Polecane posty

krzysiek1979    328

Ciagniki sa brane na 2 lata co tydzien placa za np 6R130 jakies 290 funtow  (przez 2 lata co tydzien kasa przelewana) i nic Cie nie obchodzi ani oleje ani awarje tylko paliwo .W razie awari ciagnik przywoza zastepczy na pole w ciagu 2 godz. .Po 2 latach brane sa nastepne nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dużo olejów jest uniwersalnych. Które są zarówno do silnika jak i skrzyni. No i jakoś tych olejów jest inna niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Oglądałem testy olejów jeśli jest danej klasie różnica jest znikoma nie ważne czy agip czy lotos, ale to prawda że często różnią się etykietą że to do diesla to do benzyny a to do skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

Po pierwsze to ważne aby te oleje i filtry były wymieniane zwłaszcza, że są to skomplikowane skrzynie biegów. Lecz gdy jeśli kupię zachodni ciągnik na pewno nie będę lał lotosa tylko oryginalne lub jakiś niezły zamiennik fuchs itp. Z tego co mi wiadomo, najczęściej skrzynie psują się przez opóźnianie, lub najgorsze wymianę o innej specyfikacji oleju. Wiem, że trzeba wymieniać tarczki hamulcowe, gdyż zużyte produkują opiłki a potem siada pompa hydrauliki itp.

I właśnie ciekawi mnie jak wiele tych ciągników, które są do remontu skrzyń, pomp itp. było należycie "serwisowanych". Jak Krzysiek1979 napisał, w Angli nie dbają za bardzo o to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do oleju lotos moim zdaniem to bardzo dobry olej, moje samochody jeżdzą na oleju lotosa i mają przebiegi grubo ponad 200 tys i nic im nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Nie kupił bym traktora z UK bo tam jest rzeź jeśli idzie o serwisowanie .Serwis jest drogi to oni nic nie wymieniają puki nie stanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

widać w jakim stanie wraca do nas U czy zetor z wysp, wystarczy zobaczyć na stronę rol-trans'u w Draganach, zapewne kilka sztuk się znajdzie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

co do oleju lotos moim zdaniem to bardzo dobry olej, moje samochody jeżdzą na oleju lotosa i mają przebiegi grubo ponad 200 tys i nic im nie jest :)

Do silnika ok,ważne aby wymieniać na czas, jednak mam na myśli oleje do skrzyń biegów. Aby to nie były najtańsze zwłaszcza o złych specyfikacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matt23    0

Izydor6280 widze, że jesteś fanem renówek? jaki model masz i jak długo nim pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale koledzy w PL jest u niektórych identycznie... Ja jestem walnięty na punkcie maszyn czy aut ale jak popatrzę na jednego rolnika to się płakać chce... prawie nowy nh a wygląda jakby miał z 15 lat wszystko co możliwe pourane... Ma też 2 C-360 bez błotników i masek bo po co? Kombajn rekord stoi z dwa lata w krzakach bo silnik padł... A maszyny nigdy garażu nie widziały... Jak mam po coś do niego jechać to się boję żeby sobie kół w aucie nie poprzebijać... Więc wszystko zależy od człowieka.

Renault 70.34 jak kupiłem miało w kabinie wlepki z przeglądami serwisowymi a nie tak dawno w schowku a raczej pod sufitką gdzie jest nagrzewnica znalazłem zeszyt  zawinięty w folie z zapiskami co było robione gdzie i kiedy i za ile... Zaś w 95-14 mimo że ciągnik z roku 1984 i przebiegiem 11700mth jest cały w oryginale a kabiny TX w takim stanie nie widziałem jeszcze nawet jest nie poprzecierana oryginalna guma czy pedały... Więc wszystko zależy jak się dba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się i teraz zauważyłem jedną rzecz że nie ważne czy to ursus czy zetor czy zachodni a ceny części powoli się wyrównują (piszę o tych akurat dobrych jakościowo a nie badziewie rzemieślnicze...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

@akko ciagniki z uk nie sa servisowane? Byłeś kiedys w Uk? ja osobiście byłem 5 lat temu u kuzyna na wakacjach na 2,5 mies. On z bratem prowadzi gospodarstwo anglikowi. Tam do byle pierdoly serwis wzywaja. Kół w przyczepie do bel nie mogli odkręcić to wezwali serwis mobilny ogumienia a ciagnik, kombajn czy ladowarka jest max 5 lat na farmie i ja sprzedaja. I nie jak w Polscee ze olx czy allegro czy inny portal wystawiasz sam. Tam dealer który proponuje, ci nowy sprzęt zabiera stary i płaci dobre pieniądze. Z ziemia np. jest tak ze nie tluka sie na przetargach o kazdy ha jak u nas, doradztwo przyjeżdża i ci mowi co masz siac na co bedzie cena w przyszlym roku. Jak jestes ciekawy to moge Ci jeszcze kilka innych rzeczy opowiedziec jak to funkcjonuje. Maszyny tam sa servisowane zawsze na czas, a oleje filtry kupuja wszystko oryginał.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie tak dawno jak wczoraj kolega krzysiek1979, który też pracował w UK pisał o całkowicie odwrotnej sytuacji z serwisem więc... ustalcie sobie jedną wersje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Luke16@ masz rację teraz w tych nowszych ciągnikach, chodzi np o zetor, farmtrac, ursus pewnie też części zbyt nie różnią się cenowo od zachodu. Podam mały przykład, brat ma farmtrac 690dt chyba to przedstawiciel tej firmy znajomy bo mieszka koło mnie powiedział bratu za pompę wtryskową z wymianą 8 tyś, kopara mi zjechała do dołu, myślałem że do zachodnich są drogie części, tu niespodzianka :blink: Do zetorów tych młodszych też ceny szybują i nie są dostępne w każdym sklepie, tak mówił kumpel który ma 6 zetorów. Tak że nie bójmy się zachodnich ciągników, jak się kupi w miarę zadbany ciągnik to parę lat posłuży. Miałem renatę 75-34 przez rok to trochę wiem co piszę, zrobiła prawie 480 mtg bez najmniejszej awarii, teraz mam zamiar kupić też renie tylko ciut mocniejszą coś około 90-110 km zależy co się trafi i wpadnie w oko ;)

 

Ja robiłem w Anglii , blisko była ogromna farma ponad 4 tyś ha, raz kosił fendem angol i z kumplem go zatrzymaliśmy bo on ciut lepiej władał językiem, gościo mówił że ma właściciel 11 fendt 936 najstarszy ma 7 lat a do wszystkiego przyjeżdża serwis oni sami nic nigdy nie grzebali ani w ciągnikach ani przy maszynach. Mówił jeszcze że jakość tych nowych ciągników jest słaba, dwa roczne się zapaliły  od instalacji.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Ja tam polecam fendta mam ciągnik 85 km pracuje jako główna maszyna na gospodarce pług czasami brony ciągniczek masywny i większych awari nie miałem tylko uszczelniałem koło przednie bo mi ciekło lekko nie narzekam na ciągnik jak na tamte lata to konfort jest dość wysoki pozdro

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Fendt klasa sama w sobie. Niestety kupić coś dobrego graniczy z cudem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Luke16 czemu tak sądzisz kupić coś dobrego graniczy z cudem nie prawda po prostu trzeba poszukać i tyle fendty to dobre ciągniki u mnie w okolicy po mnie kupiły 2 osoby też fendta ja kupiłem 1 i żadnych awari dużych nic nie było pzddr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiesz na zachodzie nikt Fendta po to żeby stał nie kupuje. Tym bardziej mały gospodarz go nie kupi bo cena na start była zaporowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

O nowym nikt nie mówi ale możesz dać 60-100 tyś i maż młodego używanego fendta w dobrym stanie za konfort i jakość się płaći (zależy też o jakiej mocy ciągnik kupujesz) ale za 60 tyś możesz spokojnie kupić używany w naprawde bardzo dobrym stanie pozdro ja dałem za swojego fenta 50 tyś i nie żałuje co fendt to fendt a nie jakiś ursus spalanie nie duże mam w porównaniu do ursusa czy zetora same g przy orce i innych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4dz    0

Ja osobiście na 15 ha polecam mtz w d*pie masz części bo tanie więc kupujesz orginal rzadko się psuje jak już to łatwo sobie sam wymienisz i gitara trochę posiedzisz to dobrze wyciszysz kabinę i wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj