Polecane posty

lukbold    1054

w ogóle zacznij szukać i jeździć a nie klapki na oczy pt 914 bo sąsiad ma i se chwali... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie o to mi chodzi że da się ale nie jest łatwo, sam mam mf-a 35 letniego i ja zrobiłem nim już ponad 1500 mth i chodzi. Ale szukałem go z pół roku aż znajomy handlarz w Niemczech znalazł za 9000 Euro a w Polsce chodziły po 20tys zł.... Jak np ten DF - kto tyle da za niego? Każdy powie że woli prawie nowego zetora http://www.truckscout24.de/search/ger/detail.asp?vehicletype_id=9&vehicle_id=15766084&make=0&mid=9&page=1&AllowNext=1&language=ger&price_type=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

No dobra będę szukać jeszcze musze ojca przekonać żeby nie szukać tylko ursusa ale wszystkie ciągniki przejrzeć nawet i nowe . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No ale przeszukiwanie wszystkich ogłoszeń nawet w w promieniu 100 km nie ma sensu. Trafi się może niezły ciągnik, ale jeszcze nieznany i później ani części, ani serwisu. Jak już szukać, to przynajmniej jakieś rozeznanie w kilku modelach powinno się mieć.

@Luke16 - nie każdy ma kolegę, co sprowadza maszyny i szukanie czegoś w miarę z używek na OLX nie jest łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

handlarz żeby zarobić musi ściągnąć wrak do Polski żeby sprzedać w cenie którą ludzie zaakceptują... Jak weszłem na te niemiecką strone z ogłoszeniami to ceny jakos nie zachęcały.. 25 letni mechaniczny Case za 15tys euro... nowy farmtrack ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

g..no prawda...

Z ogłoszeń mało kto kupuje od prywatnych osób, wszystko idzie przez komis.

Rolnik zostawia stary ciagnik za grube pieniądze a serwis mu za niego płaci byle wziąl od nich nowy a oni później go sprzedają po dużo niższej cenie, bo zarobią na serwisie nowego kilka razy tyle co stracą na tym starym, lub po prostu zostawiają w komisach bo nie chce im się tłuc np z polaczkami, tak samo w Niemczech z autami, prosto od włąsciciela mało co się przywozi, 90 % to komisy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tak tylko że taki ciągnik jest po pełnym serwisie wtedy, mój np miał każdy pasek, filtr, przewody chłodnicy itp nowe z logiem Massey Ferguson, świeży Tuv, do tego nowe opony radialne good year  :) Kto Ci to da w Polsce??? Zostawił go koleś w rozliczeniu za nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mikruss prawda. Od rolnika mało się kupuje. Głównie przez komis wszystko idzie ale nie znaczy to że wszystko zależy kto jakie i gdzie ma układy. A jeżeli chodzi o Niemcy i cene maszyn to mam tam rodzinę i cokolwiek tam kupić to graniczy z cudem bo oni za wszystko chcą dużo - szukałem z wujkiem dla drugiego wujka ciągnika John Deree to raz że było ciężko znaleźć a dwa jak znaleźliśmy to nic ciekawego to nie było a kosztował tyle co u nas nowy Zetor Major ... Lepiej jechać do Holandii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Większość ciągników przyjeżdża do nas z angli, holandii, belgi i francji. Dlatego te skorodowane kabiny i oblachowanie, zwłaszcza z obszarów nadmorskich.

A ceny to tak jak z samochodami - tanie skupuje lokalna mafia handlarzy. Jak nie masz układów, to można szukac miesiącami. Najlepiej mieć tam kogoś, kto podjedzie i w razie czego zostawi zaliczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Albo z aukcji ubezpieczeniowych.sam tak robię ale trudno jest kupić coś dobrego w normalnej kasie A na Stare śmieci nie patrzę bo gra nie warta świeczki szczególnie jak szuka się czegoś dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Czesto widze w UK stare zetory ciezkiej serii z lat 80 za cene na zl ok 4-5 tys (bez napedu)ale co z tego jak to stoi wrosniete po brzuch i zgnite od wilgoci totalny zlom .Zetory seri 52xx 72xx wychodza na nasza kase ok 20 tys .Ursusa 4512 z przebiegiem 1200 mth widzialem za 31 tys na zl .Takie ciagniki jedynie sa do wyrwania od malych lokalnych farmerow ,duzi za nowsze zabawki doliczaja sobie VAT i wychodzi jak u nas albo i drozej .Handlarze biora stare zetory i po umyciu glonow cenia sobie 10 tys przebitki Tam jak u niemca nie kupisz nic dobrego i tanio .Stary plug 4 skibowy Kv.ok 3 tys zl a taki sam skrzywiony i pordzewialy na okraglej ramie kupuje sie za cene sciagacza do lozysk czyli jakies 300 zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Uważam że trzeba mieć jakiś zakres poszukiwań jeśli chodzi o maki ciągników bo można oszaleć przeglądając wszystko. Oczywiście warto porównać różne rozwiązania ale na coć trzeba się nastawić i nie ma tu dobrych i złych wyborów wszystko zależy od egzemplaża. Ja naprzykład nie ograniczama sie do 100km od domu ale trzeba mieć cierpliwość i świadomość konieczności przejecania nawet kilku tys kilometrów nim się coś znajdzie.

A zastanawiam się jakie udziwnienia przy silniku ma Major jeśli nawet cewki do gasznia nie ma w pompie tylko dalej za wajchę ciągniesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie piszę akurat o majorze... Chociaż silnik DFa który jest już kładzony do majora ma koło dwumasowe.... :/ No i nie zapominajmy o większych ciągnikach gdzie standardem jest filtr DPF... A on jest tak potrzebny że hoho :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

To nie bardzo rozumiem na czym polega błąd zakupu Majora. Może jestem upierdliwy ale w twoich postach czytam że odradzasz zakup starych Ursusów i Zetorów nowych to już broń Boże nowego Claasa też byś nie kupił....... co ty zrobisz jak kiedyś skończą się Renaulty? Oszczędzaj je :) bo Muszą do emerytury starczyć Ha Haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

martw się o swoje graty, bo starsze renie robią po dziś dzień u francuza  :P


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Ale żeś się wspiął na wyżyny ...........szok porostu niewiem czy godzien jestem dokonywać wpisu na tym forum hahaha

 

Widzę że niektórym strasznie poślady zaciska jak przeczytają słowo krytyki bądź nawet porosu inny punkt widzenia.

 

A ty izydor6280 co kupisz za 10 lat?

Edytowano przez pit81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kumpel jeździ do starego niemca do roboty, mają porsche przy pompie do nawadniania, od nowości ponad 55 lat i jemu wystarczy , kup indyjskiego jd czy perkinsa i zobaczysz ile wytrzyma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Za 10 lat będę pewnie miał te same renault co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Ja to rozumiem ale kiedyś niestety skończą te wieczne maszyny i co wtedy bo wszystko nowe jest złe: Zetory ursusy- złom zachodnie- plastik fantastic, luke16 nie kupi zetora bo to błąd więc co kupić?

Wiec miałem rację do emerytury :) taki jesteś krytyk tych wszystkich betonów którzy do dziś jeżdzą c360tkami a sam jesteś taki sam tylko 15 lat później :) ale to nie to samo bo w renaulcie hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

A ja proponuję zakończyć tą dyskusję. Pit81 mam dla Ciebie super propozycję kup sobie ten nowy ciągnik a Luke16 będzie dalej pracował starą Renią tylko zobaczymy komu pierwszemu się coś popsuje i wtedy się po śmiejemy. Bo jak Ci w nowym coś wysiądzie to nic sam nie zrobisz przyjedzie serwis wymieni daną część skasuje parę tyś albo i więcej a Luke16 weźmie młotek dwa klucze i wymieni tą część za kilka złotówek. Zobaczymy kto się będzie wtedy śmiał się i z kogo.
hahahahahaha... 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Przynajmniej będę słyszał, kręgosłup nie będzie bolał a i w portfelu trochę grosza zostanie z paliwa... i jak kredyt z majora sie skończy to stanie też albo renault albo mf...
Brawo brawo dobrze napisane. Serwis przyjedzie podlaczy kompa i skasuje kilka tysi. Ja już wiem ile kosztuje maska do majora... ponad 5 tysi

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pisałem wady i zalety majora. Czy to normalne że ciągnik majacy 500mth się poci? Czy pękają same z siebie blotniki które kosztują 470zl netto? W renowce mam 11500mth silnik, skrzynia czy mosty są suche, w małej też. Więc ja czegoś nie rozumie? To ma być jakoś? Tak samo jak mi tył podniosło osłony się podjęły. Wujek też ma majora to znowu odpadają plastiki z wnętrza a jego ma raptem 300mth, dzisiaj ze znajomym gadalem to robili mu na gw sprzęgło zas w innym sprezarke. Sam serwisant mówił że nie są chwalone te ciagniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Ja też już o tym pisałem kupiłeś ciągnik za 100 tys i porównyjesz z innym za 500. A kto bogatemu zabroni kupić nowej maski czy błotnika jak ktoś szuka oszczędności kupi żywicę i naprawi pomaluje stary za parę złotych

 

Ja nie każe nikomu kupywać nowego to indywidualny wybór prawda jest taka też to już pisałem że firmy zdobyły renomę na ciągnikach z przed 25 lat i dziś zarabiają na serwisie a nie sprzedaży pojedynczych sztuk, a te niżej postawione marki cięgle próbują zyskać pozycję na rynku i podnoszą jakość.

 

prędzej czy później przyjdzie dzień kiedy będzie trzeba kupić nowy i co wtedy za 15lat kupić stary który teraz jest nowy?

 

A gdzie do Majora podłącza się kompa....?

Edytowano przez pit81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Sasiadowi w Renówce 113-14 zablokował się rewers w pozycji do przodu - trzeba rozbierać skrzynię, bo inaczej nieda się rozblokować...

 

@Luke jeszcze niedawno zapierałeś się rękami i nogami na majorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj