszczonym hydrokompleksem, spalisz rośliny, co do zaleceń nawozowych to też bym poczytał czyjeś doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie grupa jedzie na zaleceniach jakiejś firmy. Sok może płynąć ale 5 dni po rwaniu nie może być oznak pleśni.

Ja daję tyle co yara pisze i nie widzę problemu. Do podlewania są kristalony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Masz racje Daniel, no pracowałem kiedyś pierwszy hektar truskawki zakładałem w 2004 roku o ile dobrze pamietam. i potem kolejne aż do 2009roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1
Napisano (edytowany)

To kolega samson chciał tak pryskać. :blink:

 

Nie chciałem tak pryskać tylko pytałem czy tak można bo kolega Geronimo radził pryskać rozpuszczonym nawozem kilka postów wyżej.

Edytowano przez Samson1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

Przyznaje sie do błędu, troche źle sformułowałem moją wypowiedz, fakt że jest napisane ze polecam z nawodnieniem ale nie dodałem że z opryskiwacza to przewodami pod krzak a nie dolistnie.. Wprowadziłem trochę zamętu, przepraszam. Jak znajdę gdzieś zdjęcie to wstawię jak znajomy dawał w ten sposób z opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geronimo    2

to wrzucaj tutaj, może coś podchwycimy ;) ewentualnie może ktoś coś poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj