Polecane posty

krzysiek1979    328

W tamtym roku tez na jesien w moich stronach rolnik sprzedawal 5312 nie pamietam roku ale ciagnik mial 1300 mth w komforcie za 32 tys w ciagu paru godzin handlarze go wzieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

nie podchodze pod zakup traktora na tej zasadzie czy będzie to rocznik 92 a może 94, tylko że wydając przykładowo 50 tyś(prawie połowa pieniędzy za nowego Ursusa c-380) oczekuje traktora który chodz trochę będzie przypominał współczesne maszyny i odpowiedni poziom komfortu,bo w Ursusach do 1990 to inny świat.

 

A z jakim pługiem zagonowym (ilość skib) taki MF 375 dawał by sobie rade na klasach III i IV tak w miarę rozsądku?

I który traktor byłby ekonomiczniejszy MF 375 czy Zetor 7745 w przykłdowej orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moze potrzebowal kasy bo watpie zeby nie wiedzial ze za tanio..Ja w tamtym roku szukalem 4512 dzwonie z anonsow jest w pieknym stanie za 54 tysi no za tyle to napewno piekna pewnie jak nowa..Jade i patrze a tu stoi sciuchraniec pod golym niebem od chyba zawsze poobdzierany na waskich kolach -rdza ,blotniki pogiete tylne w przednich dziury od rdzy a w kabinie syf...szkoda gadac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Do 5314 zagona miałem 1.2m (4x30), wujek na piachu po równym ciąga 4x35. Teraz bawie sie obrotówką ale tylko 3x35. Troche za mała ale po prostu okazyjnie kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

A ja na 15 ha wcale bym sie nie pchal w zachodnie ciagniki to za maly areal aby w razie awari bulic kase w naprawy .Oczywiscie moze byc tak ze nie bedzie jakichs powaznych awari jednak to sa wszystko kilkunasto letnie maszyny i zawsze moze cos sie zdarzyc.Kiedys mialem zetora 8111 oczywiscie dzisiaj to juz starocie ale naprawy to groszowe sprawy.Nie mienialem w hyd. oleju bo po co filtr tylko za 15 zl pompa hyd.ponad 400 zl i psychiczny spokoj .Teraz mam forterre 11441 na ten sam areal i same oleje to kupe kasy filtry hyd.200zl powietrza 300zl i gdybym nie pracowal za granica nie stac by mnie bylo na utrzymanie takiego ciagnika bo mam tylko 20 ha i wydatkow jest jak u kazdego duzo..Tak ze cos z zetorow lub ursusa radze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petzi    1

też nie wiedziałem jaki traktor wybrać na 15ha (ponad połowa łąk) i zdecydowałem się na zetora 7211; niestety ciężko znaleźć coś sensownego do kupienia - w mojej okolicy większość z czeskich kołchozów z przebiegami tylko -3-4tys godzin, bo niby nic tam nie robiły ;) rolnicy, którzy kupowali nowe za komuny nie chcą sprzedać, mimo że z prowu mają zachodnie lepsze maszyny;  właściwie szukałem z promieniu 100km przez ponad pół roku, ale udało się kupić od pierwszego właściciela, więc w miarę wiarygodny i w stanie całkiem nie złym- cena 25tyś plus ok. 2 tys. doprowadzenia do pełni używalności - części rzeczywiście są tanie, wszystko w 24h przez internet; jak narazie jestem zadowolony i uważam że nie opłaca się kupować traktora używanego za np. 50tyś lepiej dokupić kilka ha i wziąć nowy z prowu za np. 120tys netto - 60% = 48tyś i będzie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A co powiecie na to: areał ok 19 ha ornych, ciężkich, ciągnik na MR w zakresie ok 110 KM, ciągnik ma być na dobre 20 lat (tak myślę i stąd dość wysoka moc jak na areał). Do wyboru został Ursus 11054 (ok. 160 tyś zł) lub MTZ 1025.5 (ok. 120 tyś zł). Przy pierwszym ciągniku musiałbym pozbyć się obecnego głównego ciągnika (71 KM) i +/- dołożyć 10 tyś. Przy tym drugim mógłbym zostawić obecny ciągnik, ale musiałbym dołożyć do nowego ok. 20 tyś. A gdybym sprzedał tego 71 KM, to bym miał w kieszeni ok. 30 tyś. Jako pomocniczy mam Ursusa 3512, który jednak nie ma co robić w polu, a jedynie coś na podwórku. Co polecacie zrobić? Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja na 20 ha mam forterre 11441 przez caly rok robi niecale 100 mth a najwiecej robi ursus 3512 jednak brakuje mi ciagnika posredniego jakies 70 KM .Wiec zostaw sobie te 70 KM bo bedziesz zalowal .Mam jeszcze t 25 ktory praktycznie robi z 15 mth rocznie i chce go sprzedac i kupic cos posredniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Właśnie to jest problem, że ten 71 KM sporo w beczce chodzi. 3512 znów ma TUR-a i coś tam zawsze się nim w podwórku zrobi. Najprawdopodobniej któryś z obecnych ciągników "pójdzie pod młotek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

U mnie 3512 oporyski sianie najlepiej sie sprawdza malo pali i jest zwrotny ale do transportu ze zbozem jest za slaby oraz do ciezkich bron.Forterra tylko ciezka robota plug 4x40 talerzowka 2.7 z walem oraz agregat.Do transportu za barzo mi nie pasuje mam stara stodole i jak bym do niej nim wjechal polamie tok oraz maly podworek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Podwórko u mnie też niewielkie. Ja mam agregat uprawowo-siewny i 3512 nie zapinam do siewnika. Jedynie do oprysku, prace przy sianie (niecały 1 ha) i prace z TUR-em. Choć i tak 100 mth rocznie lekko nabija, a w ciągu 20 lat nabił ponad 4 tyś mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moj z 92 roku ma ponad 6500 mth.Ja musialbym zmienic siewnik na 3m zeby wszystko juz powymieniac opryskiwacz i rozsiewacz w tedy jakis uprawowo siewny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Uprawowo-siewny jest dobry do większego ciągnika. Do takiego jaki ja mam, to różnie. Kiedy jest mokro, to lepiej osobno pojechać kultywatorem i siewnikiem. Nie porobi się kolein i ciągnik się nie męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dlatego ten ciągnik z jednej strony dobry, bo mały, ale w polu bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ma plusy i minusy jednak u mnie ma duzo roboty a dzisiaj no coz wiekszosc robi duzymi i nowymi maszynami .A nawet widzi sie ze niektorzy maja wielkie ciagniki a maszyny po c 360 ciagaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Lepsi są Ci co kupuja w kredycie na 10 lat te 160KM na 40ha a dalej robią 60tką. Zresztą zaorze, posieje i co ma robić... a raty trzeba płacić i dalej zdrowie tracić. cyrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Żebym na ekonomi troche więcej spał to może bym się skusił na coś nowego ale jak ma mi to stać to lepiej niech to euro sobie leży na tym koncie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

u mnie na 15 ha przez ostatni rok główny ciągnik zrobił ponad 200 h, mf 675 tez ma juz w rok 200 h, jedynie w teleskopie nie wiem ile jest zrobionych ale pewnie ponad 150 albo i lepiej. Ja sie pozbylem c330 i nie żałuje bo wsio lekkiego MF robi. Mf rozsiewa nawozy, robi opryski i ogolnie do tluczenia sie z przyczepką wokół gospodarstwa no i jeszcze rozwozi obornik bo rozrzutnik na razie polski tandem 6 ton a na większy żeby kupic to ok 40 tyś zł by trzeba dać za używkę.

XMK ja bym zostawił tego większego ursusa a małego 3512 sprzedać i tyle, bo ten większy ile Ci spali w lekkiej robicie więcej? Będziesz chciał opryskiwacz ok 800 litrów i 15 m belka to 3512 za mały, rozsiewacz jakis dwutalerzowy 800 litrów zasypany do pełna to się ploży na kabinie a ten większy to jak ulał pasuje do takich rzeczy, czy trochę większa włóka czy brona itp.

A jak masz jakąś produkcje zwierzęcą to zainwestować w tura do tego ursusa 5314 (bo jak kojaze chyba takiego masz) a w kwocie do 10 tyś kupiśz w super stanie zachodni zdemontowany z jakiegoś MF co pasuje do niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj