Skocz do zawartości

Polecane posty

MgrLukash    128

Czyli rozum wziął górę nad sercem :lol:

Pogratulowac!

Ciekawi mnie jedna rzecz w nim - gdzie wyprodukowana jest kabina bo oryginalna chyba nie jest a juz kilka razy widziałem taką na Zetorach z ciężkiej serii :huh:

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

izydor6280    631

kabina exportowa na Anglie, jak sie nie myle

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

pawel885    835

Kabiny takie miały ZTS-y produkowane na Słowacji po mojemu. Czeski Zetor miał inne, większe. Ale te ładniejsze, ciągnik nie wydaje się taki "krowiasty"

Wiadomość z agroFakt.pl

bartek1992    34

Mam jedno pytanko. Trafia mi sie okazja zamiana Ursusa C-360 na Ursusa 1222+tur czy opłaca sie na 16 ha taki ciagnik ?

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Luke16    332

Szczerze to jakby to było 4 cylindrowe to bym się zastanowił a 6 cylindrów to ciut za dużo

bratrolnika    3208

też tak sądzę, nie dość że to 6-cylindrowy silnik, więc spalanie dosyć duże nawet przy lekkich pracach, poza tym ten ciągnik jest bardzo długi, więc po przesiadce z c-360 będziesz na 5 razy na podwórku zawracał, kolejny aspekt ten ciągnik jest bez przedniego napędu, więc tej mocy nie wykorzystasz tak jakbyś chciał

poza tym policz jeszcze maszyny które będziesz musiał do niego dokupić, bo przyznam się nie widziałem jeszcze 1222 z pługiem 3-skibowym od c-360

bartek1992    34

Zrezygnowałem z zamiany. Goścu mówił że ma takie dwa ursusy i jakiś mniejszy na 16 ha

Hesston 5540

bartek1992    34
(edytowany)

a powiedzcie mi jeszcze lepiej kupić zetora 7245/7211 czy MTZ 82 ?

Edytowano przez bartek1992

Hesston 5540

MgrLukash    128

Od 7211 wolałbym MTZ ale jeśli chodzi już o 7245 to co innego tym bardziej jabyś ładowacz do niego planował bo jednak mają troche wytrzymalszy przedni most niż MTZ. Tylko że za takiego 7245 trzeba dac prawie 40 000zł w dobrymm stanie bo te poniżej 30 000zł to juz będą zamęczone.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Luke16    332
(edytowany)

C-330 wystawiona jest na allegro ... Jak nie pójdzie to się pomaluje ... Ale pojawia się teraz pytanie co kupić za nią ? Ciągnik ma być uniwersalny czyli: kosiarka, przetrząsarka, zgrabiarka, opryskiwacz, rozsiewacz nawozu, brony, siewnik, cyklop, owijarka, TUR itd. ... Takie prace jak oranie, prasowanie, wożenie i inne uprawy w polu będzie robił Zetor 8145 (Jutro dodam foto :P ) .... Jaki ciągnik byście doradzili? Do C-330 moge dołożyć jakieś 7 tyś ... To niech idzie za 10 tysi i mamy na wydanie 17... Myślałem o C362...

Edytowano przez Luke16

bratrolnika    3208

c-362 jest ok, ale raczej więcej niż c-330 spali, wolałbym MF255- szybki, mało pali, do lekkiej roboty w sam raz

sami chętnie zamienimy za jakiś czas naszą c-330m na Ursusa 3512

MgrLukash    128
(edytowany)

Link niedziała :P ale pewnie chodzi Ci o 550

424.jpg

W sumie niebrzytki, ciągnik kiedys (dawno temu) marzył mi się taki za Vladka :D

Napewno jego wielką zaleta jest szczelna kabina (czego za te pieniądze ciężko bedzie znaleźc)

Ewentualnie możesz 5011 poszukac bo czasem można na jakiegoś trafic w tych pieniądzach ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Luke16    332

Tak tak o 550 mi się rochodziło... Ktoś mi powiedział że jest to to samo co 255 a druga osoba powiedziala że jest to typowy anglik ... Ogólnie to myślalem właśnie nad mf 550, 5211 (ale to nie te pieniążki) , C-362 ... Ogólnie może coś lepszego by się trafiło jak by mi szybko udział członkowski mleczarnia zwróciła bo jest go prawie 30 tys....

MgrLukash    128

No jak do tych 17000 jeszcze prawie 30000 dołożyc to juz można z powodzeniem szukac w miarę młodego ciągnika...

na twoim miejcu celowałbym w 3 cylindrowe silniki bo jednak mniej z baka pociągnie w lekkich pracach od 4 w dodatku ciągnik jest trochę sprawniejszy(skrętniejszy) :D

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

tomek73    253
(edytowany)

255 to na pewno nie jest, szybciej 235, ale i to trochę wątpię. Przyjrzyj się na tylny most i zwolnice, podobny do 235, ale też inne.

I stan nie za ciekawy ten 550.

Ten 575 to ma tył jak 255 i 4512.

Edytowano przez tomek73

Luke16    332

MgrLukash niestety ale aż tak nie będę inwestował w gospodarstwo które i tak nie ma przyszłości ... A fajnie jest sobie umilić troszkę jeszcze prace ... pawel885 to był tylko przykład ... Sąsiad ma tego 550 fajne to to jest bo i wspomaganie i komfortowa kabina ma go dobre 4 lata a nie wiem czy nakręcił nim z 5mth od zakupu :D Kompletnie nic nim nie robi tylko C-360 ... Z resztą facet ma 82 lata i prowadzi jeszcze gospodarstwo i nie chce na nikogo przepisać a ma zarówno dzieci jak i wnuki... Ma z 6ha i C-360 i Tego MFa 550 ... A jego C-360 jest cała w oryginale i wymieniał tylko chłodnice ale nie wiem czy od nowości przekroczyła 1800 obrotów :D ... Szukam czegoś do czego części będą pod nosem... nie ukrywam po zakupie 8145 było pare rzeczy do zrobienia ale 10km ode mnie w sklepie wszystko dostałem bez żadnego czekania ... a nie ukrywajmy są to ciągniki stare... Ciekawy ten 575 tylko jakoś ten wygląd już nie taki :D

tomek73    253

Jak tak przedstawia się sprawa z tym 550 to może zainteresuj się nim mocniej. Co innego jak od jakiegoś handlarz to różnie bywa. Tobie chodzi zamiast 330 to taki byłby super, spali niewiele więcej niż 330 a zrobi dużo więcej i wygodniej.

A to normalne że w takich ciągnikach jest coś zawsze do roboty.

Luke16    332

tomek73 będę z tamtym sąsiadem musiał pogadać chociaż znając jego powie że i tak mu się przyda...

Luke16    332

Nie nie jego stoi w garażu ogłoszenia są przykładowe... Muszę się do niego przejechać i zapytać ... Czy będzie chciał swojego sprzedać czy nie chociaż w to bardzo wątpie... :/ Taki typ człowieka... Każdy mu mówi weź skończ z tą gospodarką ale nie on wie lepiej i tyle... Co do tego mfa 575 ciekawe czy faktycznie jest to prawie identyczny ciągnik do 4512 nie mam jak porównać szczerze bo nikt u nas zarówno tego 575 ma jak i 4512 ....U mnie co najwyżej mogę porównać C-360 do C-360 lub Zetora do Zetora....

pawel885    835

Ja mam MF 590 4x4 - trochę mocniejszy od 575 ale ogólnie identyczny, części typu pompka paliwowa, rozrusznik pasują od 4512/14 więcej części nie miałem okazji zmieniać. W końcu U4512/14 jest licencją serii 500

Luke16    332
(edytowany)

Napisze tak wg. mnie jedyną wadą tych ciągników jest ich wygląd ale można do tego przywyknąć ... Tacie się spodobał ... Zobaczymy jeszcze jak z funduszami będzie bo jeżeli dostaniemy szybko zwrot udziału członkowskiego z mleczarni to kupi się coś lepszego a jeżeli nie to na chwilę kupi się jakąś C-360 z turem by mieć drugi ciągnik ... a potem się pomyśli o czymś innym

C-330 dzisiaj została sprzedana w bardzo miłej atmosferze kupującego :) poszła za 10 tysi i teraz czas na poszła na poszukiwania czegoś innego ... Zastanawiam się mocno nad tymi mfami z serii 500 lecz i także nad C-362 która jakoś mnie średnio przekonuje... I nad zetorem którego koszt jest też nie mały... Czy lepszym rozwiązaniem do tura byłby ciągnik 3 cylindrowy czy 4ro ... Tur akurat potrzebny mi będzie tylko do zwożenia balotów z siana, sianokiszonki i słomy obornik ładujemy Cyklopem.... Główne zadania ciągnika będą to:

- oprysk

- rozsiewanie nawozu

- kosiarka rotacyjna

- Tur czyli zwózka balonów i przywiezienie do obory ze sterty

- zgrabiarka karuzelowa 3,5m

- przetrząsarka 4 karuzelowa

- praca przy cyklopie

- owijarka

- trochę zapewne transportu

- siewnik

Czyli wszystkie lekkie prace... .

Kasa na wydanie to jak najmniej .... Ale myślę że jesteśmy w stanie wydać z 20 tysi...

Co radzicie kupić ??

Edytowano przez Luke16

Piotruniu25    1152
(edytowany)

Doradził bym MTZ,ale do opryskiwacza i rozsiewacza trochę za duży.Za 20 tyś kupisz w dobrym stanie,4x4 do ładowacza by się przydało.Co do zetora to ciężko jest kupić 5211 za 20 tyś (aktualnie jestem w temacie) a już nie mówiąc 7211,no chyba że 6911 i pochodne.

MF 590 bez tura http://otomoto.pl/massey-ferguson-590-z-niemiec-73km-zetor-ursus-mtz-A219343.html

Edytowano przez Piotruniu25

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik324
      Witam, tak jak w tytule chciałbym w jakiś sposób przyśpieszyć obroty wałka wom w ursusie c360 (możliwe że nasz ciągnik to c355, sami dobrze nie wiemy). Zacznę może od tego że ursus ten pracuje z agregatem prądotwórczym, a agregat wytwarza prąd do pompy głębinowej która wyciąga wode do dosć małej deszczowni do podlewania truskawek. Pompa zasilana jest napięciem 400v i aby uzyskać taki wynik na agregacie ursus pracuje na 2000 obrotów. Mi i tacie nie podoba się to ze względu że ciągnik niekiedy musi pracować tak ponad 5h (a przydałoby się aby pracował dłużej ponieważ mamy spory areał i nie wystarcza to na podlanie wszystkiego w czasie suszy) i to powoduje że ciągnik paliwa spali "swoje" i do tego wychodzą małe nieszczelności silnika (poci się spod korka oleju i paru innych elementów silnika) i zdąży się przez kilka godzin nazbierać na ziemi oleju. Przechodząc do sedna, czy jest możliwość zrobienia lub kupna jakiejś przekładni albo czegoś co zaproponujecie do ciągnika żeby chodził na niższych obrotach? Słyszałem o przerobieniu jakoś trybów albo wymiana skrzyni ursusa na zetora, ale jednak wolałbym nie ingerować teraz w wnętrze ciągnika i wolałbym coś na zewnątrz. Z góry dziękuje. Nieścisłości będę rozwijał w komentarzach.
    • Przez JacekL
      Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć jaki ciągnik polecilibyście do obsługi kosiarki bijakowej tylno- bocznej o masie około 800 kg (zapotrzebowanie na moc to min 80KM). Może być zarówno nowy jak i używany. Budżet na nowy to 200 tyś netto, używka to do 100 tyś. Z tego co się orientuje to musi mieć masę minimum 4t. Będzie głównie służył do koszenia grobli, skarp i rowów. Dodam że dość istotny jest też dla mnie komfort pracy.

• Przez mrlighter99
      Witam,
      Mam pytanie jakie traktory (oprócz fenda )posiadają osobny zbiornik na olej hydrauliczny. Ponieważ posiadam ursusa i chce kupić ciągnik. Pozdrawiam.
      Proszę o przykłady
    • Przez krystal1
      witam mam zamiar kupić ciągnik móc 75-95km proszę o opinie 
      https://www.olx.pl/oferta/valmet-valtra-4500-CID757-IDvlIxp.html
      https://www.olx.pl/oferta/renault-cergos-340-w-komplecie-tur-krokodyl-CID757-IDvkt6f.html
      https://www.olx.pl/oferta/steyr-9094-jak-case-cs-tuz-wom-CID757-IDwmAJX.html
    • Przez kristoferson
      Mam do oddania licznik hektarów do kombajnu. licznik jest chyba sprawny bo wyświetla parametry,ale ja nie potrafię go ustawić.
      Jak ktoś chce to tylko koszt wysyłki.. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.