Polecane posty

Kajtek_1    13

ile możesz wydać na ten ciągnik, jaki przedział mocy cie interesuje itp. Bo że ma być z turem i ma iść jak taran w pole to mało mi mówi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

e biznesmen za 250 tysi ciągnik na 15 ha???I ten rozrzut mocy.............

ach ta wyobraźnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Może kolega chciał napisać 20,5 000 tylko przecinka nie postawił z przeoczenia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

olać trola, od wczoraj widzę już 3 takie fejkowe konto gdzie jakiś gimbus opowiada swoje marzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

to jak nie jesteś gimbus to pisz z sensem a nie pierdoły pociskasz. Na 14 hektarów to se kup c 385 z turem i wystarczy zresztą poczytaj wcześniejsze posty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaslukas    65

czekamy z utęsknieniem na zdjęcia a jeśli nie to... usuń swe konto  tego portalu i nie rób syfu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

Witajcie. W najbliższym czasie zamieżam kupić traktor do mojego gospodarstwa w kwocie do 30tys, traktor będzie pracował na 15 ha. Zastanawiam się nad mtz82 zetorem8111 i ursusem 912, który polecacie? A może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

landini, MF czy renault, spalanie mniejsze, komfort pracy większy, wydajniejsza hydraulika jak i większy udźwig, więcej przełożeń skrzyni i w niektórych przypadkach rewers


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale kolega żyje w PRL i chyba nie przeczytał 90 stron tego tematu żeby zauważyć że są inne ciekawsze opcje niż wyroby polsko-sowiecko- czechosłowackiej myśli technicznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

I w kwocie 30 tyś też tylko. Ja bym polecił jeszcze fiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

witajcie ktoś pomoże mi wybrać ciągnik musi być z trudę i iść jak taran w pole.

 

Ja proponuję Kirowiec K-700 będzie szedł jak Taran w pole :P i moc konkretna i nie za duże pieniążki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Proponuję założyć nowe forum napierd....laczy na zetory ursusy i mtzy

 

Prawda jest taka że w kwestii wyboru każdy ma własne kryteria kamil14851 zadał proste pytanie i konkretne maszyny ale widzę że kilka osób ma misję prostowania światopoglądu


sam nic nie doradzę w tej kwestii bo nigdy takich nie używałem ale może jemu chodziło o konkrety. Swoją drogą wszystko co można było zostało już wypowiedziane na poprzednich stronach tylko trzeba szukać a i tak zawsze pozostaną fani jednej czy drugiej marki a tez to młócenie słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9103
Napisano (edytowany)

Z tego co napisałeś, najbardziej uniwersalny będzie MTZ. No i można kupić dość świeży rocznik w cenie do tych +/- 30 tys w niezłym stanie. Każdy z tych ciągników ma swoje wady i zalety. Dla jednych zaletą jest np duża masa U-9xx, dla innych to wada.  Jesli napisałbyś, jaki masz profil produkcji, jakie gleby i jaki ciągnik pomocniczy do tego, to łatwiej coś gdybać. Co innego, gdy do lekkich prac masz np 3p czy C-360, a co innego, gdy ma być to podstawowy i jedyny ciagnik w gospodarstwie.

Ja bym jednak nie odrzucał sugestii szukania jakiegoś zachodniego ciągnika, np MF 590 czy 690 z przednim napędem - coś tam w tej cenie pewnie się znajdzie.

Na przykład coś w ten deseń http://olx.pl/oferta/mf698t-kola-blizniacze-4x4-CID757-IDf2AvD.html#dafd6965a8

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Proponuję założyć nowe forum napierd....laczy na zetory ursusy i mtzy

 

Prawda jest taka że w kwestii wyboru każdy ma własne kryteria kamil14851 zadał proste pytanie i konkretne maszyny ale widzę że kilka osób ma misję prostowania światopoglądu

sam nic nie doradzę w tej kwestii bo nigdy takich nie używałem ale może jemu chodziło o konkrety. Swoją drogą wszystko co można było zostało już wypowiedziane na poprzednich stronach tylko trzeba szukać a i tak zawsze pozostaną fani jednej czy drugiej marki a tez to młócenie słomy

A Ty załóż grupę Najlepsze sprzęty tylko z PRL-u - chłopie te ciągniki to lata 70-te albo i wcześniej, tak jak żuk, fiat 125 czy wsk - co Ty tym zwojujesz dziś? A stare VW, MAN-y czy motocykle BMW do dziś jeżdżą zawstydzając bezawaryjnością nie jeden nowy ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

A Ty załóż grupę Najlepsze sprzęty tylko z PRL-u - chłopie te ciągniki to lata 70-te albo i wcześniej, tak jak żuk, fiat 125 czy wsk - co Ty tym zwojujesz dziś? A stare VW, MAN-y czy motocykle BMW do dziś jeżdżą zawstydzając bezawaryjnością nie jeden nowy ... 

 

 

Wiem wiem kosmiczna technologia

Wszystko zależy od stopnia zużycia i użytkownika. Oczywiście w kwestii ergonomii wygrywają zachodnie maszyny ale i ty nie proponujesz nic więcej to tak jakbyś stwierdził że 50 letnia Niemka będzie lepsza niż Polka lub Czeszka w tym samym wieku:) ze starej baby baletnicy nie zrobisz ale jeśli zadbana to jeszcze każda może pocieszyć :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I tu nie masz racji - profilaktyka zdrowotna i samo dbanie o nie jak i bhp jest w Niemczech lata świetlne przed nami, widziałeś w Polsce kombajn bez kabiny a na nim kombajnistę z ochraniaczami słuchu i masce przeciwpyłowej? Albo rolnika wykonującego oprysk w masce i stroju ochronnym? Do tego morze alkoholu spożywane przez statystycznego Polaka, niezdrowa żywność, nienormowany czas pracy bez urlopów i wypoczynku bo po godzinach trzeba płytki położyć w kuchni i do lasu po drzewo jechać....To samo ciągniki - superol zmieniony 3 lata temu bo jeszcze mało czarny, w skrzyni od nowości , filtr powietrza ze zmywaków i do przodu.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj