Polecane posty

MgrLukash    154

JaK na mój gust zamiana Zetora na Zetora to trochę dziwna opcja :huh:

 

Kup sobie starego poczciwego Deutz-Fahr'a Dx4.50 lub Dx4.70 (lub starsze ich odpowiedniki Dx86 i Dx92) bądź mniejszy model, części jest do tego dużo i łatwo dostać zamienniki w przystępnych cenach. Jak masz trochę pojęcia o mechanice to sam większość rzeczy w nim naprawisz ;)

http://tablica.pl/oferta/deutz-dx-4-50-ID3qRJL.html#bd13b46508

http://otomoto.pl/deutz-4-70-A367736.html

http://tablica.pl/oferta/deutz-fahr-dx-4-10-ID2BjpD.html#27ca69c085


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No właśnie po tym jak sąsiadowi padł DF 6.10 a mianowicie przedni napęd nie chce się wyłączyć to kurcze DFów sie boje tym bardziej że nikt mu go nie chce naprawić ... od dużo ludzi też słyszałem że sporo palą ile w tym prawdy nie wiem ... nie miałem ... mam zawód że jeżdżę po rolnikach i słyszę to od nich że znajomy znajomego miał i narzekał bo dużo palił ... Może niech się ktoś wypowie kto miał taki ciągnik jak to naprawdę z DFami jest bo oprócz sąsiada to żadnego w promieniu 30km nie znalazłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Co do spalania to nic nie wiem, ale wiem, że odpowietrzyć Deutza to wyższa szkoła jazdy. Perkins to przy tym pestka!!!! W twojej okolicy nie ma ciągnika który by ci pasował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W najbliższej okolicy razem z "moim" jest 7 DF w tym 4 Starsze Dx i z przednim mostem nikt nie miał jakichś specjalnych problemów. Mój miał nieduży wyciek z przedniej zwolnicy ale z tym fantem został sprzedany, nowy właściciel wymienił mu uszczelnienie i dalej śmiga. To że palą dużo szczerze pierwszy raz od Ciebie słyszę :lol: ale jak ktoś ma anyt-talen i robi wszystko w pedałem gazu w podłodze to może i wysokie spalanie wychodzić albo się z Vladka przesiadł :P U nas ostatnie kilka lat chodził w najlżejszych pracach(zgrabiarka, przetrząsacz, rozsiewacz, opryskiwacz itp) i żeby to naprawdę tak doił paliwo to bym zaprzęgał któregoś z 2 Zetorów a nie "zielonego ochlaja" :D

Gdzie Ty mieszkasz że Valmeta w okolicy nie ma to jeszcze rozumiem, ale żeby DF nie było :blink: :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 a weź przestań u mnie w łódzkim to jakaś paranoja z ciągnikami ... Szukam czegoś do 50 tyś 80KM dla wujka nie chce wypuszczać się po za moje województwo, bo każdy ładnie tylko obiecuje a jest masakra jak się pojedzie ... Jak nie cena to stan i tak ciągle... Nie mam ogólnie wiele do zobaczenia w moim rejonie jak większość jest zetorów i kilka renówek i sporo elektronicznych MFów ...

MgrLukash oprócz DFa 6.61 sąsiada którym tak naprawdę nic nie robi (nawet nie wiem po co on mu ten jak ma jeszcze mfa 3095 a ma 21ha) to żadnego DFa u mnie nie ujrzysz....

 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja kupowałem w sąsiednim województwie bo w moim wtedy to w komisach głównie Renault i MF królowały, ale teraz już jest spore zróżnicowanie w ofertach...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ja jednak proponował bym MF z seri 3XXX na dynashif-cie (skrzynia 32x32) do presy super sprawa tylko z tego co obserwuję ogłoszenia cięzko coś konkretnego poszukać ale może akurat sie trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak dobrze kojarzę to te najmłodsze (od1993) modele modele miały DynaShifta a za 34tys. to już raczej ledwo ciepły on będzie...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

nie nie nie i jeszcze raz nie mfów z serii 3XXX nie chcę na podwórku widzieć ... Po tym co przechodzą/przeszli znajomi z tymi ciągnikami to nie chcę ... jeden mając 3060 po remoncie skrzyni sprzedał szybko i kupił Zetora 7245 ... Ostatnio byli kupcy po Rekorda u sąsiada który ma Mfa 699 i chcieli go koniecznie od niego odkupić bo mają dosyć swojego 3080 ... Więc serii 3XXX stanowczo dziękuje i chociaż byłby pozłacany to bym go nie chciał ...

