Polecane posty

Dante0001    0

Uaktywniam temat!!

Koledzy i kolezanki poszukuje jakiegos ciagnika z turem do  max 40 50k. 

co moglibyście polecic? jakie bajery powinien miec taki ciagnik aby praca z turem byla latwiejsza przyjemniejsza?  pomyslałem o rewersie. 

podpowiedzcie cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tosz to na 110 stronach tego tematu nie znalazłeś odpowiedzi?

Podstawa to elektrorewers, wydajna pompa, ścięta maska i..... a teraz dozbieraj drugie tyle albo zejdź na ziemie bo w tych pieniądzach bajerów nie będzie

Edytowano przez lukbold
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dante0001    0

a nie pomyslales ze sa tu jacys nowi uzytkownicy ktorzy mogliby mi pomoc?

ktorzy niedawno zalozyli tu konto albo niedawno kupili taki ciagnik?

konkrety kolego konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Tak do 50tyś to może case 5120-5130-5140-5150 zależy jaka moc. Lub mf od 6160 do 6190. Case ma elektrohydrauliczny rewers bez sprzęgła i 4półbiegi. Mf ma rewers ze sprzęgłem i też 4 półbiegi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Tylko Zetor najlepiej zza granicy. Ściągnięte mają wszystko w oryginale 4 tyś mth przebiegu i ta moc i ten ryk tego silnika. Masz tam aż 10 biegów w tym 5 polowych i dwa do pracy w polu. Za 40 tyś kupisz super perełkę w idealnym stanie

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Chciałbym zakupić jakąś szóstkę, bo ten rok dał w kość w polach. Zachodnich ciągników raczej nie chce bo koszty napraw są kosmiczne, w rachubę wchodzi Zetor/Ursus i MTZ (jeżeli jest jakaś szóstka) ostatecznie wchodzi w rachubę Massey 699 ale strasznie ich mało. Co byście polecili? Ile palą te Ursusy/Zetory bo słyszałem negatywne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

mnie troszke odrzuca jak ktoś zadaje w pierwszym poscie pytanie zwiazane ze spalaniem paliwa, jaka szóstka idąca w ciężką robotę w ciężkich maszynach będzie mało palić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

z mtz to chyba 1221 Belarus będzie 6-cylindrów

uderz do kolegi @Luke16 on ostatnio też szukał 6-cylindrów, więc jest z tematem na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913
2 godziny temu, tommy66692 napisał:

mnie troszke odrzuca jak ktoś zadaje w pierwszym poscie pytanie zwiazane ze spalaniem paliwa, jaka szóstka idąca w ciężką robotę w ciężkich maszynach będzie mało palić?

Zalezy jak na to spojrzeć, w przeliczeniu na hektary i czas kazda spali malo :/

 

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

no tak własnie o to chodzi, przeliczając na wykonana robote nie palą dużo, ale jak bujać sie na pusto to chyba nie spalą 3l/mth :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
Dnia 11.01.2018 o 09:34, mich89 napisał:

Chciałbym zakupić jakąś szóstkę, bo ten rok dał w kość w polach. Zachodnich ciągników raczej nie chce bo koszty napraw są kosmiczne, w rachubę wchodzi Zetor/Ursus i MTZ (jeżeli jest jakaś szóstka) ostatecznie wchodzi w rachubę Massey 699 ale strasznie ich mało. Co byście polecili? Ile palą te Ursusy/Zetory bo słyszałem negatywne opinie

Szóstkę na 15 ha?hehe dobre, Zmień opony,wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupując 4 cylindrowy z turbo lepiej kupić 6-stke!  Silnik jest mniej przeciazony, ciagnik jest nieco silniejszy, a paliwo praktycznie to samo! Praktycznie to dotyczy wszystkich ciagników. Przykladem tu jest agnik renault 106.54 i 103.54.  Ten pierwszy 98KM, drugi 90KM. te ciagniki sa w podobnych cenach, ale 106.54 jest nieco dluzszy i 6 cylindrowy silnik ma dośc mocy  i ciezaru wlasnego  do agregatu siewnego  4 obrotowej i inne sprzety w ktorych 4cyl. raczej by nie daly rady! Silnik, robi wrazenie nieprzsilonego ! I dośc ekonomiczny! Mysle ze do 30ha starczy, chociaz i kupujac na 15 teź nie jest to wielki koszt! Polecam ciagniki z mechanicznym sterowaniem, malo skąplikowane i proste w obsłudze! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskrzeszam temat. Potrzebuje czegoś na 18 ha. Ja bym celował w coś max 120KM lecz sąsiedzi twierdzą ze 120 to minimum i najlepiej 130-150 KM. Że jak przyjdzie podłączyć agregat i siewnik to nie da rady. A co Wy sądzicie ? 

Myslalem nad Renault 120.15/54 lub 133.14/54 interesują mnie też MF seria 3xxx ale z tym różne opinie. Chyba ta 3xxxx najlepsza. Sprzęt do 40 tys zł. Czasem warto dołożyć kilka tys jak warto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Traktory po 80KM chodzą w agregatach uprawowo siewnych, więc 120KM sobie powinno poradzić, chyba że masz jakąś ciężka ziemię i górki. Kupujesz dla siebie a nie dla sąsiadów. I nie nastawialbym się na jakas konkretną markę a tym bardziej na model, w takim zakresie mocy i budżecie to będą już nadrobione ciągniki, co najwyżej poczytaj jakich modeli unikać, a oglądaj całą resztę która ci podpasuje i wybieraj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurde , myślałem że to @bears napisał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757
5 minut temu, wojtusek112 napisał:

zetor 7245 7745 7711 7211

Ale to wszystkie ma kupić żeby ten uprawowo siewny pociągnęły? Szuka chłop o traktor 120KM to wyskakujesz z zetorem 62KM, ja wiem że one są super mocarne ale bez przesady

Edytowano przez bratrolnika
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Ale takiego szuka i tyle ma pieniędzy, kupi starego trupa, poprawi, popracuje, znowu poprawi i znów będzie robił. Przez to że ciężko jest znaleźć pewny ciągnik ma kupić sobie taki który do niczego mu się nie przyda? Myślisz że Zetora za 40tys.zl kupi lalkę, czy trupa odpicowanego przez handlarza?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
31 minut temu, bratrolnika napisał:

Ale takiego szuka i tyle ma pieniędzy, kupi starego trupa, poprawi, popracuje, znowu poprawi i znów będzie robił. Przez to że ciężko jest znaleźć pewny ciągnik ma kupić sobie taki który do niczego mu się nie przyda? Myślisz że Zetora za 40tys.zl kupi lalkę, czy trupa odpicowanego przez handlarza?

A nie? Zetory to kupowali ludzie zamożni dla których ten ciągnik był synonimem dobrobytu, kupowali je na "pokaz" dlatego wszystkie mają takie niskie przebiegi, wszystko w oryginale i nigdy nic przy nich nie bylo robione. Zobacz na ogłoszenia, tam każdy nie miał nigdy remontu, nigdy nic się nie zepsuło bo ludzie nimi nie jeździli :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj