Polecane posty

pogromca200    8

Wszystko policzylem oprócz oprocentowania bo to już trzeba konkretne oferty szukać i wyszło mi że z wlasnej kieszeni będę musiał dołożyć ok 65tyś + odsetki... jako mlody rolnik mam zwrot 60% wartości netto
O VAT nie jestem w 100% pewien to przyznam, aczkolwiek wątpię że co miesiąc muszę sprzedać na kwotę 20tyś... bo to rocznie wychodzi 240tyś, a przecież pomijając rolnictwo to są firmy co polowy tego nie osiągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

czytaj ze zrozumieniem pisałem że kiedyś był taki przepis żeby przejść na vat trzeba było tylko raz okazać faktury na taką wartość teraz nie ma takiego obowiązku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

A zakupy będą ciągle czy nawozy,sor,paliwo,cielaki i wiele innych blachostw. Co do Vat liczyłem że pomijając już MGR będę na minus jakieś 5tyś rocznie, ale z kolei na przełomie 2 lat mialbym z VAT 70tyś zwrotu.
70:5=14lat po takim czasie tracilbym z VAT o ile wszystko dobrze rozumiem.

Dobrze koniec tematu pobocznego... pytam po raz kolejny jaki nowy ciagnik powyżej 80km ? I nie oczekuje odpowiedzi typu nie opłaca ci sie, zbankrutujesz, komornik bedzie się cieszyl.
I bardzo dziekuje za liczne odpowiedzi tylko szkoda że nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tosz to kalkulatorek w głowie.. wszystko policzył.... ludzie idziemy po nowe traktory :D lans będzie we wsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

2017 dopiero się zaczął, weź kartkę i długopis i rób sobie listę przychodów i kosztów... Może otrzeźwiejesz zanim podpiszesz cyrograf. Pamiętaj też, że nie mieszkasz w ziemiance i nie żywisz się wyłącznie szczawiem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są osoby które nie bały się zaryzykować :) i z pewnością MariuszBalcerzak nie żałuje decyzji. Pamiętajcie kto nie ryzykuje ten nie wygrywa :) Może młody jestem ale najgłupszy nie. Osobie która się rozwija warto przejść na VAT! Tylko nie wiem jak wygląda to później i dlatego pisałem że muszę wybrać się jeszcze na szkolenie przed podjęciem decyzji.

Jahooo nie ja sam tego nie zrobiłem tylko ojciec ja tylko mu pomagalem. Nie uwierzysz ale gospodarka i jakieś usługi jest naszym jedynym źródłem dochodu. I co więcej dziadków nie mam od 19 lat. Więc emerytura odpada jak ci szkoda.

Jak byś potrzebowal rady to z checia pomoge. I ci mówię nielekaj sie vatu a wyjdziesz na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Lukbold możesz się śmiać :) ale ten się smieje kto się śmieje ostatni :) ja wam nie bronię kupować...

A oczekuje tylko podpowiedzi jaki ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

ja też mogę poradzić w sprawie vat-u  na każdy areał się opłaca ale są znawcy tematu co wyrażają swoją opinię radząc się wikipedi albo sąsiada co też nie jest na Vacie i tyle w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

 

Pogromca ciekaw jestem jak liczysz ten VAT bo z 15ha nie jest możliwe osiągnąć 35 tyś zł zwrotu rocznie. Ja mając firmę takiego nie osiagam. Z resztą 23% vatu z 1000zl to nie 230zl tylko 186.99zl i do dzisiaj sam nie kumam czemu tak jest i wszystko zlecam ksiegowej. Na pasze, zwierzeta itd jest tylko 8%...

To nie jest tak wszystko kolorowe jak się wydaje...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Jahooo dzieki, ale to już wiem... ;) właśnie to jest moj przypadek rozwój gospodarstwa... duże zakupy mniejsza sprzedaż... dla mnie na tą chwilę oplaca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243


A zakupy będą ciągle czy nawozy,sor,paliwo,cielaki i wiele innych blachostw. Co do Vat liczyłem że pomijając już MGR będę na minus jakieś 5tyś rocznie, ale z kolei na przełomie 2 lat mialbym z VAT 70tyś zwrotu.
70:5=14lat po takim czasie tracilbym z VAT o ile wszystko dobrze rozumiem

Mają rozmach ....syny !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Chcesz wiedzieć jak? Planuje składać wnioski na młodego rolnika z czego będę kupował maszyny które są oprocentowane stawką 23% i za rok mam zamiar kupić ciagnik do kwoty 200 tyś brutto stawka 23%
300x23%= 69tyś i nie mówię tu jeszcze o innych zakupach...
Co niektórzy "doswiadczeni" mogą odemnie uczyć się jeszcze przedsiembiorczosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

za takie pieniądze co chcesz przeznaczyć to może new holland myślałeś o tej marce ? serii T5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Tak myślałem właśnie też tylko że moimi liderami był john deere i deutz fahr ale nad new hollandem też zastanawialem się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43

Pogromca ciekaw jestem jak liczysz ten VAT bo z 15ha nie jest możliwe osiągnąć 35 tyś zł zwrotu rocznie. Ja mając firmę takiego nie osiagam. Z resztą 23% vatu z 1000zl to nie 230zl tylko 186.99zl i do dzisiaj sam nie kumam czemu tak jest i wszystko zlecam ksiegowej. Na pasze, zwierzeta itd jest tylko 8%...

To nie jest tak wszystko kolorowe jak się wydaje...

Kolego jak Ty takich rzeczy nie kumasz to raczej  nie doradzaj innym, a odnosnie ciagników to zetor major od kilku lat jest najlepiej sprzedającym się ciągnikiem w Polsce (w 2014-2 w 2015-1 w 2016-2) i zdecydowana wiekszosc uzytkowników chwali go sobie wiec nie mów ze za te pieniądze jest to zły ciągnik  ,na niewielkim areale mozna spokojnie nim działac w polu jak tez z ładowaczem(oczywiscie dodając odpowiednią przeciwwagę} nie jest to john 5r ale i kosztuje połowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Tylko czytałem gdzieś na forum że new Holland zaczęli się podnosić i stosunek jakosci do ceny nie jest najlepszy, aczkolwiek w okolicy jest trochę tego już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pogromca bo w samozachwyt popadniesz. Nie wierzę że z 15 ha osiągniesz taki przychód by opłacić wszystkie raty serwisy rachunki itp. Już sporo ludzi pisało o zbyt małej dochodowosci z takiego areału. Nie rozumiem tylko jednego skąd bierzesz te liczby. Ja działam w gospodarstwie od małego plus prowadzę 8 lat DG intensywnie wspólną z rolnictwem i widzę jak niektórzy wpakowali się w nowe ciągniki i maszyny. Kilku pokupilo nawet nowe kombajny czy sieczkarnie do ququ myśląc że grubą forsę zrobią. Dzisiaj komornicy sprzęty pozabierali a dawni rolnicy pracują gdzieś na etatach... ja też kiedyś myślałem tak jak Ty... gdyby nie DG pewnie siedziałabym na zachodzie... drugi raz inwestujac w nowy ciągnik zastanowilbym się 10 razy. Koszty które ponosisz są duuuze...

Kewin123 dlatego żeby nie odwalić jakieś lipy jest od tego księgowa... a majora miałem 3 lata więc mogę coś o nim powiedzieć i kilka osób w okolicach też posiada... okresle go tak: Tani ciągnik z wieloma kaprysami... za lekki, z lichym podnosnikiem, fotelem do bani, urywajacymi się przedziwnymi rzeczami i pekajacymi samoistnie plastikami...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

wiadomo że są to ciągniki nie najwyższej kategorii ale  możesz w tych pieniądzach mieć lepsze wyposażenie niż np w john deere  wiem co mówię bo mam 2 new hollandy żeby nie było że robię jakąś reklamę  B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Wiem kosztuje połowę to ludzie z chęcią kupują ale jak widać z moich wyliczeń za taniego też nie oplaca się brać bo tracilbym na VAT. Żeby nie było nie oczekuje fendt bo to już byłaby przesada :)
Ktoś posiada John deere 5090m bądź R? Jak kształtują się ceny? Co mozecie o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0987    13

Już było mówione, że 5R  wycenili komuś prawie na 240tys więc prawie tyle co 6MC. Tylko nie wiem czy wiesz bo VAT zwracany jest tylko gdy jest sprzedaż(nie mówię o inwestycjach). Zapytam jeszcze raz, bo nie wiem czy czytasz. Masz jakieś info o MGR, że jesteś taki pewny, że będzie w następnym roku i się załapiesz?

Edytowano przez maniek0987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogromca200    8

Luke16 a ile tych serwisów będzie? Przecież areał nie jest ogromny i wiele nie nabije mth. Mój kolega ma a w zasadzie mial John deere i miał w nim 10 tyś mth i nie narzekał tylko używał go wyłącznie w oborze do tura i w końcu łączenia padały
Jak dobrze poszłoby mialbym sprzedaż około 90tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

 a ja Ciebie starałem się zrozumieć mój błąd stare jd a nowe to inna bajka o czym Ty piszesz .... ? niby z którego roku był ten jd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Maniek już widzę jak pogromcy bank daje kredyt na nowego dzondira w kwocie 240 tyś zł na 15ha z dochodami rocznymi ok 30-40 tyś zł brutto a Arimr z klaskaniem w dłonie przydzieli taki ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj