Kamil97

Bizon Z020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamil97    0

Siema.Czy słyszeliście o bizonie Z0-20 ? Jest to Bizon zaczepiany do ciągnika i czy macie filmik z jego pracy ?


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas w okolicy koleś ma coś takiego, ale nic ciekawego i cały dzień tym pyka i posiecze z 2 hektary i jeszcze co chwile stoi :o;) Widać że ten jego to złom, bo tak dba, że cały rok na dworze stoi :):)

To jest fajny kombajn dla małych gospodarstw, bo niemuszisz się prosić o sieczenia, a zapinasz i jedziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

U mnie kiedy sąsiad miał taki kombajn ale tylko rok go używał bo 3p sie strasznie grzał ale mało co pamietam ten kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Widzialem na youtube 2 filmiki z ta maszynka..niestety nie moge znales linku ;)

Wg wplalbym miec vistulke niz takiego bizonka....

Po 1. bardzo slaba widocznosc

Po 2. ciagnik sie przy tym grzeje i dostaje przy tym w 4 litery

Po 3. (nie jestem pewny) ale czy to prawda ze lewe kola ciagnika wystaja troche poza heder??

 

Nie reklamujemy innych for o tematyce rolniczej!!!!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Przedwczoraj takiego wymijaliśmy na naszej wsi i sie zastanawiałem co z tego może być.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem i słyszałem nie widac nic co sie dzieje na hederze i niestety ustawia sie go "na stałe" czyli nie ma siłowników a ustawia sie na cały przejaz rowna wysokosc. Wg mnie to duzy mankament bo nikt co chwila nie bedzie zsiadał i przestawiał wysokosci. Po drugie idzie dosc wolno i silniki sie grzeja nie wytrzuja a co pare okrazen trzeba filtr powietrza czyscic co naturalne. Wg mnie mało praktyczny tylko na tereny równe. Nie da sie tez zainstalowac sieczkarni

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@gentdelbarca: w danych technicznych tej maszyny pisze że nadaje sie do koszenia pól o MAX nachyleniu 10% wiec normalne że pochyłych pól nie pokosisz


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

Mielismy takiego kosił ursus c-4011, wcale się niegrzał ponieważ miał nową chłodnicę,wykosił 2 ha dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

u dziadka na wiosce dwóch braci miało taki kombajn ciągali go 360 a jak im sie grzała to założyli dodatkową chłodnice z wentylatorem, męczyli tym co roku z 15h ale ze 6 lat temu sprzedali to, mało udana maszyna nie wydajna i awaryjna, do tego potrzebny jeszcze duży ciągnik

Edytowano przez krolikNH
Ortografia

Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
Z tego co widziałem i słyszałem nie widac nic co sie dzieje na hederze i niestety ustawia sie go "na stałe" czyli nie ma siłowników a ustawia sie na cały przejaz rowna wysokosc. Wg mnie to duzy mankament bo nikt co chwila nie bedzie zsiadał i przestawiał wysokosci. Po drugie idzie dosc wolno i silniki sie grzeja nie wytrzuja a co pare okrazen trzeba filtr powietrza czyscic co naturalne. Wg mnie mało praktyczny tylko na tereny równe. Nie da sie tez zainstalowac sieczkarni

Pozdrawiam

 

Skoro wygrzebane to cos dopisze wzgledem powyzszego :P

 

Do podnoszenia/opuszcczania hedera w tym wynalazku sluzyl dodatkowy rozdzielacz dwusekcyjny, ktorym rowniez sterowalo sie wysokoscia nagarniacza, co umozliwialo bezstopniowe ustawienie wysokosci koszenia a nie tak jak pisal cytowany kolega ze na sztywno.

 

To ze wolno kosilo to fakt, ale w dobie niedoboru kombajnow (nie mozna sie bylo wiecznie doczekac tych z SKRow) byl to sprzet pozwalajacy skosic kilka ha, wiec na male gospodarstwo byl jak znalazl, u nas kosil ok 8-10 ha co roku przez 5 lat nim kupilismy bizonka.

 

Co do grzania, wystarczylo w c-355 zalozyc wentylator bodajze ze stara i problem znikal (ojciec dodatkowo jezdzil bez pokrywy maski nad silnikiem).

Chlodnice trzeba bylo codziennie rano przedmuchac i mozna bylo z 5 godzin potem "szalec" w polu :P

 

Co do sieczkarni to faktycznie, nie ma takiej mozliwosci.

 

Awaryjnosc w sumie nie byla az tak straszna, jak pisze kolega, jedynie linka zalaczania wysypu zboza dosc czesto sie rwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

ten kombajn trochę gubił i troch kłosów w zbiorniku ale całkiem mało awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Gubil jak sie za szybko jechalo, a co do klosow, trzeba bylo zmienic sito na inne z mniejszymi otworami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

C360 3P w takim śmigała i jakoś specjalnie się nie grzała, po górkach szedł na tyle na ile ciągnik dał rade go wepchnąć, ból był przy przecinaniu ponieważ lewe koło wystawało poza heder, nie dość że dało się swoje wykosić to jeszcze można było jechać na usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

daj se spokoj, kup malego samobieznego, bedzie o niebo szybciej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Koledzy, odświeżam temat :) u mnie wszystko koszone jest usługowo ale już drugi raz się zastanawiam nad swoim, ale wiadomo - finanse. Czy ten Z020 potrafi omłócić drobnonasienne? Powiedzmy, czy tym koszono rzepaki kiedyś? U mnie małe areały, ale 90% jest drobnonasiennych (zioła), no takich mniej więcej jak rzepak albo i drobniejszych. Używam siewnika typu "konny przerobiony do traktora" co to niby nie da rady siać drobnonasiennych, ale jak się pomyśli, to daje radę bez problemu, zastanawiam się czy z maszyną do zbioru jest tak samo czy nie? Na nowy kombajn nie ma środków, pytanie czy myśleć o takim Z020 za kilka tys+trochę w to pracy wsadzić, czy od razu myśleć o Bizonie za kilkanaście? Ciągnik mam 60-tkę, więc powinien bezproblemowo dać radę skoro i 4011 dają radę, no nie?


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
facet225    0

witam chce kupic taki bizon z020iczym go przewiesc i czy heder da sie zdemontowac i ktos zna wymiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesne    4

Tu masz wymiary i inne informacje: http://bizonyklub.pl.tl/Z020.htm

 

witam chce kupic taki bizon z020iczym go przewiesc i czy heder da sie zdemontowac i ktos zna wymiary

 


Zakładamy Kooperatywę Producentów Ziół. Północna Polska. Więcej informacji? Napisz do mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj