Polecane posty

seweryn20    825

Raczej nie warto. Szukaj normalnego ciągnika a nie wynalazku.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrLukas8011    0

Ja w tej kwestji powiem ci tak polecił bym ci zetora 7211 lub 7245 to naprawdę dobre maszyny i wytrzymałe u mnie w wiosce facet ma cztery 7211 i bardzo je chwali ja mam bardzo dużo styczności z tymi ciągnikami i śmiało mogę ci je polecić.Ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikpr    0

kup zetora 5211 bardzo sie opłac mam go już 30lat i bez awarii powaznej mało spala a naprawdze w polu sobie bardzo dobrze radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

za 20 tys zapomnij o jakim kolwiek zetorze 4x4 ktory by sie nadawalm po zakupie od razu bez remontu kapitalnego do pracy , podkrec 3p na pompie i ogien z komina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

jeśli cos z wynalazków z lat 80 to lepiej weź 8045 z 4x4 jak chcesz tura założyć lecz zawracanie takim to koszmar i będzie tani... części w miare tanie i łatwo dostępne

7211 to dobry traktor

Zetor to "spali ile wlejesz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

Uwaga. Zakupiliśmy ciągnik i tak jak od dłuższego początku spekulowaliśmy o Ursus C360, tak go zakupiliśmy z pobliskiej miejscowości.

Temat nabrał tępa, a pytanie głównego tego wątku chciałbym przeistoczyć w : "Jaka balotnica najlepiej pasuje do C 360?"

Piszcie, odpowiadajcie na moje pytanie i powiedzcie coś więcej o tej maszynie, bo nigdy nie miałem z nią styczności, a bardzo chciałbym się dowiedzieć coś na jej temat i chętnie przyjąć wasze wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Sąsiad w zeszłym roku kupił do sześdziechy Morre (model to chyba MR 1200 ale nie jestem pewien). Dobrze się prasa sprawuje i nie narzeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym zakupić jakiś ciągnik do 15h ale do takich cięższych prac jak orka i szczególnie zależy mi żeby pracował z jakąś prasą rolującą (też zamierzam kupić). Cena to może tak do 35 tyś. Kupie coś fajnego za to?

 

Oczywiśćie pracował także będzie na usługach;)

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Renault 95.14 do tej kwoty powinieneś kupić. Ciągnik bardzo fajny z przestronną kabiną... Skrzynia biegów z rewersem zsynchronizowana. Całkowicie mechaniczny co uważam za wielki plus. Mało palący silnik i jeżeli był zadbany to posłuży dwa razy dłużej niż nie jeden Ursus... Miałem Zetora 8145 i mam obecnie Renault 77.12 mimo że nie ma przedniego napędu to nie ma nawet co porównywać tej Reni do Zetora mimo że jak na lata 80te nie był to najgorszy ciągnik ale w Renault, mamy malutkie spalanie, fajną skrzynie i elegancki komfort pracy (w kabinie jest ciszej niż w nowym Majorze.... ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziwne że jeszcze nikt nie polecił 25-letniego 60-kilku konnego zetora 7245 ;) za 40tys zł. Usługi prasą - zależy co będziesz zbierał, jak słomę i siano to 60-70 koni starczy, jak sianokiszonkę z nożami to min 100 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Ja myślę że każdy głupi ma swój rozum. Obecnie mam 3 zetory 5211 7211 i 9540 i jestem za***iście zadowolony. 5211 zwrotny jak mało który do pielęgnacji roślin rewelacja, 7211 w kosiarce rotacyjnej na równych długich łąkach jeździ na 4 biegu w sieczkarni jednożędowej clas jaguar 25 chodzi z zapiętą z tyłu przyczepą na 4, 5 polowej lub 1 drogowej, spala ok 4 litrów na godzinę, 9540 w orce 4x40 prędkość 8-9 km/h spalanie 10-14 l/hektar, a renie dwóch gości z sąsiedniej wsi właśnie sprzedaje można brac bo oni będą kupywać zetory te których nik nie chce:). Generalnie macie racje zachodnie maszyny z tamtych lat może są bardziej komfortowe ale nie jest to jakaś przepaść. Kiedyś w przyszłości może za rok zamierzam kupić nowe ciągniki i to będą Zetory. Życzę wszystki udanych zakupów i dobrych decyzji Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

To chyba tego 7211 holowałeś innym ciągnikiem, że spalił w sieczkarni i z przyczepą 4L. Miałem też zetory 7211 i 5211 wiem ile palą. Wiadomo że każda szt spali ciut mniej lub więcej, zależy od zużycia maszyny, ale nie 4L na godz. Chyba że w dojeździe do pola z tym osprzętem i na małych obrotach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

po co kupowac 330 jak takii zetor pali tylko 4l  :lol:

 

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

bratrolnika pokaż mi mały ciągnik ze wspomaganiem który ma taki skręt jak 5211, wolisz c 330 ok też taki miałem i uważasz że bardziej zwrotny? 

Uważasz że c330 bardziej zwrotny niż 5211 ze wspomaganiem? Też używałem i możesz pomarzyć:) A jeśli chodzi o 7211 to zapraszam możemy sprawdzić. Nie od jednego użytkownika słyszałem że spalanie jest dużo wyższe ale nie jeden też mówił że ciągniki sprowadzane z zachodu mniej palą a moje pochodzą z Niemiec Hiszpanii i UK . Niedowiarków zapraszam możemy przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

tak właśnie sądzę, moim zdaniem, i w mojej opinie C-330 jest bardziej zwrotne od Zetora 5211, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pit81 takie bajki to opowiadaj ale małym dzieciom :D Miałem 7211 od nowości i z sieczkarnią Mengele MB200 jeżdżąc biegami 3, 4, 5 polowymi pił na godzinę zegarową luźno 10 litrów... Z prasą JD 550 podobnie... Z resztą miałem też zetora 8145 i też wiem jaki to opój był... Z resztą wujek ma 5211 i pali mu więcej niż 7211 :D :D :D Co do zwrotności miałem c-330 i 7211 i powiem szczerze jednak w tym zestawieniu zetor wygrywał... Prosty test pokazał jak podjeżdżałem pod siewnik który stoi zawsze w poprzek garażu na ścianie i 7211 podjechałem na raz a C-330 musiałem się troszkę pomanewrować... Ogólnie jakbym miał porównać Zetora 7211 do obecnie posiadanego ciągnika mianowicie Renault 77.12 to raczej nie ma co porównywać :D Spalanie renaty śmieszne, uciąg i udźwig zarąbisty, mocy nie brakuje no i komfort bajka a o zwrotności to zawracam w miejscu a ciągniki z tych samych lat...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I teraz policz sobie w skali roku ile zetor wychla a ile Twoja renówka zakładając że robiły by wszystko w polu od orki po oprysk  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Luke16 wiem ile tankuję ale nie zamierzam się z tobą sprzeczać myślę że każdy wie co posiada. Nigdy nie litrażowałem 5211 bo zwykle wykonuje lżejsze drobne prace ale 7211 mogę się założyć i chętnych zapraszam do mnie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pit81 to chyba masz inny silnik w tym Zetorze :D :D :D podejrzewam że Perkinsa :D :D :D A tak nawiasem mówiąc to w tej sieczkarni o której napisałeś właśnie Perkins by więcej spalił niż Twój Zetor :D :D :D

 

pawel885 żebym Zetora sprzedał szybciej to bym miał sporo zaoszczędzone w kieszeni... Za Zetorem i Ursusem przemawia tylko jedno dostępność i taniość części w tak zwanym każdym kiosku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj