Polecane posty

szmergiel    1053

szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

 

I coś na temat ciagników Landini ... Pewna osoba prestrzegała mnie przed tą marką... Że jednak to ma mało wspólnego z MFem oprócz silnika i w niektórych modelach kabiny ... Że podnośniki, szkrzynie to już włoski wymysł techniki... Ile jest w tym prawdy? I czy mu wierzyć ??

 

 

ja poprostu stwierdzam ze jarasz sie majorem jakby to byl jakis super traktor,pewnie gdybys mial troche wiecej kasy i kupil proxime to z pewnoscia proxima bylaby najlepsza itd.nie zmienia to faktu ze major to najtanszy i najprostszy model w ofercie wiec nie mozna z gory stawic go ca wzor zwlaszcza w porownaniu z klase wiekszymi traktorami.ps jezeli major to drugi farmtrac to juz napewno widze jego super osiagniecia(mam farmtraca i powiem jedno fajne to moz i jest po przesiadce z innego ale lekkie i delikatne jak niewiem co)zaprzeczysz ze major jest zrobiony tylko i wylacznie pod katem obcinania kosztow?wszystko najtansze ,najciensze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Starsze landini do lat 90-tych miały skrzynie 12x4 czyli 3 biegowa multipower MF-a. W nowszych siedzi 24x12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko140    2

c

szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

 

I coś na temat ciagników Landini ... Pewna osoba prestrzegała mnie przed tą marką... Że jednak to ma mało wspólnego z MFem oprócz silnika i w niektórych modelach kabiny ... Że podnośniki, szkrzynie to już włoski wymysł techniki... Ile jest w tym prawdy? I czy mu wierzyć ??

Zalezy od rocznika landini. Wiem ze te powyzej lat 90 maja silnik perkins i caly tyl od McCormika. Podobnoz silnik oszczedny a tyl niedozajezdzenia.

A ciagnik to polecam Zetora 7211 na ten areal. Sami mamy takiego i ciagnik zwrotny, silny i wytrzymaly. Ma zrobione 10tys Mtg i w silniku nic nie bylo robione aby regulacja zaworow i wtryskow.

Edytowano przez koko140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szmergiel ale major jest mozę i najtanszym ciągnikiem z oferty zetora ale po co mi wybajerzona kabina z klima, podnośnik sterowany elektroniką, napęd załączany przyciskiem, skrzynia z bajerami lecz gdy to się popsuje to płacz i płac... Z resztą po co mi wielki ciągnik 150KM jak nie który u nas pokupowali na 20ha ziemi?? I te ciągniki sobie stoją prawie cały rok bo mało kto ma maszyny do nich a obrabiają 80KM ciągnikami... Nie rozumie do dzisiaj dzien pewnego sąsiada który ma mfa 3095 i DF 6.10 a nie ma ciągnika pośredniego czyli 80KM do MFa zapina pług 3 skibowy a DF cały rok prawie stoi nie używany, a tura ma na mf 255 i pytanie po co mu ten DF?? ... Kolejny sąsiad ma mfa 3060 a obrabia wszystko C-360 pługiem 2 skibowym ... U nas ludzie pustawiani sa głównie na łąki i to sporo w dzierżawach bo nikt nie chce sprzedać... A co za tym idzie potrzebne nam są małe ciągniki... Jak wujo posiadajacy ursusa 1224 i śmiga nim z prasom sipmą to szybko zmądrzał i szuka teraz czegoś 80KM bo Ursus zjada go z paliwem... myślę ze spokojnie starczyły by mi 2 ciągniki ale wygoda z 3ma jest nieziemska ....

 

Czyli Landiniego mam sie nie bac jak nastraszył mnie tamten człowiek??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

bogus56 no ale cóż nam zostało my wiemy swoje inni wiedzą swoje... Ciągniki, maszyny rolnicze to moje hobby i troszkę się też orientuje w temacie :P Wujo ma Ursusa 1224 silnik po generalce spalanie 10 litrów i to nawet w lekkich robotach... Więc nie pitolcie tu głupot że Zetor/Ursus pali taaak mało :D

No według niektórych opini można stwierdzić że nasze krajowe traktory sa w swiatowej czołówce jesli chodzi o niskie spalanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zupelnie sie z toba zgadzam codo argumentow o mocy traktora i bezsensownym kupowaniu duzych z jednym ale! jezeli chodzi o traktor ok 80km to wlasnie uwazam ze major jest zbyt lekki i robiony tandetnie.jezeli juz 80 km z zetora to tylko proxima ale jest tez duzo innych marek.ps.jezeli 6 cylindrowy trktor pali 10 i komus zle o chyba jest niepowazny, przeciez to ponad 100km to ile ma palic

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko140    2

 

 

Czyli Landiniego mam sie nie bac jak nastraszył mnie tamten człowiek??

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Ale na praktykach jak bylem to robilem Landiniego 96r. Mechanik bardzo go chwalil wszystko mechaniczne zero elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szmergiel każdy robi jak uważa ale co do ciągników to niestety niektórzy nie mają wyobraźni więc stanowczo stwierdzam że nie ma sensu inwestowania w 100KM ciągnik na 15ha i to w szczególności łąk... Dla mnie na takie areały to max 80KM w porywach do 85KM... małe, krótkie i zwinne ciągniczki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

Kolego Luke16,Landini to to samo co MF,naprawde nie ma się czego bać.

A co do MF,bo ktoś wspomniał że są delikatne,Nasz MF 698 w zeszłym roku oraliśmy łąkę,pług bomet,to urwał:5 korpus od pługa i 10 lemieszy,

i to jest delikatność.

Edytowano przez pzzp5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

Landini ?

hmm ja osobiście nie brałbym teraz Landiniego

Nie wiem jak z dealerem jest teraz, tym w Rawie, ale wcześniej to była masakra, teraz też jest, do mojego Landiniego z 2003r (brany u nich nówka) nie mają praktycznie żadnych części, tylko wszytko z Włoch, a co najlepsze, niektórych części Włosi nawet nie mają już na wymianę!!! mówię o ciągniku z 2003 roku

Ceny też nie są małe, wprawdzie do silnika części są w miarę tanie (Perkins, i nie psuł mi się) ale np czujniki są bardzo drogie:

-czujnik ciśnienia oleju w skrzyni- 700zł

-czujnik EHR- 2200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No jak by się MF miał rozpaść od orki polskim, budżetowym pługiem to by była sensacja:) Raczej nie o taką delikatność tu chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No to ja napiszę o twardości Masseya - walnęło mi łożysko na wałku przedniego napędu i rolka dostała się w tryby - przy prędkości ok 15 km/h zblokowało przód na drodze gruntowej, rozebrałem , zmieniłem łożysko i chodzi wszystko do dziś, tryby nie ruszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Nawet zetor jak trafi w rece zdolnego marnisza to okaże sie delikatny. A potem kupisz ładnie odmalowany tak jak kolega mfa 255 i wszystko mu się chyba wysypało oprócz silnika :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

Najgorzej to kupić ciągnik od takiego marnisza,jak kolega wspomniał,a takich to nie brakuje.

A ciekawe jak te nowe ursusy sie sprawują?

Edytowano przez pzzp5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koko140    2

Landini ?

hmm ja osobiście nie brałbym teraz Landiniego

Nie wiem jak z dealerem jest teraz, tym w Rawie, ale wcześniej to była masakra, teraz też jest, do mojego Landiniego z 2003r (brany u nich nówka) nie mają praktycznie żadnych części, tylko wszytko z Włoch, a co najlepsze, niektórych części Włosi nawet nie mają już na wymianę!!! mówię o ciągniku z 2003 roku

Ceny też nie są małe, wprawdzie do silnika części są w miarę tanie (Perkins, i nie psuł mi się) ale np czujniki są bardzo drogie:

-czujnik ciśnienia oleju w skrzyni- 700zł

-czujnik EHR- 2200 zł

Mi chodzilo o te starsze modele Landini. Te nowe faktycznie sa produkowane we Włoszech i slyszalem ze ludzie nie sa znich zadowaleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No bo landini należało do mf-a wiele lat, zachowując swoją barwę i logo wiele modeli było praktycznie identycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja ci proponuje Massey Ferguson 595 4x4 . Bardzo dobry ciągnik mało pali w stosunku do swojej mocy.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Skrzynie chyba mają inne bo pisał ktoś na forum, że mają wiecej biegów niż mf. Sam mam masseya 675, a w okolicy jęst jeszcze 690 i 698 i chodzą bez problemów. W ciężkiej orce spali 6l/h a mf 255 spala mi w tej samej robocie 5l/h (pewnie zaraz ktoś napisze że 1224 pali mu 5l/h w orce bo widze że niektórzy niezle bzdury wypisują o spalaniu swoich ciągników). W porównaniu do mf 255 komfort 675 to bajka i przede wszystkim nie ma żadnej skomplikowanej elektroniki do psucia. Jedyny minus to blacharka :/

 

Jeżeli to do mnie było to nie napisałem że zetor pali 5l/h tylko 5llitrów na 1 hektar akurat w tej robocie, a to jest bardzo ogromna różnica, bo na godzine to pali coś koło 9-10 litrów więc nie wiem dlaczego sądzisz że ktoś w tym temacie pisze że zetory palą 5l/h :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

No i tak samo nie jest wyraźnie napisane 5l/ha, ale nie chodziło mi konkretnie o twoją wypowiedź, bo na forum czy przy fotkach użytkowników jest pełno informacji jak mało palą nasze krajowe sprzęty. Kiedyś czytalem wątek o 3p i c-360 i wyszło na to że c-360 to super oszczędny traktor :/

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Na 15 hektarowe gospodarstwo nie będzie nic lepszego jak C360.Powierzchnia wsam raz dopasowana do utrzymania tego ciągnika,wszelakie inne egzotyczne ciągniki będą jedynie uciążliwą skarbonką.

 

Oczywiście że oszczędny,wystarczy zadbać o poprawne ustawienia układu paliwowego,zaworów oraz zadbać o filtra powietrza a ciągnik w średnio ciężkiej pracy wypali 25l dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Alamo sorry że to napiszę ale Ty się zawiesiłeś na epoce C-360... :D Przecież C-360 to przeżytek i chyba najgorszy ciągnik jaki mógł Ursus wyprodukować (tak tak zaraz mnie ich właściciele zafascynowani w Polską myśl techniczną zlinczują)... Albo nie pracowałeś nigdy żadnym zachodnim sprzętem i gadasz jak mój sąsiad który ma 2 x C-360 i nie może wychwalić a jak przyjdzie akcja ququ to jako jedyny jest wciągany na pryzmę ... U nas oprócz nas i sąsiada nikt na całą wieś nie ma C-360 każdy posprzedawał ...

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w szczególności co do Landini :)

Ja już postanowiłem albo Renault albo MF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Bo mało palą, zrobiłem obeznanie w terenie po sklepach i części są dostępne... Rozmawiałem z ludźmi posiadającymi te ciągniki i wychwalić nie mogą...

Co do modeli:

MF - 690, 698 ostatecznie 675 ale ostatni do prasy będzie za słaby

Renault - 85-14, 95-14, 90-34, 85-34

 

ale jakoś chyba na mfa się zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Super rozsądne podejscie do sprawy, bo jeśli masz rozeznanie, że nie ma problemu z czesciami do tego dochodzi niska awaryjność i małe spalanie tych ciągników to czego wiecej chcieć. Mf 675 mógłby być do prasy ale musiał by mieć turbo bo wolnossacy faktycznie może być za słaby. Tak samo są 698T z tym samym silnikiem :)

Edytowano przez bogus56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj