Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Lukbold nie do zajechania póki skrzynia nie siadzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak siądzie to się naprawia.. to samo tyczy renault czy starego fendta. A że Mf w każdej wsi jeździ to też prawdopodobieństwo awarii największe... no proste. A nikt nie wie ile te traktory zrobiły godzin bo liczniki się psują przy 5-6tys godzin i znów liczba napaleńców rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie w każdej - w mojej nie ma,  sasiednich też...

MF z tej serii łatwo kupic wrak-skarbonke która pochłonie duże koszta.

 

MF 3080 ma na sprzedaż @mariusz(ZDUN) po przeglądzie i z półroczną gwarancją: [galleryimg=660736]

 

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skrzynie są trwałe ważne aby dbać o olej i nie wpuszczać kierowców mtz-ów co myślą że wajcha ma pół metra skoku i musi zgrzytać.... Awarie najczęściej to duperele związane z zaśniedziałymi połączeniami elektr więc bez paniki. U nas pełno jeździ tych mf-ów od 30XX po 36XX w polu, w lesie, pryz wozeniu QQ to 6 na 10 ciągników to mf i ludzie je chwalą za spalanie i szybkość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

oferta powyżej.... bym potrzebował to 45tys za takiego daje w ciemno bo jakby nie było gościu ma renome

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Jak mówiłem u mnie sprzedali mf tej serii i to z powodu elektryki a dokładnie z problemami z ehr gdzie dopiero 3 elektryk doszedł czemu nie działa.

Ogólnie o mf naczytałem sie tutaj na forum i na innych tez o ich awaryjnych skrzyniach. U mnie na okolice został tylko 1mf 3070 ale to w gospodarstwie gdzie chodzi w zagrabiarce przetrzasarce itp lekkie prace i 1mf 255 wiec u nas nie ma tego duzo głównie to nh jd i jakas renówka no i oczywiscie nowe zetory i stare ursusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas w okolicy sporo ludzi posprzedawalo serię 30XX z racji swirujacej elektryki i awarii skrzyni biegów. Sam osobiście znam 3 przypadki gdzie skrzynia się wysypala. Ci co posprzedawali albo wybrali inną markę albo mfy serii 6XX lub 3XX czyli całe mechaniczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a u mnie jeździ pelno mf serii 3xxx i jakos ludize problemow nie maja, u brata dobre kilka lat taki ciągnik i tez tylko jakies bieżące sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie dla psa kiełbasa taki MF serii 3000 jak i każdy nowocześniejszy traktor z EHR. Proste. A że ludzie se tym jeżdżą jak starym MTZ, o wymianie oleju nie słyszeli to cóż... Widzę w galerii MFa na tle rozpadającej się stodoły a obok atrapa 60tki bo już tyle z niej zostało to już wszystko wiem i tylko krzyżyk takiemu na drogę w użytkowaniu MFa często wyrwanego za 30tys z groszem z nową farbą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Wypraszam sobie - "jeżdżą starym MTZ bez wymiany oleju" - bez takich uogólnień proszę !

Jak się dba, tak się ma. Niejednemu silnik w C-360 wystarcza na 9-10 tys MTH, jak dba i użytkuje z głową, a innemu nowy ciągnik świruje po 3 latach eksploatacji z 2-4 ty MTH na liczniku.

W ciągniku , który się użytkuje ma być wszystko sprawne i działające. Jak widzę u kogoś na podwórku kilka rozpadających się ciągników i jeden piękny, wymalowany na sprzedaż, to robię w tył zwrot i wracam do domu, bo na 99% technicznie będzie to taki sam rep, jak te pozostałe.

 

A co do zakupów - na pewno patrząc perspektywicznie nic z serii ciężkiej ursusa, czy to 4 czy 6 cylindrów. Pomijając inne sprawy, wadą jest bardzo awaryjna hydraulika i słaby podnośnik do ciągania pługa obrotowego. Zetor w ciężkiej serii tak samo. 16145 dawał radę uciągnąć 4 obrotową, ale był problem z podnoszeniem i opuszczaniem, bo ciągle zacinał się rozdzielacz, i nie jest to odosobniony przypadek w jednym egzemplarzu. Te ciągniki są fabrycznie przystosowane do operowania z ługami półzawieszanymi, gdzie potrzebna jest duża siła uciągu (na przykład Fortschritt b200/201) ale większość ciężaru pługa przypada na koła podporowe. W czasach, gdy konstruowano te ciągniki, pługi obrotowe w demoludach to był unikat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ale taki zetor to nawet uciąć ma słaby. Ja valtą 6550 ciagam Unia ibisa 4 190 cm bez problemu i ajaxa 3m z prędkością 11 do 12 km/h a ziemie bardzo różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Panowie takie pytanko jaka szerokosc ma renault 110.54 106.54 i 103.54 mierzac z tyłu po zewnetrznych krancach opony bo nie moge znalezc jak ktos wie to niech napisze szerokosc tych 3 modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wszystko zależy jak będzie rozstawiona, średnio pewnie 2.1-2.2m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

Zetora 7745/7745 Turbo Są to twarde ciągniki z prostą obsługą i tanimi częściami do tego łatwo o mechanika. W mojej okolicy większość rozwijających się rolników takie posiadało / posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pegaz nie przesadzaj Zetor serii 7XXX to jest dobry ciagnik ale jako dodatkowy. Na główny na pewno bym go nie wybrał. Duża seria nie udana.

Kolego damianos na Twoim miejscu szukalbym albo Renaty 103.54, 106.54 albo mfa starej serii 6XX sąsiad ma takiego tyle lat i śmiga aż miło z resztą sam posiadam 675 i na pewno zostaje bo każdy go lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

Zetora 7745/7745 Turbo Są to twarde ciągniki z prostą obsługą i tanimi częściami do tego łatwo o mechanika. W mojej okolicy większość rozwijających się rolników takie posiadało / posiada.

 

gdzie te tanie części ?

pokrywa bloku do 360 kosztuje 10-15zł a do zetora 120zł  :blink:  mam dalej wymieniać ?

jakościowo też szału nie robi, do zachodnich nawet zamiennik trzyma wymiar czy jakiś poziom


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Luke16 a w tym MFie Twoim jak jest z wsiadaniem i wysiadaniem z ciągnika, chodzi mi o drążki na tunelu czy przeszkadzają ?? Jeździłem kiedyś troszkę U 4512 to średnio z tym bywało. Trzeba ciut gimnastyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Jestem sporo niższy ale za to mam chory kręgosłup a ostatnio dokucza coraz bardziej. Albo w starszych Zetorach też mi się takie średnie wsiadanie kojarzy. Jak się założy gumofilce czy inne szerokie trepy to nie ma bata, że nie zawadzi o coś. Niby detal ale może być upierdliwy. Ale nie o tym temat chociaż w zimie trzeba będzie kupić jakiś sprzęt na podobny areał. Lepszy byłby 390 z lewarkiem z prawej lub coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Seria 6xx ma dość długie te lewarki, ale dla kogoś z chorym kręgosłupem nawet  delikatne schylanie się może być problemem. Mi osobiście najbardziej podobało się rozwiązanie z IHC 674 - lewarek po lewej stronie , a właściwie suwak - wielofunkcyjny, zmiana biegów, rewers, reduktor w jednym. No i skrzynia synchronizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a ile dali byscie za internationala 844s w dodrym stanie bo mam jednego na oku i nie wiem czy jechac ogladnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

O ile się orientuje, to takie chodzą po 18-19 tys w większości ogłoszeń. Sporo zalezy od stanu i tego, kto sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SzpiceR    0

Panowie takie pytanko jaka szerokosc ma renault 110.54 106.54 i 103.54 mierzac z tyłu po zewnetrznych krancach opony bo nie moge znalezc jak ktos wie to niech napisze szerokosc tych 3 modeli

 

Moje 103.54 ma ok. 2.45 - zaraz po kupnie zamieniłem miejscami koła. Przed tym zabiegiem było 255cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj