Polecane posty

bartek1992    145

Ten i  ten ma przednią oś, zetor bardziej komfortowy a MTZ ma więcej biegów


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Zetor 7211 ma co prawda przednią oś ale nie napędzaną - swoją drogą dobrze że ma tą oś bo jakby nim byłoby jeździć?

MTZ - zapewne masz na myśli 82 z przednim napędem na kołach stożkowych - nie jest to dobre rozwiązanie ale jest i ma tą zaletę że zwiększa uciąg. Jak się popsuje ( to kwestia czasu choć jak ktoś dba tak ma) to chociaż tanie części. MTZ to ciągnik dla tych co lubią sobie podłubać. Silnik mają bardzo dobre, reszta to już zależy jaki się trafi.

Zetor 7211 to bardzo popularny ciągnik, ma więcej mocy od C360 i zdecydowanie lepszy uciąg. Musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie jaki Ci potrzebny. 4x4 to zawsze większy uciąg ale cena zakupu wyższa i dochodzi ewentualny remont na przyszłość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Nie no ja Cię zrozumiałem. Zresztą 7211 nie ma przedniego napędu tylko 7245, a Mtz są tak samo oznaczone 4x2 i 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Powiem szczerze że sam mam podobny areał i w przypadku łąk i krów to jest ciężko ogarnąć na 2 ciągniki... wieczne przepinanie maszyn. Tu zgrabiarka tu kosiarka a tu przyczepa.... 3 sztuki to optymalnie w sezonie. Ogólnie to nie czasy PRLu maszyny też się pozmieniały i pogoda również... Teraz wszystko trzeba ogarnąć jak najszybciej... W przyszłości skończy się na tym że trzeciego dokupię. Co do autora, dorzuciłbym trochę gorsza i kupił coś 4x4 np. MFa 698. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Fajnie mieć 3 traktory faktycznie ułatwia sprawę ale nie znam nikogo kto dałby radę jednocześnie jechać dwoma na raz. Teraz mam 3 ciągniki różnej mocy od 45 do 95 km ale nie zawsze tak było. Przecież nie kosisz jednego dnia i nie zbierasz w tym samym, ile zajmuje przepinanie? wiem że to kłopot ale jeśli masz kupić syfa to lepiej zgubić te pieniądze będziesz raz żałował bo kłopot z naprawą większy niż z przepinaniem. Muszę się zgodzić że podstawowa sprawa to zróżnicowanie ciągników ale nie wolno popadać w skrajności bo byćmoże kupisz kiedyś opryskiwacz 600 litrowy i jesteś w d... ale nie uszczęśliwiaj się na siłę kolejnym ciągnikiem kiepskiej jakości kup coś godnego lepiej poczekaj parę miesięcy. C 385 dobrze pójdze w 3 skibacz a w 4 tak sobie. Mam 9540 i pług 4x 35 to na ciężkiej ziemi dość, dobrze sobie radzi ale czasem trzeba zejść do najniższego półbiegu. Co do marki to indywidualny wybór nie chcę tu chwalić ani ganić żadnej zachodnie bardziej trwałe ale kiedyć coś go trafi a nie oszukujmy się do nas importują raczej nie te najlepsze bo są drogie a handlarz musi zarobić wystarczy zerknąć na zachodnie strony i porównać ceny z naszymi w kraju, okazuje się że u nas tańsze niż tam choć wszystkie pochodzą z zachodu. Ale nikt nie jest na twoim miejscu i sam zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Nie no ja Cię zrozumiałem. Zresztą 7211 nie ma przedniego napędu tylko 7245, a Mtz są tak samo oznaczone 4x2 i 4x4.

 

kolego przestudiuj trochę tą niedocenianą markę :P  mtz 80-4x2 a mtz 82-4x4 i tak samo 50 i 52 :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a ile wedlug was trzeba dac za dobrego 7211 badz wrzuccie linka jakiegos wartego uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
Napisano (edytowany)

bez przesady wydać na stary ciągnik 2x4, który ma tylko wspomaganie i jakoś tam wygłuszoną i szczelną kabinę ponad 30tys. to trzeba mieć z głową coś nie tak  <_<

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

tak jak napisał Luke16 to jeśli chodzi o sianokosy to 3 ciągniki to idealne rozwiązanie bo robota szybko idzie.u mnie to ojciec z c-330 zgrabiarką śmiga ja mniejszym case beluje a brat większym case zwozi gotowe bele do domu ale niestety nie każdy może na to pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

z glowa to maja cos nie tak tacy co biora kredyty a po dwoch latach komornik u nich zawital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

radek1983 ale kolega izydor ma rację 30 tys zł za ciągnik bez napędu który nic w dzisiejszych czasach nie oferuje? A kredyty można brać ale z głową. Sam znam masę ludzi co pobrali nowe maszyny i jakoś spłacają ale znam też takich którzy się przeliczyli bo wzięli ich taką ilość że komornik się pojawił i to szybciej niż po 2ch latach... Jakbym miał wydać tyle kasy na ciągnik bez napędu to stanowczo kupiłbym np. Renaulta 85.14 który takiego Zetora objedzie w każdym calu... Sam wczoraj zakupiłem 95.14 TX co prawda dziadek (bo za małe pieniądze) ale rewers, skrzynia 12x12 i komfort pracy nieporównywalny... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Dla mnie ten bez napędu realnie jest wart ok 26 27 tys do tego z napędem dołóż na początek opony i kwota sie zmienia:) cały malowany pewnie nie bez powodu kabina gorsza według mnie ok 28 tys. Myślę że teraz jest nienajlepszy okres na kupno traktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik10_11    0

Witam, posiadam ok 15h (w najbliższym czasie może nastąpić zmiana areału) Mam dwa ciągnik t-25 i ursus c-330 po sezonie zamierzam jeden sprzedać i zakupić coś bardziej komfortowego i mocniejszego macie jakieś propozycje? Interesuje mnie cos ekonomicznego z dobrym dostępem do cześci oraz w miare komfortowego. Ciągnik powinine miec moc od 45-65Km (posiadam maszyny pod te 2 male ciągniki) i cene  max  20-25 tys. Myślałem min. nad  Zetorem 5211, ursus c-362, 4512, case international lub jakąś renault? Mieliscie te ciągnik?co o nich sądzicie?Może jest jakaś ciekawa oferta na internecie?

Edytowano przez rolnik10_11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rolnik10_11 formalnie jako posiadacz podobnego areału posiadam 3 ciągniki 4x4 od 65KM do 84KM i powiem szczerze że ciągnika bez napędu nie chce... Z racji tego że nie masz za dużej kwoty na wydanie to zostaje jedynie ciągnik 2x4 ... Po różnych ciągnikach jakie miałem powiem tak, zachód zachód i jeszcze raz zachód... Ekonomia, komfort, dobry uciąg i udźwig podnośnika, skrętność i bezawaryjność... Powiem tak widziałem ten ciągnik 

http://olx.pl/oferta/renault-551-651-7512-inne-fendtmwm-CID757-IDaboRH.html#5bbe5d1c62

zastrzeżeń do niego nie mam... Możesz szukać jeszcze jakiegoś Renaulta 77.12 czy 75.12 lub 68.12 ale widzę że w ogłoszeniach ogólnie krucho teraz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik10_11    0

Dodam jeszcze ze z tych 15ha pięć hektarów to ląki i klasy ziemi to 4,5,6 głównie piaski :( słyszałem ze renault jest bardzo komfortowe ale jak z dostępem i cena części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

rolnik10_11 a co w dzisiejszych czasach się nie dostanie u mnie w najbliższym sklepie idzie dostać sporo rzeczy bez najmniejszego problemu... Ostatnio kupowałem lampy na przód leżały na półce, co się okazało może kosztowały 80zł za sztukę ale nie made in china lecz oryginały made in france.... Z resztą co się tam może popsuć? Silnik mwm wytrzymują ok. 20 tys mth... Skrzynia - jeżeli nie wrzucasz na chama jak w C-360 to też pochodzi... Jest też spore zaplecze części używanych... 

 

michal70920 może byś argumenty podał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj