Polecane posty

GucioJUMZ    393

MF  ciekawy przebieg może być autentyczny oponki kleber jeszcze fabryczne maszynka dość mocna i co ważne solidnie zrobiona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

20l/ha to trochę sporo. Ja bujam się MTZ-tem i raczej nie udało mi się przekroczyć 16l/ha , a zazwyczaj oscyluje między 12 a 14l, gleby różne, glina i rędzina głownie. Może także dlatego, że nie wykonuję orki jak co niektórzy pod koniec listopada w tempie 2km/h  bo przód i tył ślizga się w błocie.

Nie neguję, że zadbany Ursus  czy Zetor robotę robi, ale tych ciągników nikt nie kupował do stania, większość ma bogatą przeszłość i potem dłubanie co i rusz. A niestety jakością i wykonaniem odbiegają sporo od zachodnich. Gdy w ursusie czy zetorze silnik wymaga kapitalki, w zachodnim przy tym stanie MTH jest dopiero dobrze dotarty. 

16145 ze swoją ilością biegów , zwrotnością i marnym podnośnikiem jak na swoją moc, do mnie zupełnie nie przemawia. Juz prędzej 1224 do pewnych zastosowań, typu agregat siewny, ścierniskowy. Pod warunkiem, że masz duże kawałki pola, bo zawracanie trwa wieki, plus niesynchronizowana skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

 

16145 ze swoją ilością biegów , zwrotnością 

I tu się kolego z Tobą zgadzam w 90% co o podnośnik to se radzi nawet nieźle mam takiego , brak jej do agregatu pół biegu a zwrotność to trzeba jej tochę poprzeczniaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

deutz same mf a nie ursus miałem c380 zamieniłem na dx 4.31 moc niby taka sama ale do ursusa  moja d upa  nie wsiądzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Tylko trzeba miec maszyny do odpowiedniej mocy a nie ciagac 120km cignikiem pług 3 ke czy brony 3 albo siewnik konny czy rozrzutnik 3.5 tony bo tez takich znam co maja 100konny ciagnik i lataja bronami 3 kami

Zalezy ile w ta godzine zrobi jak wezmie to 20 litrów bo szczerze to duzo znajomy na polu typowo prostokat kwadrat bez skosów itp robi w godzine 1 ha i spala w zimowej 16litrów ciagnik 4t z napedem i cos około 95km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenus    0

koledzy może nie w temacie ale zapytam obecnie posiadam 106 ha ziemi hoduje 130 sztuk bydła w planach jest druga obora stąd moje pytanie na ile mniej więcej sztuk mógłbym postawić budynek by spokojnie z tych hektarów utrzymać te krowy z dwóch obor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk741    31

bierz mtz. .. części do innych Cię zjedzą ... A mtz prosty łatwy do naprawy tanie części i oszczędny A i swoje też potrafi zrobić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

A więc też stoje przed wyborem ciągnika i już wszstkie przejrzałem i już sam nie wiem co wybrać . Narazie interesowały by mnie zetor 9540 - 10540 albo zts 10245 lub duży 12245 - 16245 . Trakor głównie transport , orka , siew . Cena do 50tyś . Chyba że zachodni mi jednak polecicie . 

 

Mam zetora 10540 import z zagranicy jestem bardzo zadowolony szybka skrzynia 42km/h żołw dwustopniowy kabina szczelna w miare cicha dobra widocznosć bo dobrze przeszklona ja mam przedni Tuz i obciażnik bo jest krótki i go podrzuca na dołkach przy jeżdzie i z mankamentów to to ze ciezko pali w zimę ja mam założony rozruszik szybkoobrotowy i grzałkę płynu w bloku i odpala nawet przy -25 fotel mam pneumatyczny  ogólnie moge polecic ten model częci do tego modelu sa nie co droższe niż do starszych zetorów typu 80.. 101... 121...

w tamtym roku robiłem komletne sprzegło rownież z kołem zamachowym droższe tarcze ceramiczne koszt czesci 3600zł wszystko zetora zamawiane z Kalisza same koło zamachowe 1900zł tak wyglada koszt częsci 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjoter12    5

Ja proponowałbym raczej coś typu zetor 7745 tanie części zamienne itp lub ursusa jakąś czwórkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

W tych pieniądzach np https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-mf-690-CID757-IDhdjK5.html#c3ce28435b lub jakiś mtz zależy jakie masz potrzeby w czym ma pracować itp. Zetora serii 77..  72..w dobrym stanie nie kupi raczej w tych pieniądzach. Chyba że np. jakiegoś Zetora 8011 typowy wół roboczy nic więcej ale części tańsze niż mf czy renia zależy kto na co patrzy i do czego ciągnik ma służyć, jaki osprzęt do niego masz lub chcesz kupić?

Edytowano przez Grzesiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

może same explorer , to dość solidne ciągniki jednak trzeba uważać na stan. ja mam same explorer 80 i rzeczywiście naprawa napędu kosztowała ok 1500 zł a po za tym chodzi aż miło i mało pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No to fajnie. Za 20 lat eksploatacji wróci mu się naprawa przedniego napędu w paliwie. Przy dobrym wietrze. 

Pieniędzy nie masz za dużo szukaj czegoś co w razie awarii nie zeżre cie z butami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Fajnie, i to są konkrety - naprawa kosztuje tyle i tyle, zepsuło mi się to i tamto.

Mi się też te zetory podobają, ale w okolicy nikt takiego nie ma, żeby zasięgnąć opinii, przejechać się, zobaczyć na żywo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

dodam że awaria sprzegła przy 4580mth a i jak go kupiłem to wymieniałem końcówki wtryskiwaczy po 35zł za szt 5 lat temu 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Ja mam zetora 7245, od 10lat pracuje na 26 ha swojego w tym 15 ha ornego i bez problemu daje rade.pompę hydrauliki wymieniam co 2 rok (koszt nowej to ok 300zł) dostępność częśći  to podstawa,prostota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To fajnie ze co 2 lata wymieniasz pompe i ile mth zrobi 1000?
To wole do zachodniego kupic za 2 do 3 tys pompe i mam spokoj na kolejne 15 tys mth.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja mam zetora 7245 [...] pompę hydrauliki wymieniam co 2 rok [...]

Nie wiem co, ale coś na pewno jest nie tak z tym Zetorem. Rozumiem, że części są różnej jakości, ale jednak należałoby się przypatrzeć co jest przyczyną tak szybkiego zużywania się tej pompy. Te 5 lat powinna wytrzymać bez problemu, a jakaś lepsza stanowczo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237

U mnie w 7011 pompa nie byla wymieniana(za mojej pamieci o remontach - czyli min. 15lat, a i wczesniej nie pamietam zeby cos ojciec o wymianie wspominal). Co to za pompa za 300zl, jak do  60tki za zetorowska wiecej placilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

U nas w 7011 jest jeszcze oryginalna pompa a ciągnik z 1982r - a w 5340 z 1998r już 3 siedzi - ładowacz robi swoje.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9187

Właśnie o tym chciałem wspomnieć - jeden robi tylko podnośnikiem, u drugiego pompa pracuje cały czas. Mimo tego jednak, dobrej jakości pompa powinna wytrzymać ze 2 tys MTH pracy silnika. To, że zmieniasz co 2 rok daje do myślenia. Albo słaby zamiennik, albo jednak problem w hydraulice - opiłki w oleju itp. Przy zmianie pompy moim zdaniem obowiązkowe jest przepłukanie całego układu, filtrów i wymiana oleju na nowy. Znam takich, co leją potem stary olej.

Zajeżdża też pompę i ukłąd pożyczanie przyczep z kiprem, bo każdy używa innego oleju, w dodatku często zasyfionego.

Kiedyś taki 7245 to było moje marzenie. Podoba mi się dalej, zwłaszcza komfort w kabinie, biorąc pod uwagę lata produkcji. Tyle, że ceny są chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Mam zetora 9540 nie pracuję nim zbyt dużo bo tylko cięższe prace orka 4x35 agregat siewny aktywny 2,5m i amazone d8 podnosi bez konieczności zakładania hydropaku na zawrotach nic nie naprawiałem ale tak jak mówię nie pracuje na codzień spalenie sprawdzałem tylko w orce ok 8 litrów na godzinę w zależności od warunków 12- 15 litrów na hektar. Obrabiam nieco ponad 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj