Polecane posty

radek1983    0

dodal bym linka do ogloszenia ale nie miem jak a zainteresowal mnie jeden z portalu sprzedajemy.pl z miejscowosco Germanicha za 19tys i jestem ciekaw waszej opini np na temat ciagnika badz sprzedajacego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Chyba skupie sie na renaulcie i ogranicze sie do własnie 103.4 106.54 lub 110.54 ale to raczej marzenia

Niestety sasiad ma zetora 5340 od nowosci u siebie w tej nowej kabinie pracuje na 10ha wszytskiego i ma cos z 4tys mtg i dymi na niebiesko ze szok biegu nie mozna w nim wbic a wsteczny jak chciałem wbic to słychac zgrzyty na pół wsi chyba sie nie zdecyduje na zetora chyba ze wszystko bedzie dobrze to za 2-3 lata własnie jakiegos małego do pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W nowej kabinie nie było 5340 to zapewne 5341 Super. U nas jest 5340 kupiny nowy w maju 1998r ma w granicach 7000mth ciągnik praktycznie bezproblemowy. Do 2007 był głównym koniem pociągowym, ciągał przez kilka lat maszyny trochę przesadnie na wyrost dobierane.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 103.54 ma ok. 2.45 - zaraz po kupnie zamieniłem miejscami koła. Przed tym zabiegiem było 255cm.

To ja w 133.14 mam po zewnątrz 220cm na oponach 18.4 r38 ale mogę poszerzyć zamieniając koła i przestawiając na felgach.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzpiceR    0

To ja w 133.14 mam po zewnątrz 220cm na oponach 18.4 r38 ale mogę poszerzyć zamieniając koła i przestawiając na felgach.

 

Mój też da się jeszcze zwęzić bo miejsca pod błotnikiem jest b.dużo, ale nie chcę mi się przekręcać piast i musi wystarczyć zamiana kół stronami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Chyba skupie sie na renaulcie i ogranicze sie do własnie 103.4 106.54 lub 110.54 ale to raczej marzenia

Niestety sasiad ma zetora 5340 od nowosci u siebie w tej nowej kabinie pracuje na 10ha wszytskiego i ma cos z 4tys mtg i dymi na niebiesko ze szok biegu nie mozna w nim wbic a wsteczny jak chciałem wbic to słychac zgrzyty na pół wsi chyba sie nie zdecyduje na zetora chyba ze wszystko bedzie dobrze to za 2-3 lata własnie jakiegos małego do pomocy

 

 

Niech sąsiad naprawi sprzęgło i wyreguluje hamulec skrzyni.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Jak będziesz oglądał, to najlepiej wcześnie rano i jak zimny silnik (żeby nie był palony). Z tego co wiem one mają świecę lub świece żarowe i po nagrzaniu powinien zapalić po pierwszym obrocie. Posłuchaj od dołu skrzyni, czy nie szumi za głośno, bo to chyba najsłabszy element tych ciągników. No i standard - czy wszystko działa. Zobacz czy ma półbieg i czy działa.

Moim zdaniem 80KM bez przodka to raczej na płaskie pola albo do tura jako pomocniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

czy to ma znaczenie ? w tak wiekowym sprzęcie liczy się tylko stan techniczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702

Jak będziesz oglądał, to najlepiej wcześnie rano i jak zimny silnik (żeby nie był palony). Z tego co wiem one mają świecę lub świece żarowe i po nagrzaniu powinien zapalić po pierwszym obrocie. Posłuchaj od dołu skrzyni, czy nie szumi za głośno, bo to chyba najsłabszy element tych ciągników. No i standard - czy wszystko działa. Zobacz czy ma półbieg i czy działa.

Moim zdaniem 80KM bez przodka to raczej na płaskie pola albo do tura jako pomocniczy.

one mają płomieniówkę i takie cudeńko jak stare 330/328 w pompie wtryskowej co "przyśpiesza"rozruch mój nawet przy -20 pomimo wyjechanego silnika z pomocą tego ustrojstwa pali od strzała......więc uważaj jak go odpala czy przypadkiem tego nie uzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

Widziałem już takie, co pomimo tego miały problem z odpaleniem, a po odpaleniu chmura dymu przez kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

nie to żebym się znał, ale raczej o 10 lat odmłodzony, takie Internationale to początek lat 80

 

Większe prawdopodobieństwo że lata 70 bo ten model był produkowany 1975-1981.

Albo mi sie wydaje albo w dachu szpara? Ogólnie to akurat ten jakoś nie ciekawie wygląda, cały malowany, ale jak kto co lubi.

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja mam pytanie z innej beczki :) Jest sobie gospodarstwo mleczne + kilka opasów. Jest tam 12ha łąk i 8ha ziemi. W parku maszynowym znajduje się tam Zetor 7211 i Zetor 8245. Właściciel mnie się ostatnio pytał co bym mu doradził bo nie ma ciągnika z ładowaczem a trzeci by mu się przydał nawet do zgrabiarki żeby nie przeczepiać. Teraz baloty robi z sianokiszonki i zwozi je takim śmiesznym urządzeniem od wózka widłowego lecz nie jest to wygodne, dodatkowo ma zamiar robić (między innymi za moją namową) kiszonki na pryzmę od przyszłego roku - sytuacja autentyczna z przed kilku dni ktoś przeciął mu folię na 30 balotach <_<). Słome z racji tak małego areału bo zboża jest tam z 5ha a 3ha to ququ prasuje kostką. Więc teraz jest pytanie czy jest sens kupować ciągnik do ładowacza 4x4? Czy spokojnie nie wystarczyłby 2x4? Do czego w ogóle ładowacz? A do wywózki obornika z obory podobnie jak u mnie - urok starych budynków... Co radzicie i co byście polecili?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

napisz jeszcze ile ma pieniędzy i do czego miałby być ten 3 ciągnik czy ta zgrabiarka to siedmiogwiazdowa którą nawet T-25 pociągnie, czy też jakaś większa zachodnia przy której C-360 stęka

bez kwoty jaką chce przeznaczyć można dużo gdybać, można kupić mały słaby i tani typu T-25, duży mocny i tani typu MTZ w małej kabinie, drogi i mocny, drogi i słaby, co kto chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co do tej np. Zgrabiarki ma 3,5m felli, kosiarka jakaś claasa dyskowa chyba 2,5m. Co do pieniędzy 25-30tyś zł z ladowaczem... sorki zapomniałem dopisać. Głównie nasuwa się pytanie czy warto szukać 4x4 czy szukać 2x4

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Moim zdaniem 2x4. Do prac zielankarskich w zupełności wystarczy, w naprawie i kupnie będzie tańszy, szczególnie że przedni napęd przy turze szybciej się zużywa a do tej pory dawał sobie radę masztem od widlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tak też myślałem że nie ma sensu aż tak inwestować... Przedni napęd to + 10 tys zł a z używkami bywa też różnie :P Jest jeszcze jedno rozwiązanie :D kupić zetora 7211 lub 7711 i jeżeli jednak ten napęd będzie potrzebny to mu go dołożyć :P Ja teraz ciutkę żałuję że sam sprzedałem 7211 trzeba było mu napęd dołożyć i pewnie po dzisiaj dzień by u nas z turem chodził :)

 

Aco ogólnie byście polecili? 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

7211 Co już dobry? Jeszcze nie dawno wszystkie psy na nim wieszałeś :huh: Dziwne, że pytasz się jaki ciągnik kupić, jak dla każdego innego polecasz renówkę, a jak ktoś inny coś zaproponuje... szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to pisze ktoś kto niedawno tak wychwalał FT :lol: 

 

pewnie 72 był w lepszym stanie i mniej kłopotliwy niż nowy major  


wracając do tematu, każdy woli co innego, sam zainteresowany musi się zdecydować co wybrać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj