Polecane posty

lukbold    1054

czyja gospodarka sie rozwija? narazie gościu dał zarobić dilerowi, bankowi. sam nic z tego nie ma.. no chyba że satysfakcje i jak widać w komentarzu wcześniej pośmiew we wsi. U mnie też nabijamy sie z takich pacjentów... do jednego to już mi się nawet dzwonić nie chche, żeby zapłacił za wożenie qq bo w kółko ten sam płacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To nie chodzi o szpan na wsi tylko o ekonomie,np taki Ursus 12-tka jest jak polonez, osiągi golfa 1.3 a spalanie passata 2.0 jak nie większe. Podobnie Ursusy. Zapinają do nich maszyny jak do 100- konnych zachodnich czwórek a i tak wolniej pracują..... W skali roku  to duże pieniądze nawet na 15ha. Te ciągniki były nieekonomiczne już 25 lat temu, podobnie jak stary czy żuki. Na poprawę humoru mały cytacik z nonsensopedi o samochodzie Star: "Jeżeli zza zakrętu dochodzi dźwięk zajeżdżanego na jedynce silnika – to na pewno Star wiozący dwie łyżeczki piachu i szczyptę żwiru"    Samo życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Mi się wydaje ze to bylo ironiczne napisane. Ja kupiłem nowego majora i drugi raz bym tego błędu nie popełnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o widzisz też kupiłeś nowy dzisiaj mówisz że byś nie kupił , a dlaczego masz nowy i nie wiesz co to znaczy naprawiać i osiągi nie jak w golfie czy passacie z 2000r , co byś dzisiaj kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Mowicie, że nie ma racji bytu, ale moim zdaniem do pomniejszych prac są potrzebne. Bo nie widzę sensu w gonieniu ciągnika 80km do koszenia czy zgrabiania łąki. No chyba że jakąś konkretną kosiarką dyskową. U nas kosi rotacyjna to nawet śmiesznie by to wyglądało podczepiać ją do takiego większego ciągnika. Tak samo pryskanie czy sianie. Jeśli idzie opryskiwacz 400l i zwykły siewnik bez agregatu to bez sensu ganiać z tym większy sprzęt. Moim zdaniem na ok 20ha spokojnie wystarczy taki zestaw coś mniejszego i drugi ok 80km do ciezszych prac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jakbyś poczytal tematy ludzi którzy tak jak ja kupili nowe ciągniki to byś zrozumiał. Tym bardziej mam dwie stare renowki i to jest jakość a nie badziewne plastikowe ciagniki z różnymi dziwactwami przy silniku. Z resztą nie będę pisał jeszcze tego raz bo wszystkie plusy i minusy wypisywalem w innym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

.Powiem wam taka ciekawostke ze widze codziennie jak ukraincy wiaza na lawetach te wladimirce do siebie .Mieszkam przy trasie na Dorohusk i troche tego juz od nas wywiezli .Nigdy nie widzialem ani naszej 60 ani 30 tylko T25 i to niektore w strasznym stanie .A na wiosne mialem maske z t 25 po stluczce z zukiem pogieta byla i wrzucilem na olx za 100 zl i pewnego dnia przyjechal ukrainiec i to kupil .

 

dzieje się tak pewnie dlatego, że u nich są tylko sowieckie sprzęty, umieją je naprawiać, są dostępne części

Ursusów na Ukrainę nigdy nie eksportowano, przynajmniej tak mi się wydaje, więc pewnie i słaby dostęp do części ani brak doświadczonych mechaników osłabia popyt na C-330/C-360 do zera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a cha to kolego dobrze że nie decydowałem się na nówkę  kupiłem używkę i fendt z 2003 i tam tak dużo dziwatstw przy silniku nie widzę  to pewnie była dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Niech kupuja bo u nas coraz trudniej o klienta na takie sprzety .Oczywiscie i ciezarowki wiaza nowe i wielkie maszyny(na gasienicach kombajny i ciagniki ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pali nie "wiele" kuzyn w swoim zetorze 10145 nie może poniżej 11 litrów zejść... A kumpel ostatnio w takiego zetora 10145 włożył tyle pieniędzy że by drugiego kupił... Od remontu silnika po remont skrzyni kończąc na oponach i pompie paliwowej, a jak sprzęgło robili to ciągnik popracował 2 dni i nowe sprzęgło padło... kupił używkę oryginalną i lata... Ale ogólnie ma tego ciągnika dość wystawiony jest na olx zainteresowania zero i powiedział że jest to jego ostatni zetor... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

z ekonomicznego punktu widzenia, mając 15ha i tylko produkcję roślinną nie opłaca się kupować ciągnika i maszyn tylko korzystać z usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

A Warzywa to nie produkcja roślinna? Nawet jak ktoś obsieje wszystko zbożem, to i tak lepiej swoim robić, bo nie musisz czekać, aż ktoś bedzie miał wolny czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

z ekonomicznego punktu widzenia, mając 15ha i tylko produkcję roślinną nie opłaca się kupować ciągnika i maszyn tylko korzystać z usług

 

Może na 15 arach a nie hektarach.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Szczerze to ja już nic nie rozumiem jeden pisze kup nowego drugi kup zachodni a trzeci polski . I jednemu pali strasznie dużo a drugiemu pare litrów jednemu sie cały czas psuje a drugiemu wcale no naprawde cieżki jest ten wybór ciągnika . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

Bo jak szukasz uzywke zachodnią, to nie wszystkie muszą być w dobrym stanie, czasami warto trochę pojeździć, a nie brać 1 lepszego. Chociaż ja miałem takie szczęście że wziąłem pierwszego i to był dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

A kto mówił że latwo bedzie? od tego masz rozum żeby wybrać opcje która Ci pasuje. Nie ma dwóch takich samych gospodarstw. Ja na 20ha nie narzekam, drugi będzie ledwo wiązał koniec z końcem. Jeden sie boi klucza złapać albo nie potrafi nic naprawić, drugi zrobi prawie wszystko sam. Nawet kwestia czy mając kase na nowy warto kupować nowy nie jest taka prosta.... nawet na forum można wyczytać o produkowanym obecnie dziadostwie choć... na 15ha o których tu mówimy nawet najtańszy nowy pare lat pojeździ bezawaryjnie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale to tyczy się nie tylko zachodnich marek ale i wszystkiego... Trzeba uważać na wypicowane maszyny i handlarzy którzy nie mają o ciągniku żadnego pojęcia... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ciągnik zachodni z lat 80-90 z niskim przebiegiem - to są maszyny które muszą dobić do tych minimum 20tys mth tak jak passat w dieslu musiał dobić pod milion km zanim padł. czy to takie trudne do pojęcia??? Inne materiały, technologia, to miało chodzić jak najdłużej a nie paść po 5 latach jak dzisiejsze.... Tanio ani łatwo nie będzie ale jak już ktoś znajdzie taki ciągnik to będzie się śmiał i z nowych Fendtów czy JD i ze starych Ursusów/Zetorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel885 a ja jakoś dziwnym trafem mam Renówkę 70.34 z Holandii prosto z podwórka od rolnika...  Przebieg autentyczny 6500 mth rocznik 1992 zaś 95.14 1984 rocznik przebieg autentyk 11500 mth też wyciągnięta od rolnika z podwórka ale jedną i drugą załatwiał mi kumpel zaś przyczepa do sianokiszonek Krone mimo że 1987r to wygląda jak nowa... Ale na sprzęt niekiedy długo musiałem poczekać więc jak się chce to się da kupić coś ładnego... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Tak więc ja zostaje przy mojej pierwszej myśli i pozostane z szukaniem ursusa 914 itp bo więcej jak narazie nie będę cudował no chyba że się jeszcze coś zmieni . A tam z kombajnem też miałem wybór trudny ale padło na bizona z056 i jestem zadowolony . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie skupiaj się na danym ciągniku tylko przejedź poszukaj obejrzyj wszystko to co jest w najlepszym stanie... Jak coś ładne będzie a droższe lepiej dołożyć... I cenna rada max 100km w swoim obrębie szukaj dalej nie warto bo każdy przez telefon będzie zachwalał że maszyna ach i och ... Szkoda nerwów i czasów na dalsze poszukiwania dodatkowo koszty transportu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj