Polecane posty

lukbold    1054

czego proximy zazdrościć? dwie sztuki miałem w firmie...  spłaciłem przed czasem i poszły w polske.. niech sie kto inny cieszy z tego cudu techniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że 1/3 to zwykły spam i chwalenie się kto tu czego nie kupił z tych hektarów i na co to nie których stać :D

 

Kiedyś na ten areał nie było takiego problemu z zakupem ciągnika bo były głównie Ursusy,Zetory i MTZy ale wiadomo PRL przeminął i mamy XXI wiek

Teraz to wszystko zależy od wielu czynników,bo jak ktoś chcę to obrobi i zwykłym 60konnym Zetorem a jeśli ktoś chcę to może kupić 100 konną Renatę czy MFa :D ( Nie wspominam już o Ursusach typu C-360 czy C-330 bo z całym szacunkiem ale ich era już powinna przeminąć ) ;) 

Z jednej strony przydałoby się kilka ciągników...Z drugiej gdzie tu ekonomia? Jeśli ciągnik nie dobija nawet 100mth na rok

A wszystko i tak zależne jest od pieniędzy :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4dz    0

Zgadzam się z Damianem po h*j kupować na 15ha 100kony ciągnik jednak mtz na ten areal to wybór doskonały tani z prasą da sobie radę pługi 4 weźmie to czego więcej potrzeba podkreślam na 15ha komfort też nie jest najgorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Jak to sie mowi bogatemu nikt nie zabroni...Jakis czas temu rozmawialem z kolega o ciagnikach i mowi musze sprzedac ciagnik bo jest czerwony  jak masz niebieski lub zielony to jestes dopiero gospodarz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

damian4dz już się nie podniecaj tak tym mtzetem :D bo pewnie nigdy niczym innym nie jeździłeś i pracowałeś i zachwalasz jakby to był jakiś cud techniki :D Śmiech mnie ogarnia jak czytam takie posty... 

Damianursus30 nie ukrywajmy ale każdemu zależy teraz na czasie... Pogoda każdy wie jaka jest a i lepiej odpoczywać niż robić to samo w polu C-330 w hałasie, zimnie i wietrze... To tak samo jak zmywarka bez której nie wyobrażam sobie dzisiaj życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tyle że 1/3 to zwykły spam i chwalenie się kto tu czego nie kupił z tych hektarów i na co to nie których stać :D

 

Kiedyś na ten areał nie było takiego problemu z zakupem ciągnika bo były głównie Ursusy,Zetory i MTZy ale wiadomo PRL przeminął i mamy XXI wiek

Teraz to wszystko zależy od wielu czynników,bo jak ktoś chcę to obrobi i zwykłym 60konnym Zetorem a jeśli ktoś chcę to może kupić 100 konną Renatę czy MFa :D ( Nie wspominam już o Ursusach typu C-360 czy C-330 bo z całym szacunkiem ale ich era już powinna przeminąć ) ;)

Z jednej strony przydałoby się kilka ciągników...Z drugiej gdzie tu ekonomia? Jeśli ciągnik nie dobija nawet 100mth na rok

A wszystko i tak zależne jest od pieniędzy :)

Jaka ekonomia? Zauważ że używany ciągnik 100 konny kosztuje tyle samo co 50 konny, jeśli są w identycznym stanie to w 100 konnym nabijesz rocznie 100mth a małym 200 albo i więcej, a wiadomo że wszystko ma swoją żywotność, silnik, opony itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Zgadzam się z kolegą wyżej, zależy jak kto myśli, jak ktoś myśli się rozwijać czyli powiększać swój areał, to przyda się większy. Ja mam na razie sprzęty na poziomie c-360 bo taki mam ciągnik ale planuję w niedalekiej przyszłości kupić agregat 2,7 do poznaniaka, gruber po ścierniskowy, pług. prasa już czeka na ciągnik.

 

Ale jak ktoś nie ma zapału i nie myśli powiększać to może mu duży np, 100 km ciągnik nie potrzebny, obrobi i 50 km.

Tak jak kolega napisał za taką samą cenę kupię 120 konny ciągnik co 60-70 km, liczy się to jakimi kategoriami ktoś myśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

Tak to racja, że często mtz 82 konny może wystarczyć. Jednak w mojej okolicy Ci co mają takie ciągniki na niektórych polach orzą tylko w 3 skiby .Więc nie można patrzeć tylko na wielkość ziemi a jaki typ jest. Gdy ktoś posiada górzyste i gliniaste tereny to wie co mówię.Chciałbym w przyszłości orać 3 obracalną lub 4 zwykłą, więc potrzebuję  ciągnik większej mocy. Dlatego jeśli chodzi o silnik szukam czterocylindowca  z turbiną lub szóstkę.

Edytowano przez matt23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Polecam z używanych Ursusa 1014. A mtz broń cie panie Boże. Mam mtz 82 i miałem 1221.3 i jestem szczęśliwy że go sprzedałem. Tego 82 też mam zamiar sprzedać ciągnik ma pracować a nie cągle być naprawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kajtek ale przy ursusie wcale lepiej nie jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

nawet gorzej, bo mtz w porównaniu do U jest nie do zatrzymania w polu  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

Skoro MTZ jest dużo lepszy od ursusa/zetora to czemu za te same pieniądze kupić można ok 5-10 lat młodszego MTZa?

 

Może jakieś konkrety od osób, które długo posiadają dane ciągniki od 80-120 koni (rocznik 80-95) dość długi czas co się przez ten czas w nich psuło? Ile kosztowały części?

 

Edytowano przez matt23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

dla jednego lepszy, dla innego gorszy

 

równie dobrze można zapytać dlaczego ceny zetorów są takie wysokie, przecież za tyle można znaleźć coś młodszego z zachodu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

fakt ursus jest awaryjny ale przy cięrzkiej pracy jest wytrzymalszy od mtz. a dodatkowo ma sporą masę z szerokimi oponami jest idealny do deptanie silosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

I tu jest pytanie - co chcesz roić tym ciągnikiem. Jako ciągnik uniwersalny MTZ jest OK. Do transportu, oprawy. Taki wołek roboczy. Ale nie ma tej masy co seria U. I tej mocy co 1014 albo 1214. Cos za coś. Jako ciągnik ciut większy w zastępstwie C-360 jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

Zetora 7211 pozostawiam i przejdzie on do lżejszych prac. A nowy nabytek to ma być ciągnik do głównej pracy.pług, agregat, z czasem agregat z siewnikiem, ugniatanie itp.

Edytowano przez matt23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam z używanych Ursusa 1014. A mtz broń cie panie Boże. Mam mtz 82 i miałem 1221.3 i jestem szczęśliwy że go sprzedałem. Tego 82 też mam zamiar sprzedać ciągnik ma pracować a nie cągle być naprawiony

 

jak to dobrze że ostatnie 3 lata mój 82 działał bez awaryjnie i to w najcięższej robocie :) dopiero w tym roku po zakończeniu prac wymieniłem drążek kierowniczy idący od serwa i rozrusznik, bo stary wolno kręcił i ciężko odpalał. a tak to ogólnie przez 17 lat nie było żadnej poważnej awarii. A robi najgorszą robotę tylko, że na 20ha za bardzo się nawet nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

matt23 a oprócz Zetora 7211 masz jakiś ciągnik inny? Masz samo pole czy produkcję zwierzęcą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że 100km traktorem nie dobijecie na 15 ha tych 100mth (mając ciągnik pomocniczy) :D No chyba że prasa,ładowacz i zbyt małe maszyny...\

Ja Zetorem 66konnym zrobiłem 130 mth a w tym roku obrabiałem jakieś 18ha( robiłem większość prac) a większym ciągnikiem z maszynami o większej wydajności automatycznie czas pracy maszyny się wydłuża. Zetor 130mth Ciapek+TUR  90mth ...

U chrzestnego mtz 82 na 30 ha robi max 200mth, bo resztę tzn ok 300-400 odwala Zetor 6211

Przyznam rację że teraz kupić 50 konnego Zetora 4x4 to wydatek rzędu ok 40 tys, a w tej cenie mamy już 100konnego MFa czy inny zachodni ciągnik :D

Ale wiadomo nikt nie chce się męczyć małymi traktorami jednak z 15 ha (zależy od profilu) nie łatwo jest uzbierać na kilka lepszych ciągników :)

MTZ to cud techniki nie jest jednak jest to dobry tani traktor szczególnie dla kogoś kto chcę kupować ziemie a dopiero później inwestować w maszyny :)

Dokładnie Luke16 zmywarka ułatwia życie,dlatego i w rolnictwie trzeba sobie życie ułatwić :D Ale mnie osobiście ceny ciągników i maszyn powalają...Nie wiem jak było kiedyś ale 40 tys za 20 letni traktor to można kupić już dobry kilkuletni samochód. A Ursusy po 10-20 tys to chyba też przegięcie no ale nie tylko my mamy takie ceny a gospodarka na świecie nagle się nie zmieni :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

a jaki ciągnik byście mi polecili. myślę nad jakimś nowym ma mieć 110km będzie głównie pracował z prasą, rozrzutnikiem 8t oraz sieczkarnią kuhn mc90 twin. myślałem nad ursusem 11054 oraz farmtrakiem 7110 dt ale się boje wkopać na minę tak jak z mtzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj