Polecane posty

damianos95    436

@soltys48  co to za róznica czy 4*35 czy 4*45 dla niektórych to jeden uj. :D

A chyba sam wiesz jakie tutaj bajki pisza i czasami trzeba myslec samemu i analizowac a nie powtarzac bo ktos tak mówił sam mam na wsi takiego co twierdzi ze 360 z UG3 skiby na głebokosc 25cm jedzie 9-10km/h i to na prawie łysych oponach :D

A jak tam twoje poszukiwania ciagnika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

stoją....jak po VIAGRZE ;)

 

Denerwują mnie tego typu wpisy w których ktoś chce mnie ewidentnie zrobić w chujca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

No widzisz kolego to podobnie jak ja czasami nawet sami nie wierza w to co mówia

Hehe kolego to jak u mnie chyba ojca nie przekonam do renowki  i trzeba bedzie sprawy wziasc w swoje rece bo ciezko widze ten temat z kims kto zyje jescze latami 80tymi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Teraz nie chodzi o ojca tylko o brak czasu i motywacji-brak pracy w polu żeby wypróbować, olx'a przeglądam codziennie jak coś zauważę ciekawego podjadę na pewno, ale teraz ograniczam się tylko i wyłącznie do 200km w promieniu od PZL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

stoją....jak po VIAGRZE ;)

 

Denerwują mnie tego typu wpisy w których ktoś chce mnie ewidentnie zrobić w chujca

Aha to teraz rozumiem dlaczego w moim pługu przy ramionach są kliny. A zastanawiłem sie. W moim plugu mam lemiesze z dłutami od Unii Brzeg bardzo mocne. Otwory robilem u kowala. Ostatnia skiba zabiera poza ciagnik. Plug jest ustawiony na maxa szeroko. Musze to dokladnie zmierzyczabiera. Tyle w temacie. Edytowano przez CzarnyR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

to żeby było wszystko jasne napisz jeszcze jaką długość mają te BRZEGOWE lemiesze....

Bo na zdjęciu to po pierwsze masz założone zwykłe lemiesze bez dłut, a po drugie żadnych klinów nie widzę-i z mojej strony to na pewno koniec tematu -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

 

Witam. 

Rozglądam się za kupnem ciągnika z przednim napędem. Obecnie posiadam mf 590 bez przedniego napędu i z turem na mokrych łąkach trochę ciężko. nie mam dużego gospodarstwa ok 15 ha. Jaki polecacie? chcę wydać do 40000zł.  Co myślicie o tym ogłoszeniu?

https://www.olx.pl/o...tml#645c877915 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Ja na twoim miejscu wolałbym kupić massey ferguson 3050, 3060, 3070 wygodniejsze i wogóle cenowo to tak od 35-40tyś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawepzo    0

Słyszałem, że skrzynie często w nich się psują i elektronika. Masz  taki egzemplarz? Jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ten z ogłoszenia bym sobie odpuścił, gdyż ma łyse opony i ogólnie to stary ciągnik. To może już lepiej coś serii 6xx? Jest to nowsza generacja 5xx i do tego jeszcze na podobnych podzespołach. W 30xx jest już kompletnie inna transmisja. Jeśli jednak ktoś się nie boi mechaniki i elektryki, to polecam.

https://www.olx.pl/rolnictwo/ciagniki/q-massey-690/

https://www.olx.pl/rolnictwo/ciagniki/q-massey-3050/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Też wybrałbym 600. Jeden z pierwszego linku chciałem oglądać w niedziele ale czasu zabrakło. Co lepsze, jeszcze w sobotę wieczorem stał za 41 tysięcy a dziś już 38,5. Chyba coś z nim nie teges.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie nie teges tylko te ciągniki powinny max kosztować 30 tys zł. Z resztą jest taka zastoina w handlu że szok

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Bo z rynkiem traktorów zrobiło się jak z samochodami, jest tego nawleczone w bród to i stanęło. Ten "mój" ma ladowacz to i droższy trochę, pewnie za ~35 do wyrwania ale nie byłem niestety, nie widziałem go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

CzarnyR1 - "Plug jest ustawiony na maxa szeroko", nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ten pług nie ma regulacji szerokości roboczej, regulujesz tylko pierwszą skibę. Co do pługa to po co się zastanawiać jak można zmierzyć. Ten Ursus, o ile się nie mylę, ma koła 18,4" czyli ok 47cm i mam trochę wątpliwości czy mieszczą się w bruzdzie.

Jeśli chodzi o lemiesze to długość nie musi mówić o rozmiarze korpusu. Na własne oczy widziałem i mierzyłem pług 4x35cm a lemiesze miał z UG 3 ( 3x30 cm) tylko pod innym kątem.

Druga sprawa to co wnosi ta dyskusja jaką szerokość ma ten pług na wybór ciągnika do 15 ha? 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

No case 845 fajny wygodny ciągniczek miałem case 4230 trochę podobny do tego kabina identyko tylko w środku trochę ładniej  maska trochę inna i był z przodem ale ciągnik super miałem też case 585 miał coś około 60km leczw porównaniu do 60-tki to niebo a ziema ogrzewanie wspomaganie tylko biegi miał po lewej stronie ciężko się było przyzwyczaić. Ale ten trochę większy więc biegi ma chyba po prawej stronie wolałbym takiego ja fergusona. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mogę kupić podobny. 856 xl za taką kasę i dość znacznie młodszy bo z 94R ale stoi za Londynem 220 km. Przydał by sie na trzeciego albo za 3P. Jak oceniacie tę ciągniki?

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

856 fajne ciągniki i o dobrym uciągu znajomy takim ciagał zestaw 3m aktywny co prawda na 8 ha ale ciągał

 

CzarnyR1 - "Plug jest ustawiony na maxa szeroko", nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale ten pług nie ma regulacji szerokości roboczej, regulujesz tylko pierwszą skibę. Co do pługa to po co się zastanawiać jak można zmierzyć. Ten Ursus, o ile się nie mylę, ma koła 18,4" czyli ok 47cm i mam trochę wątpliwości czy mieszczą się w bruzdzie.

Jeśli chodzi o lemiesze to długość nie musi mówić o rozmiarze korpusu. Na własne oczy widziałem i mierzyłem pług 4x35cm a lemiesze miał z UG 3 ( 3x30 cm) tylko pod innym kątem.

Druga sprawa to co wnosi ta dyskusja jaką szerokość ma ten pług na wybór ciągnika do 15 ha? 

Jeśli ma kliny na korpusach to szerokość się reguluje, a u tego ze zdjęcia ich nie zauważyłem

mój Farmtrac ma opony 520 i mieszczą się bez żadnych problemów w bruździe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Chłopaki, gdybyście mieli do wyboru np MF 690, Case/International 845 lub jakieś Renault mocy około 80 KM i do 40 tysięcy to który i dlaczego ?? A może jeszcze coś innego ?? Dzienki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

 

mój Farmtrac ma opony 520 i mieszczą się bez żadnych problemów w bruździe

 

520 ? Do tej pory maksymalnie szerokie jakie można było założyć do 675 to 480..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Chłopaki, gdybyście mieli do wyboru np MF 690, Case/International 845 lub jakieś Renault mocy około 80 KM i do 40 tysięcy to który i dlaczego ?? A może jeszcze coś innego ?? Dzienki ;)

Massey raczej tak średnio bym powiedział biegi w nogach średnio wygodny i wogóle. Case to już fajne ciągniki miałem case 585xl bez przodu i zajeb.... ciągniki ogrzewanie wyciszona kabina no miód malinka tylko biegi były w nim z lewej strony ciężko było się przyzwyczaić ale w modelach 845 masz już po prawo. Ogólnie częśći są dostępne w wielu sklepach a nawet niektóre pasują od innych marek. Renault to niewiem sąsiad ma 85.14 i też jeżdzi tym tylko tam słabo z ogrzewaniem w zimie jeżdzą w kurtałkach i czapkach czy tam nawet jak orkę zimową. Jedyne co to już chyba z 4-ty raz wywaliło mu uszczelkę pod głowicą. Znowu inny sąsiad ma renault 103-54 4cylindry około 95koni to klnie na niego. W przodzie coś się zepsuło nowe częsci 10tyś. Dobra pokombinował znalazł używki za 5tyś. Potem w skrzyni coś się zrobiło naprawili coś za mocno skręcili to teraz wyje na pół wsi jak te nowe new hollandy. Ja na twoim miejscu brałbym Case ze względu na dostępność części i wygodę. A i jeszcze miałem też Case 4230 nowsza generacja tych 845 bo już około 96-97rok. Sprowadził mi znajomy z Holandi go za 42tyś z transportem przez 5lat żadnego wkładu. Jedyne co w nim zrobiłem to olej w silniku co rok wymiana i w skrzyni wymieniłem. Ale ogłosiłem go 50tyś. I sprzedałem w Polsce czasem się trafi jakiś fajny może czasem warto dołożyć z 5tyś i mieć o 5lat nowszy ciągnik ale jak kto woli. Dobra starczy już bo się rozpisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Sąsiad to sąsiad tamto a prawdy w tym 5% albo bujda. Od kiedy to do case są tańsze części jak do renault lub mfa?
Ja mam ratę 75.34 93 rok i jak by miał wybór to biorę senate bardzo dobrze sie sprawuje u mnie zero awarii jak do tej pory. Chodź trafia mi sie właśnie case 865 w dobrej cenie i sie zastanawiam nie jestem głupio oślepiony jedną marką. Bierz tego który najbardziej Ci się spodoba Marla to najmniejszy problem liczy się zużycie materiału czyli stan tech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mymmym    0

Polecam Landini Technofarm 80 , wyprzedażowe sztuki na silniku wolnossącym 4400 cm3, 4 cylindrowe z fajną skrzynią pięknie pracującą , każdy bieg wchodzi ładnie i delikatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

520 ? Do tej pory maksymalnie szerokie jakie można było założyć do 675 to 480..

 

do której pory??

Siłownika wspomagającego podnośnik też podobno nie można było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj