Polecane posty

No tak ale serie 30XX mają już dużo elektroniki. Każde teraz części kosztują czy do kombajnu claas czy do prasy JD. Tylko o sprzęt trzeba dbać to mało się psuje a nie wyżywać się na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważasz przesada ?  mam 10h ornego i 8h łąk z czego najbardziej mi zależy na ciągniku do prasy rolującej na sianokiszonkę.  A nie zapnę 3512 do prasy i wjazd w kiszonke bo z tego wyjdzie placek a nie balot.  Każdy pisze że do  prasy rolującej musi być traktor 100 konny to minimum. Dalszy znajomy ma Case 150 koni i prasę JD i mówi że jak robi sianokiszonkę i jak dobija to nawet jego ciągnik ma co ciągnąć.

 

A jak mam kupować ciągnik  to chyba lepiej już ten 100konny niż 75-80 bo to już jest przesada.  A ja nie mam zamiaru męczyć maszyn jak widzę ze C360 robią baloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koleś chce co najmniej o 10tys za dużo zarobić. Poza tym 100km na 15ha??? trochu przesada.

 

Czemu przesada? Nie zapominaj że maszyny urosły a pogoda nas nie rozpieszcza. Z resztą sam w tym roku mam poniżej 15ha a raz że trzeci ciągnik i to pod 100KM bardzo by się przydał.

 

Pierniczek a może coś takiego?

https://www.olx.pl/i2/oferta/massey-ferguson-698-t-zetor-deutz-ursus-renaultt-john-690-675-699-CID757-IDlMSRA.html#:2170279ad6

Znajomy to miał X lat bezawaryjny. Potem sprzedał i kupił mfa z serii 6. I żałował że to zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie za 67 tyś ale tego za 28 też widziałem z turem. Pytanie czemu one są tak tanie ?

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szukamy sobie cały czas MFa 699. Zakup jakiegoś graniczy z cudem... Zarówno w PL jak i na zachodzie... Dzisiaj z kumplem rozmawiałem że zakup jest obecnie nie realny wszystkie starsze ciągniki lecą na Ukrainę, Białoruś, Rumunię a dalej do Afryki i Egiptu... W NL jest co raz to gorzej kupić cokolwiek a ceny nawet naszych szóstek bez napędu zaczynają dobijać do 5 tys Euro + transport :/ Chcemy kupić nie dużą szóstkę i nie pasuje mi Renualt 110.14 bo jest zbyt duża (sąsiad ma więc znam gabaryty tego ciągnika). Myślę co raz to bardziej nad MFem 3080 ale ta elektryka :/ Może coś z Case? Tylko jakie modele są bezproblemowe bo na tej marce się nie znam a chce mieć wszystko mechaniczne w ciągniku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A czego się boisz w tej elektryce MF3080? tego sterownika, który jak już by się miał wyjarać to można naprawić za parę stów? bardziej bym się martwił o sprawność skrzyni bo tu za parę stów możesz sobie tylko pogwizdać a nic nie naprawisz zresztą tak samo jak i w każdym innym traktorze z synchronizowaną skrzynią

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Ja właśnie w 3095 taka skrzynię naprawiałem. Z podkresleniem - naprawiałem, a nie lepiłem. Weszło trochę nowych części ale teraz działa. W każdym razie za 5 tys mniej niż chciał "serwis" za robotę z gwarancją na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas jeździ tego sporo. Jedni chwalą drudzy ganią. Z tego co wiem najlepsza skrzynia to 16x16. Ale ceny ogólnie zabijają używanych maszyn. Ostatnio się śmieje że Renowke chyba za 40 tyś zł musiałbym wystawić teraz xD.
Ogólnie kolega przywiózł w piątek Zetora 8111 z NL za 16 tyś zł do negocjacji. W sobotę była po niego kolejka i poszedł za 16700zl, a 6211 sprzedał przez telefon za 32 tyś zł i nawet na placu u niego nie był tylko transport od razu klientowi zawiózł ale była igła. Więc ciekawe...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pewno że będą ganić bo dobrego sprzętu nikt za 25tys nie odda a nawet tu na forum są łepki które wierzą w takie okazje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9235

Ja mogę kupić sprzęt za 20 tys jak wiem konkretnie, co w nim nie gra. Najgorzej jak się kupi wymalowańca w tej cenie za ostatni grosz wierząc, że będzie działał wieki  bez awarii a potem zonk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

To i ja zapytam.... na co wymienić C360-3P ? Chce mieć kabinę, mocniejszą hydraulikę i silnik który tak samo wącha paliwo. Ma służyć do przewracania siana (maszyna 500kg) , siania nawozu (700kg), poznaniak i inne takie pierdoły więc nawet przedni napęd zbędny za 25-30tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss jeżeli kupi teraz w normalnej cenie i stanie.

Wracając do cen używek. Dla mnie jest to jakaś paranoja żeby za ciągnik 30to paroletni czyli starszy ode mnie i pewnie od 80% użytkowników AF płacić 40 tyś zł xD. Też jestem tego zdania że lepiej kupić coś za 20/25 tyś zł i doprowadzić do ładu i składu nawet przez zimę, a nie kupić takiego samego z puszką farby za dwa razy tyle.

Lukbold był ostatnio MF 699 od rolnika (8lat) w oryginale na ładnej oponie i poszedł w jeden dzień za 25 tyś zł. Niestety się spóźniłem. Większość ciągników i maszyn w ogłoszeniach to handlarze. Gdyby ten co oglądałem 699 kosztował 15 tyś zł to bym go wziął i dopracował go, a raczej rozebrał i złożył od początku

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss nie ten budżet. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Szukamy sobie cały czas MFa 699. Zakup jakiegoś graniczy z cudem... Zarówno w PL jak i na zachodzie... Dzisiaj z kumplem rozmawiałem że zakup jest obecnie nie realny wszystkie starsze ciągniki lecą na Ukrainę, Białoruś, Rumunię a dalej do Afryki i Egiptu... W NL jest co raz to gorzej kupić cokolwiek a ceny nawet naszych szóstek bez napędu zaczynają dobijać do 5 tys Euro + transport :/ Chcemy kupić nie dużą szóstkę i nie pasuje mi Renualt 110.14 bo jest zbyt duża (sąsiad ma więc znam gabaryty tego ciągnika). Myślę co raz to bardziej nad MFem 3080 ale ta elektryka :/ Może coś z Case? Tylko jakie modele są bezproblemowe bo na tej marce się nie znam a chce mieć wszystko mechaniczne w ciągniku... 

955/956

1055/1056

sam za takim poluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak szukałem ciągnika to napalony byłem ostro na niego. Paru znajomych ma, żaden nie narzeka. Ale jak przyszło co do czego to oczywiście albo cena pod 40tys za 82rok, albo wyskakują biegi, albo robił w lesie, albo ponad 40tys i nie do negocjacji(stal ponad rok chyba), albo hydraulika zalana "chyba jakimś agrolem" i jeszcze x oobdzwonionych ogłoszeń, o których już nawet nie wspomnę. Tylko rejon szukania słaby bo warm-mazvi ościenne. Za sam dźwięk tego ciągnika aż żal, że nie poszło z kupnem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Case nigdy nie miałem może warto spróbować :P trzech znajomych ma z serii 50 i śmigają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Ogladales Tego zetora 8111 co kolega przywiózł w piątek z NL ? W jakim to stanie bylo ze taki szal??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj