Polecane posty

Mikruss    536

Wszystko zalezy od banku. Najlatwiej o kredyt dla rolnika w banku spoldzielczym. U mnie nie robia zadnuch problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss rodzice jak brali to w spoldzielczym życzyli sobie 4ch zyrantow a w pko sa dostali od ręki nawet na ciut lepszych warunkach. Ostatnio z żoną mamy plan zakupu domu nawet już mieliśmy jeden upatrzony ale jak raz że zobaczyłem odsetki plus ilość papierów to mi się odechciało domu i kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Mieszkaniowy braliśmy, to przy kredycie 100tys, calkowity koszt kredytu(kapital, odsetki, ubezpieczenia, prowizje, ubezpieczenie mieszkania przez 30lat i jeszcze pare pier**l) wyszlo cos ponad 170tys, przy minmalnym wtedy potrzebnym wkladzie wlasnym i na 30lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Sąsiad jak był w cugu i wziął 1000zł to za miesiąc musiał oddać 1200zł, to jest interes he he i to całkowicie legalny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

A te 45tys co teraz wzięliśmy, to na 5lat do splaty chyba 53 z groszami.
@pawel
Znam typa, co bierze kolo 15tys doplat, prawie wszystko na przelew, a potem bierze w prowidencie kasę a na koniec dzieci się skladaja na jego dlugi. Oczywiście jak chleje to sama zona zapiernicza, bo dzieci już dorosle nie mieszkają z nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Pytacie po co wrzuciłem link - jak się dowiedziałem na forum, nie wiem wszystkiego o VAT, a dokształcić się zawsze warto, nawet jak się nie planuje samemu wejść do tego systemu. A że wydał mi się przydatny, więc wrzuciłem, bo nie miałem świadomości, że VAT od ciągników rozlicza się jednorazowo. Samochody rozlicza się w firmie inaczej.

Ja bym jednak poczłapał do banku, nawet tego, gdzie masz konto i rozeznał sytuację z kredytem, bo może masz jeszcze czas, żeby to i owo przemyśleć albo tak pokierować sprawy, żeby ten kredyt jednak dostać. Czasem wystarczy 2-3 ha dzierżawy aby złapać limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Ja wiem że radzicie mi "dobrze" bo sąsiad wziął i w przelew walił, bo ktoś kto nie wie jak policzyć rzeczywistą obsługę kredytu dziwi się że ma kredyt na 20% a miał oprocentowanie na 5% . Ktoś kto nie przeczytał dokładnie umowy bo dużo później się dziwi że coś jest nie tak. Kredyty liczę od 4 lat w szkole i wiem czym się kierować przy wyborze. Wiem co będzie dla mnie najkorzystniejsze. Ale wy zaraz mi powiecie że szkoła a życie to dwie różne sprawy. Dobrze ale sami nie umiecie policzyć kredytów i później się dziwicie.

Edytowano przez pogromca200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Ponawiam pytanie-policzyles choc z grubsza? Jak tak to co Ci wyszlo?

I do kogo konkretnie pijesz z tym liczeniem kredytu?

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mnie interesuje ile zapłacę po zakończeniu kredytu. Czyli na chłopski rozum biorę 10 tyś zł na rękę a za rok dwa czy dziesięć zapłacę 12 czy 17 tyś zł. I tyle w tych karkulacjach. Zauważyłem że niekiedy lepiej wziąć kredyt na rok dłużej lub krócej bo mamy mniejsze koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Co do kredytu to chodziło o pawel885.
Tak już policzyłem koszty i przychody wyszło mi 40 tyś zysku (nie uwzględniając paszy własnej) czyli połowa na życie a drugą połowę można inwestować

Luke16 tak zgadzam się z Tobą w zupełności. Kredyt powinniśmy wybierać w zależności od sytuacji finansowej działalności. Bo co z tego że będziemy mieli mniejsze oprocentowanie skoro będziemy mieli większe raty roczne co może oznaczać że będziemy ledwo wiązać koniec z końcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Wracając do tematu wyboru nowego ciągnika :). Wybierz najtańszego, tzn C380, Major, czy FT675, na taki areał będzie wystarczający i w pełni wykorzystywany... Ewentualnie jeżeli jednak bardzo chcesz więcej wydać- coś z New Hollanda, u mnie w okolicy jest ich bardzo dużo. Zauważyłem że w dużych gospodarstwach NH wypycha inne marki, zastępuje pomocnicze Zetory jak i główne John Deery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

byle nie serię TD w NH. Małe Claas-y też mają złą opinię w serwisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Twierdzisz że nowego, rocznik 2017, MFa 3060 za 40 tyś kupi? Ku... przeczytałeś chociaż kawałek tematu że się wypowiadasz w tak głupi sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

O to chodzi... nie oplaca mi się przesiadac z jednego używanego do drugiego uzywanego. Jezeli dobrze wszystko wylicze i będę tzw. Vatowcem to nowy ciagnik bedzie mnie kosztował ok 60 tyś to ja nie widzę sensu kupować używanego za 40tyś .

Zamierzam coś około 90km jeżeli środki pozwolą i przejdzie wniosek. Nie chcę mniejszego od 80km żeby poradził sobie z głeboszem (2 zeby) i mam nadzieję że z tym sobie poradzi. A co powiecie o kubocie? Ostatnio też się pojawia trochę w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

Nie chcę Cię zniechęcać do Kuboty, ale na Twoim miejscu przed decyzją przejrzałbym galerię i dział, szczególnie zwrócił wagę na awarie i podejście serwisu, pęknięty przedni most z "winy użytkownika" mówi samo za siebie. Ale tak jak napisałem, nie chcę zniechęcać, zdanie wyrób sobie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Zastanowię się, i zasięgne opini znajomego, w tamtym roku zakupił to już może powiedzieć coś na jej temat. Aczkolwiek rok to praktycznie nówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kubota, Zetor czy NH... Jeżeli chodzi o gwarancję to ja nie wiem po co ona jest... U mnie był dwie awarie to powiedzieli że mogą być za 3 dni a najlepiej żeby Pan sam zrobił... I nie tyczy się to ciągników czy maszyn lecz też aut czy elektroniki czy nawet obuwia... Przykład butów mojej żony... Hi-tec'ki rozpadły się po tygodniu... Oczywiście poszły na GW po 2ch tygodniach odpowiedź że uszkodzenie z winy użytkownika... Udaliśmy się do Rzecznika Praw Konsumenta trwało to trochę lecz nagle zwrócili kasę... Więc nie ważne gdzie i jaki sprzęt wszędzie z serwisami jest ogromna lipa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Powiem tak mam 16 ha (8 trawy +8 kukurydzy) 30 krów mlecznych + 20 jałówek i co roku zostaje mi z tego 150-200 tyś na inwestycje.W zyciu nie brałem zadnego kredytu ani programu z Unii, cały sprzęt do produkcji kupiony nowy z własnych funduszy i do tego ładna sumka na koncie.Mam w zyciu jedną zasade - po skończonej inwestycji musze mieć na koncie 100 tyś zł tak na wszelki wypadek. Pogromca kup taki ciągnik aby mieć blisko do serwisu bo to dzis podstawa ,sam wrazie awarii nic raczej nie zrobisz.Jesli czujesz się na siłach i nie boisz się roboty to inwestuj i nie słuchaj bidolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

Treściwe kupuje- 60 ton pełnoporcjowej  plus 120 bel słomy na rok a poza tym wszystko swoje z półrocznym zapasem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

 

Dobrze dzięki panowie za kilka kamieni rzuconych w moją stronę to tylko buduje mój charakter ;) pamiętajcie nie spróbujecie następne 20 lat będziecie robić ursusami :) (do ursusow nic nie mam to tylko taka przenośnia)

 

Póki co zamykam temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

gresiek to jestem ciekaw po ile ty masz mleko... Znam i jeżdżę na znacznie większe obory jak Twoja z wydajnościami średnią od krowy 10 tys literków i jakoś takich dochodów jak u Ciebie nie widzę... A ha też posiadają znacznie więcej od Ciebie i często klasy 3-4... Ten co ma 40ha i 60 krów z wydajnością od 9 tys litrów... najlepszy ciągnik jaki posiada to Ursus 1224 kokosów nie ma i buduje dom na kredyt (tak tak wiem na 100% bo ciotka z wujkiem są żyrantami), wcześniej mieszkał od dawien dawna w domu gdzie woda lała się po ścianach a smród wilgoci czuć było przed drzwiami wejściowymi, czyli niby jak masz czystego 150-200 tys zł rocznie to on powinien mieć 300-400 tys zł czyli dom powinien stanąć w jeden rok a nie brać kredyt... Z podobnego areału i ciut mniejszej ilości bydła ale dochodzą byki nie wiem czy czystego u rodziców zostaje z 30-40 tys zł + ewentualnie dopłaty które i tak idą na nawóz i paliwo i ile razy bez kredytu ani rusz... 

 

P.S. Wujek z ciotką są z wydajnością pierwsi w powiecie - średnia z obory 11500 niestety nie mają dzieci i dwa lata temu kupili nowego majora i to nie całkowicie za gotówkę... a 4 lata temu zrobili remont domu i to praktycznie wszystko z inwestycji i są tylko w dwie osoby... 

 

P.S.1 U nas teraz mleko po 1.18zł zaś były miesiące że było i po 79gr i ja się pytam jak tu brać nowe ciągniki, rozwijać się czy inwestować jak ledwo starczyło od 15nastego do 15nastego

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekxy    134

oddaje do mlekovity  srednio 240 tys litrów po 1,3-1,6 .

Edytowano przez grzesiekxy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj