Polecane posty

zdunio321    0

tylko ten pronar:/ ta marka nie cieszyła się dużym wzięciem przynajmniej  ciągników rolniczych, ale nie wiem jak teraz. a co z tym ursusem czy warto się nim interesować? zastanawiam się nad tym czy to nie jest jakiś tani bubel że po kilku latach zacznie się sypać. i czy to jest ten sam silnik co w Farmtracku i taka sama pompa paliwowa która się dosyć często zaciera? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

Zdunio321 Ursus C-380 jest zbudowany na renomowanych częściach np: Silnik Perkins , skrzynia biegów 12x12 z rewersem elektro-hydraulicznym i napędy firmy Carraro. Więc nie ma obaw, ale jak nie jesteś pewien to zobacz Ursusa 10014 H (dawniej Polmot 10014 H) jeżdżą do tej pory i ludzie sobie chwalą. Pozdrawiam

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie wiem co słyszałeś o pompach paliwowych, ale nie jest tak źle. Czytałem o majorze 80, że się pompa rzędowa zatarła, ale to dość dziwne jak na taką pompę. Perkinsy mają pompy rotacyjne i raczej nie mają problemu z zacieraniem, o ile paliwo jest dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami9908    14

Ja osobiście posiadam Majora i polecam.

Edytowano przez dami9908

Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valtra123    33

To ja nie wiem co to za ciągnik , że po 2 latach już tyle się zaczęło psuć . To dobrze że miałeś gwarancję to ci za darmo zrobili , bo jak nie to by ci mówili standardowo (Panie ten typ tak ma) . I co dziwne że to Zetor a nie Ursus , a tak go chwalą że bez awaryjny , że nie ma z nim problemów . A o Ursusie to gadali ze to awaryjne , że długo nie napracujesz . A jednak jest odwrotnie . 

Edytowano przez Valtra123

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZkutno    0

witam koledzy potrzebóje waszej pomocy ! chcę kupic ciągnik o mocy ok 80 a 90 km

byłem oglądac NH TD.5.85  CASEfarmal 85u oraz ursusa 8014h bardzo prosze pomuszcie co wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czasami się zastanawiam skąd kasa przy 15ha na nowy ciągnik :D

 

z tych to wybrał bym Case jeżeli nie boisz się drogich napraw pogwarancyjnych

a jeżeli wolisz przyoszczędzić to Ursusa, pewnie częsci będą znacznie tańsze.

NH do mnie nie przemawiają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZkutno    0

dzieki za odpowiedz :) z młodego rolnika :) boje sie o dostepnosc czesci w ursusie ? a czym tak dokładniej rózni się case od nh ? z góry dzieki za odpowiedz :)

 


a ha jeszcze jedno doradzcie jakie sprzęgło mokre czy suche ?? czy warto dopłacac do mokrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Zależy, czy będzie pracować w TURze. Jak będzie, to lepiej dopłacić, bo zwykłe sprzęgło szybko wysiądzie i koszt wymiany przekroczy różnicę w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

potwierdzam sąsiad ma claasa na suchym i zarżnął sprzęgło przy turze po 700mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMASZkutno    0

dzieki za odpowiedz naprawde fajne forum :) chłopaki nie wiem czy dobrze robie ale chyba stawiam na CASE farmal-a ?? za mokre sprzegło w case trzeba dopłacic 5 tys

 


a znacie moze ruznice ceny przy wymianie suchego a mokrego ? bo u dilera nie chca za bardzo powiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Cześć ,chce kupić ciagnik głowny do gospodarstwa wybór padł na c360 albo c385.Który byście wybrali ? Mam 10ha do uprawy zbożem klasy 3-5 i 6ha łąk torfowych.(2pokosy)Robie siano,słome w kostkach ale chciałbym zaczać robić bele.Do pomocy mialbym c330 .cena maks 18tys ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Skoro masz C-330 to po co Ci ciągnik który niewiele od niego odstaje (C-360)? Dla mnie osobiście żaden stary ursus nie jest godny polecenia, ale z dwojga złego na 200% lepsza opcją przed 360 i pochodnymi jest 80tka. Tym bardziej że często można je dostać w podobnych pieniądzach. Jak dobrze trafisz to i 902 tanio się trafia, tylko trzeba 'ostro' szukać nie tylko w internecie. Z prasą belującą sobie poradzi, kierownica z serwem, spora i zabudowana kabina. Trzeba tylko dobrze sprawdzić co sie kupuje i mieć sprecyzowane oczekiwania. Bo naprawić da się wszystko, tylko pytanie czy warto i czy po rozebraniu nie znajdzie się jeszcze 10 innych usterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

z tych dwóch oczywiście 85, chociażby za tą odrobinę komfortu, choć i tak szału nie będzie

czasem w podobnej cenie można trafić MFa czy landini


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

w tej cenie to znalazł bym też 912.Macie racje w 360 zero komfortu podczas prasowania czy koszenia łak , wychodzisz z ciagnika i jest sie ogłuszony .A jak z spalaniem c385 ?Ile wiecej spali od c360 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W przeliczeniu na mth spali więcej bo i silnik większy, ale już licząc na hektar to będziesz do przodu. Nie ma co w ogóle sie głowić, 80tka już jakiś mały uprawowo siewny pociągnie, prasę belującą tez bez kłopotu, pług obrotowy, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za te pieniądze znajdziesz jumza z lat 88- często od pierwszego właściciela. Ursus będzie dużo starszy za tą kasę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poleci mtz 82? Pali mało, części nie za drogie. Ogólnie stara ruska konstrukcja nie do zajechania. Za 15 tyś można coś już znaleźć. Sam z papierami ale bez rozrusznika i aku kupiłem za 9,5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

Nie chce nic innego ,385 jest dla mnie wystarczajaca , gdzie pójde do sklepu i kupie cześci ,a nie bede musiał latac po sklepach i zamawiać czesci .

Może ktoś jest orientuje jakie są czeste usterki ?i na  co zwrócić uwage przy zakupie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Tylko jak te ruskie ciągniki wyglądają? :D Ja wiem że urodą się nie pracuje ale ursus już jakoś wygląda tym bardziej jak lakierek się mu ładny położy itp... Ale mając ok. 20000 zł celowałbym w coś zachodniego np.

http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-landini-8830-CID757-IDapUmF.html#9a759b40a1

A części? Wczoraj w 70.34 strzeliła linka od gazu zamówiłem o godzinie 18nastej i pewnie już w sklepie na mnie czeka za 95zł a linka ma ponad 2 metry długości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

i kolejny wykład o tanich i łatwo dostępnych częściach do ursusa  <_<

 

części może i wszędzie dostaniesz, ale ich jakość jest tragiczna, na przykładzie 360, czujniki oleju czy stop są tak marnej jakości że często nie wytrzymują 5min. pracy, podobnie pompki hamulcowe czy cylinderki

za lepsze części zapłacisz podobnie jak do zachodniego, a trwałość i tak nie będzie ta sama


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Raczej bralbym cos zachodniego. Jakis MF, renault, czy nawet case. Cos w tych pieniadzach dostaniesz i na pewno bedzie lepsze niz te ursusy. Sam mam c-330M pracuje tylko przy prasie, we wszystkim zwiazanym z ziemniakami (redlenie, sadzenie, kopanie, pryskanie 20 arow :D) i zadnego wiecej ursusa, mialem c-360 i nigdy wiecej :P Palilo duuuzo wiecej niz ta c-330, a i tak roboty nie zrobila :D, a wychodzilo sie z niej jakbym byl polamany :P Dlatego kupilem sobie MF 3085 jakies 7 lat temu i do tej pory jestem zadowolony :)

Edytowano przez MasseyXXXX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

ja mam podobny areał i zastanawiam sie a nawet obejrzałem wstępnie zetora 7711 ale cena troche wysoka bo 35 tys za 1990 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Panowie co myślicie o farmtrac 675 td i jaka cena. Na nowy oczywiście.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj