Polecane posty

izydor6280    1153

różnica niewielka w mocy, więc i maszyny te same, jeśli mowa o 6cyl.

 

100KM wystarczy, ale jak będzie stał w b. ładnym stanie 120 konny to ma nie kupować bo za duży ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

A jak będzie 130 stał w jeszcze lepszym stanie? Ja mu nie zabraniam to jego wybór i kasa porostu wiem że 100 km to już dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytając ten temat to dochodzę do wniosku że na moje prawie 30 ha to te 120 KM w Reni to może być przymało. A gdzie jeszcze usługi fakt że rzadko ale się trafiają.
Tak dochodzę do wniosku że trzeba zacząć szukać głównego konia pociągowego a Renia zostanie do pomocy tylko mając 120 KM to główny powinien mieć z 180-200. Jak myślicie?
A tak poważnie to nie mając maszyn do ciągnika 100 konnego to wybaczcie ale co on na robić? Nie sztuką jest kupić ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

norma we wsi. zaorze, posieje jeśli ma uprawowo siewny a potem stoi taki do jesieni a robi 60tka. bez sensu no ale kto zabroni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja posiadam 18 h i jest zetor 8111 ursus c 360 w cabrio  :) do zetora 3 obrotowa 3x30 gruber 2,30 brony z podwójnym wałkiem 3,60 ursus siewnik 2,70 opryskiwacz, rozsiewacz  Myslę ze to wystarczy.Ale jak widze jak sąsiad ciągnie 6 JD to tez by sie chciało to miec :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Ja na 16h mam Forda 8730 150km Fortschrita 323 110km Same Dorado 70km c-330.Nie uważam żeby to było za dużo choć rzeczywiście Ford stoi od wiosny do jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Jak kogo stać to jego sprawa ja mam 9 ha i mam PROXIME 90 z 2014r i ma 80 godzin i mam CASE JX 60 z 2009r i ma 340 godzin i ZETORA  6245 z 1989r i ma 2150 mtg wszystkie od nowości u mnie a CASE robi przez cały rok a zetory na wiosnę i na jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Holigan    1

A ja ci polecam zator forterra 9641 nie za duży zwinny 95 km w dodatku z napędem 4x4 nowszy rocznik i jak coś z wypasem nie zaduzym ale zawsze lepszy niż jakiś Stary lump ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No to u mnie we wsi ma kumpel same zetory zacząwszy od Majora z turem do froterki 140 KM w tym dwie proximy po 96 KM, dwie frotery i na dodatek na szóstego do oprysku i siana zetor bez przedniego napędu nie wiem co za model ale coś powyżej 2000r. Ale co ciekawe ha ma tyle co ja czyli coś poza 30 ha Ja obrabiam jak na razie 3PFakt że już go wykończyłem :wacko:  żeby nie prasa rolka to jeszcze by pośmigał ze trzy latka. Więc jak kto chcę jeden ma kasy oporowo i przy każdym gracie podpięty ciągnik a drugi musi jednym naginać we wszystkim ale chociaż darmo nie stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czytam i nie dowierzam w niektóre posty.... To jakaś prowo czy kradniecie a może w lotka wygraliście? Bo sorki ale mieć powiedzmy 15ha i 2 nowe ciągniki to troszeczkę niedorzeczne bo przecież nawet przy dofinansowaniu z UE to i tak daje pokaźną sumkę pod ok. 200 tys zł. Tak jak kolega Piotrek napisał że ktoś ma 30 ha i 6 ciągników praktycznie nowych... Albo kredyty albo nie wiem co... bo ja w tym momencie jestem w szoku... Wiem wiem kto bogatemu zabroni ale skąd na te ciągniki kase trzeba mieć...

 

Co do 120KM na 15ha sorry ale po co? Zacytuje sam siebie:

 

Wracając do tematu i podsumowując - moje zdanie jest takie jeżeli ma się 15ha ziemi i tylko tą ziemie się uprawia jeden ciągnik w przedziale 80-90KM 4x4 spokojnie wystarczy. Jeżeli mamy samą ziemię + powiedzmy świnki dwa ciągniki najlepiej 4x4 50-65KM z ładowaczem a drugi 80-90KM do pługa prasy czyli cięższych prac. Jeżeli mamy pola + łąki + krowy trzy ciągniki jeden bez napędu do lekkiej roboty 40-55KM kosiarka, zgrabiarka, wypad do lasu itp. drugi z ładowaczem 60-70KM 4X4, zaś trzeci 80-90KM prasa, orka, agregat itp dlaczego 3 na taki mały areał? Przy krowach jest sporo roboty przy akcji siana czy sianokiszonki albo ququ jeden stoi ze zgrabiarką, drugi z prasą, trzeci wozi, przy ququ jeden kosi (jednorzędówka) drugi wozi, trzeci ubija a niestety przy sianokosach liczy się każda minuta w skrócie nie przepina człowiek wszystkiego... Takie jest moje zdanie, co do marek ciągników ja mam swoje ktoś inny ma swoje, przede wszystkim ekonomiczne, skrętne (do tura), mało awaryjne... 

4 cylindry max 100KM to max maxów na 15ha... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Zalezy jaka ma sie ziemie na ciezka gline 100 KM to nie ma czym szalec w 4-ro skibowym plugu .Ja mam forterre 110 KM i w 4x40 szalu nie ma .To nie piaski ze szybko sie zaorze na paru litrach ON hektar i tarnina rozbronuje.Glina jest taka ze i ciezko zaorac i ciezko wyprawic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To nie lepiej mieć zamiast 4ch skib 3 skiby z większymi odkładnicami? Dwie godzinki dłużej będzie się orało praktycznie... Sam mam właśnie tyle i jak się przyłożę to w niecały tydzień mam wszystko ogarnięte... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jak ktoś kupuje nowy ciągnik, to raczej myśli przyszłościowo. Każdy chce się rozwijać, więc większy ciągnik to inwestycja w rozwój. Z drugiej strony klimat coraz bardziej uprzykrza nam życie. Najpierw jest susza, a potem rach, ciach i za mokro. Kto prześpi, ten się męczy. A glina wredna. Jak sucha, to kamień, jak mokra, to masło.

A jak duży teraz się nie pomęczy, to na dłużej starczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Dokladnie tak jest. Przed wejsciem do UE gdzie do zdobycia byly tylko najsilniejsze polskie 16 i nie dawaly rady orac to wielu u mnie rolnikow mialo DT75 na gasienicach do orki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Jak ja czytam ten temat to jedno mi przychodzi do głowy, polski rolnik to bogaty rolnik. Chyba u mnie to jakaś dziura w portfelu jest.
Założę się że w połowie przypadków zakup ciągnika to nie rozwój tylko zamrożenie kasy w coś co szybko traci na wartości i ostatnie posty mnie w tym utwierdziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

lamboEVO100 mam to samo zdanie co Ty... Ktoś napisał tutaj o rozwoju czyli zakupu ziemi za ile? U mnie 30 tys zł za ha to minimum więc kiedy mi się to zwróci? Chciałbym wybudować oborę ale na moich 15ha jest to nie opłacalne a zakup ziemi (jeżeli jeszcze takowa by była na sprzedaż) to strzał w kolano... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

napewno bardziej opłacalne jest budowanie obory z tych 15ha niż kupno nowego traktora na 200-300h rocznie... ja przynajmniej mam takie zamiary w przyszłym roku tylko musze przekalkulowac czy z 20ha wykarmie 40szt w tym 11 krów.. tzn dobudować na 7-8 szt + kojce dla cielat

Może i ludzie mają kase.. wstawiają nawet zdjęcia tych traktorów a na codzeiń zapieprzają taczką w koło obory po kolana w błocie... dziwne podejście do życia i tylko 200-300h uciechy w roku

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Dokładne, na 200h rocznie ma być wygodny ciągnik a w oborze rypanie widłami i wiadrami 365dni razy kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Z rozwojem i u mnie ciezko 1 ha od 40 tys.Ja robie za granica i nie bawie sie w dotacje bo bym sie nigdzie nie ruszyl i wiecej mozna zarobic .Tak ze narazie inwestuje w to co jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to i tak masz za darmo te pole... u mnie haszcze podmokłe ANR wciąż wystawia za 60zł/m2 :D trzeba tylko mieć nadzieie że znajomy wkońcu da sobie spokoj z robotą i coś po nim łykne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko powiedzmy inwestujemy w ziemię i za ile ten 1ha po 30-60 tys zł się nam zwróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

No nie wiem jak ktoś wie że kupuje traktor na dłużej i że ma dobry kredyt i dotacje czy tam cokolwiek i wie że go spłaci to czemu nie niech kupuje nowego .Byle by długów nie było .

 

 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

SawekBraczyk napisałeś dwie sprzeczności teraz. Jak można wziąć kredyt na ciągnik i nie mieć długów? Z 15ha wyłożyć na cały ciągnik gotówki jest nie możliwe. A takich gospodarstw do 15ha w PL jest najwięcej. Średnia powierzchnia gospodarstw w Polsce to 10.49ha zaś w poszczególnych województwach jest tutaj ładnie napisane
http://www.w-modr.pl/index.php?id=458

A wracając do 120KM na 15ha. U mnie glina i ziemię od klasy II do IV i ten areal kilka lat temu jeszcze obrabialo się zetorem 7211 i C-330 i tak było od 1989 do 2008r, a jeszcze się na usługę niekiedy pojechało. Gdybym nie miał zwierzyny to wystarczył by mi jeden ciągnik góra dwa. Jakiś mf 255 do przynieś wynieś pozamiataj i coś z ladowaczem ok. 80KM.

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj