Skocz do zawartości

Polecane posty

Dante0001    0

Uaktywniam temat!!

Koledzy i kolezanki poszukuje jakiegos ciagnika z turem do  max 40 50k. 

co moglibyście polecic? jakie bajery powinien miec taki ciagnik aby praca z turem byla latwiejsza przyjemniejsza?  pomyslałem o rewersie. 

podpowiedzcie cos;)

lukbold    437

tosz to na 110 stronach tego tematu nie znalazłeś odpowiedzi?

Podstawa to elektrorewers, wydajna pompa, ścięta maska i..... a teraz dozbieraj drugie tyle albo zejdź na ziemie bo w tych pieniądzach bajerów nie będzie

Edytowano przez lukbold
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

Dante0001    0

a nie pomyslales ze sa tu jacys nowi uzytkownicy ktorzy mogliby mi pomoc?

ktorzy niedawno zalozyli tu konto albo niedawno kupili taki ciagnik?

konkrety kolego konkrety.

kamilc017    36

Tak do 50tyś to może case 5120-5130-5140-5150 zależy jaka moc. Lub mf od 6160 do 6190. Case ma elektrohydrauliczny rewers bez sprzęgła i 4półbiegi. Mf ma rewers ze sprzęgłem i też 4 półbiegi. 

bears    49

Tylko Zetor najlepiej zza granicy. Ściągnięte mają wszystko w oryginale 4 tyś mth przebiegu i ta moc i ten ryk tego silnika. Masz tam aż 10 biegów w tym 5 polowych i dwa do pracy w polu. Za 40 tyś kupisz super perełkę w idealnym stanie

• Haha 2

mich89    2

Chciałbym zakupić jakąś szóstkę, bo ten rok dał w kość w polach. Zachodnich ciągników raczej nie chce bo koszty napraw są kosmiczne, w rachubę wchodzi Zetor/Ursus i MTZ (jeżeli jest jakaś szóstka) ostatecznie wchodzi w rachubę Massey 699 ale strasznie ich mało. Co byście polecili? Ile palą te Ursusy/Zetory bo słyszałem negatywne opinie

tommy66692    17

mnie troszke odrzuca jak ktoś zadaje w pierwszym poscie pytanie zwiazane ze spalaniem paliwa, jaka szóstka idąca w ciężką robotę w ciężkich maszynach będzie mało palić?

bratrolnika    2015

z mtz to chyba 1221 Belarus będzie 6-cylindrów

uderz do kolegi @Luke16 on ostatnio też szukał 6-cylindrów, więc jest z tematem na bieżąco

szymon09875    147
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

mnie troszke odrzuca jak ktoś zadaje w pierwszym poscie pytanie zwiazane ze spalaniem paliwa, jaka szóstka idąca w ciężką robotę w ciężkich maszynach będzie mało palić?

Zalezy jak na to spojrzeć, w przeliczeniu na hektary i czas kazda spali malo :/

Edytowano przez szymon09875

tommy66692    17

no tak własnie o to chodzi, przeliczając na wykonana robote nie palą dużo, ale jak bujać sie na pusto to chyba nie spalą 3l/mth :)

Alamo    953
Dnia 11.01.2018 o 09:34, mich89 napisał:

Chciałbym zakupić jakąś szóstkę, bo ten rok dał w kość w polach. Zachodnich ciągników raczej nie chce bo koszty napraw są kosmiczne, w rachubę wchodzi Zetor/Ursus i MTZ (jeżeli jest jakaś szóstka) ostatecznie wchodzi w rachubę Massey 699 ale strasznie ich mało. Co byście polecili? Ile palą te Ursusy/Zetory bo słyszałem negatywne opinie

Szóstkę na 15 ha?hehe dobre, Zmień opony,wyjdzie taniej

kiko80    5

Jak koledze zalezy na czasie czemu nie 6.Czas to pieniądz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez 1kejsi1
      Witam.

Więcej informacji na PW
    • Przez Spiv
      Witam serdecznie,

poszukuję ciągnika do prac na winnicy, zupełnie wstępnie wybrałem Renault 85.14 i tutaj pojawiają się dwa pytania:
      - jaką szerokość ma ten ciągnik, bo nigdzie nie mogę takiej informacji znaleźć?
      - może jest jakaś lepsza alternatywa dla tego wyboru?
      Dodam tylko, że moja wiedza na temat ciągników jest zerowa, więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
    • Przez wrbl
      Witam,
      panowie doradźcie jaki ciągnik wybrać do 100km z turem lub pod tura, w przedziale cenowym 90-120 tys zł. Przeglądam już trochę tych maszyn a nie wiem co wybrać, więc szukam pomocy.
      pozdrawiam