 

Mnie zawsze ciekawiły te DFy najbardziej model 4.50 tylko szczerze nigdzie żadnego nie mogę w okolicy wynaleźć żeby potestować czy nawet się przejechać i usłyszeć prawdziwą opinię ... Tym bardziej że są one tanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Luke16 - Ja też jestem z łódzkiego i wiem, że tu ciężko o dobry ciągnik.

W mojej okolicy jest 1 DF (ze starszych), albo jeszcze Deutz (?). Centurion, czy jak tam...

Ostatnio w mojej okolicy pojawiło się kilka "nowych" ciągników: Belarus 1025 (~2005r, trochę kłopotliwy), MF 3080 (z nim też były problemy, ze skrzynią głównie), Ursus 9014H (jedyna awaria, to potłuczona szyba).

U mnie na wsi "największy" gospodarz ma MF-y 3645 i 3070 (chyba 70, ma tura to nie widać napisu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 u nas w łódzkim to jedynie C-360 można jeszcze kupić ale coś z nowszych ciągników nie ma i jeszcze raz nie ma 3ci tydzień siedzę po ogłoszeniach w poszukiwaniu czegoś dla wuja do 50 tysi wujo już mówił że jest w stanie coś dołożyć ale jak nie ma tak nie ma :( W obrębie 100km nic nie znalazłem co by było do ręki...No Mfów stanowczo nie chce chyba że starą serię ale chętnie bym przygarnął tego DFa ... ale tak jak wspomniałem u nas jest ich całkowity brak nawet po ogłoszeniach coś ciężko znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

XMK13 u nas w łódzkim to jedynie C-360 można jeszcze kupić ale coś z nowszych ciągników nie ma i jeszcze raz nie ma 3ci tydzień siedzę po ogłoszeniach w poszukiwaniu czegoś dla wuja do 50 tysi wujo już mówił że jest w stanie coś dołożyć ale jak nie ma tak nie ma :( W obrębie 100km nic nie znalazłem co by było do ręki...No Mfów stanowczo nie chce chyba że starą serię ale chętnie bym przygarnął tego DFa ... ale tak jak wspomniałem u nas jest ich całkowity brak nawet po ogłoszeniach coś ciężko znaleźć...

 

troche ci sie dziwie luke16. piszesz i piszesz,ze nie ma ciagnika dla ciebie ale jakie ty masz wymagania,tylko od rolnika, niska cena ,stan idealny,oryginal i jeszcze ma byc blisko.takie rzeczy jak to mowia "tylko w erze" jak chcesz ciagnik w dobrej cenie i dobry to trzeba byc w kilka godzin za granica lub na drugim koncu polski bo jest kupiony moment,chcesz dobry traktor i bez pospiechu to niestety trzeba zaplacic i to sporo bo jak ktos wie co ma to ceni albo kupil szybko chandlarz i tez jest cena.jak zawsze patrzysz tylko na cene to gdzie nie pojedziesz czy blisko czy daleko to i tak nie bedziesz zadowolony ze stanu,dobre kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Sąsiad też szukał czegoś w miare młodego i do 50 tyś i padło na pronara. Byliśmy obejrzeć jednego (na zdjęciach igła) i okazało się że cieknie chyba z każdego możliwego miejsca, gospodarz nie umiał włączyć w nim najwolniejszego biegu (szukał wajchą chyba 10 min :) ) Po nim sąsiad jechał 300 km oglądać następnego, który miał być perfekt i znowu ładnie pomalowany wrak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

malowanych mlodych traktorow sie nie kupuje,powod jest jeden jezeli traktor do 10 lat ktos musial pomalowac to jak on musialdostac w kosc lub u jakiego swintucha byl ze go tak zniszczyl,niestety wlasnie te mlode pomalowane ciesza sie duzym zainteresowaniem bo cena mniejsza,oryginal kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szmergiel ale ja nie szukam ideału... Zetora 8145 też długo szukałem nawet bardzo pare baków paliwa wyjeżdżonych i w końcu kupiłem taki jaki chciałem od rolnika, w oryginale i zadbany w 100% sprawny i powiem szczerze oprócz wymiany oleju nic do niego nie dołożyłem bo śmiga super ... więc można? Można ... Ja już wystarczająco się wyjeździłem szukając auta po różnych województwach i powiem szczerze że dalej niż za łódzkie się nie ruszam bo każdy tylko pięknie obiecuje a jedzie się na miejsce to nie jeden powinien mieć buźkę obitą za kłamstwa... Tak jak zaznaczyłem wcześniej ja wolę kupić coś tańszego do poprawki czy to blacharskiej czy np. w przypadku Zetora/Ursusa np. do remontu niż wypicowanego super ideała od handlarza ... całą zime będę miał na to ... no i trzeba przy zakupie uważać jeszcze na pseudo gospodarzy....

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

gdyby bylo tak jak piszesz to w 2 dni bys kupil bo traktorow do poprawek jest mase,niestety tez nie za psie pieniadze.ps.co dotego twojego zetor to widzialem go na ogloszeniu to troche ubarwiasz bo on wyglada okropnie i te opony a jak wstawiasz cos do kupna do duzo wizualnie lepsze a piszesz ze gorsze.twoja kasa twoja sprawa ale byle bys nie przekombinowal

 

gdyby bylo tak jak piszesz to w 2 dni bys kupil bo traktorow do poprawek jest mase,niestety tez nie za psie pieniadze.ps.co dotego twojego zetor to widzialem go na ogloszeniu to troche ubarwiasz bo on wyglada okropnie i te opony a jak wstawiasz cos do kupna do duzo wizualnie lepsze a piszesz ze gorsze.twoja kasa twoja sprawa ale byle bys nie przekombinowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Opony oponami przód jest ok... Tył gorzej... A to że nie jest wymalowany jak inne?? No sorry ja nie kombinuje jak handlarze, a po za tym ma wszystko sprawne ... Oponki można używane kupić w tym rozmiarze z fajnym bieżnikiem bo ok. 60 % za 2200/2400zł przód jeszcze parę sezonów przechodzi ... Ale widać że zrobię tak jak z 7211 czyli wyczyszcze porządnie wnętrze, wyplakuje, z zewnątrz wymyje myjką, wypoleruje, wywoskuje i wystawie parę tysięcy więcej... Tak było z 7211 jak napisałem że prosto z pola był brudny to nikt nawet nie zadzwonił... A jak zrobiłem wyżej wymienione czynności poszedł w ciągu 3 dni ... bo się błyszczał jak psu.... Dla mnie ciągnik musi być w oryginale bo po tym widać jak on pracował ... Nie oszukujmy się kazdy z lat 80tych bedzie gdzieś podkorodowany, czy lakier oryginalny będzie wyblaknięty itp...

Mój Zetor 7211 przed gruntownym myciem:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/352891-zetor-7211-rozrzutnik/

I wnetrze po gruntownym myciu:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/392071-zetor-7211-wnetrze/

w środku myłem go karcherem bo taki był upitolony

 

I w PL tak jest ludzie patrzą jak sie ładnie lakier świeci a nie jego stan techniczny... Handlowałem parę lat temu trochę autami to coś wiem o tym ... Jednoczesnie wiem jakie handlarze ciągniki sprowadzają... często brakuje szyb a wnętrze wnętrza nie przypomina, o upitolonych błotnikach nie wspomnę ...

Dlatego wolę poszukać czegoś co sam zrobię a nie ideał wypucowany do zdjęć a pojadę w pole i coś padnie ... Nie oszukujmy się to jest ponad 30 tys zł a nowy ciągnik kosztuje powiedzmy tej mocy ponad 120 tys zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Luke16 Powiem Ci dlaczego ludzie zrazili sie do MF seri 3XXX .Kupując MF nie mozna patrzec twoimi kategoriami tani do remontu, nasze społeczeństwo(nie wszyscy) nauczone jest by kupić tanio w jako takim stanie reszte sie samemu naprawi . Owszem w Ursusie, zetorze moze tak mozna myśleć pod względem zachodnich maszyn Nie, koszt częsci wydaje sie może większy , ale jakość części zamiennych = cena. Ta sama część do zachodniego traktora jest droższa ale bardziej wytrzymała. Ale kazdy ma na ten temat swoje zdanie. Po za tym mądry kupiec nie patrzy na cene Ciągnika tylko najpierw na jego stan techniczny, później wizualny a dopiero potem próbuje uświadomić sobie czy ten traktor tyle jest wart. Popatrz sobie na ceny uzywanych ciągników na zachodzie jaka cena u rolnika a jaka u pośrednika , handlarz nie kupi tam u rolnika bo tu by go nie sprzedał

 

rolnik

 

http://www.traktorpool.pl/details/ci%C4%85gniki/Massey-Ferguson-3085/1779022/

 

handlarz

 

http://www.traktorpool.pl/details/ci%C4%85gniki/Massey-Ferguson-3085/1736265/

 

Ocene zostawiam wam .

Edytowano przez wlkpmder

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Przeglądałem kiedyś oferty na zagrancznych stronach i tam ciągniki w normalnym stanie są droższe niż u nas (nie wspominając że jakoś musiały do nas dojechać i handlarz na nich musiał zarobic) wiec wiadomo jaki musiał być że opłacało się handlarzowi go tam kupić

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Luke16 - Co do twojego Zetora, to ja osobiście bym miał zastrzeżenia do opon. Dla mnie są one do wymiany, a jeśli trzeba wymieniać, to wszystkie.

Ty się nie dziw, że go jeszcze nie sprzedałeś, bo na jednym ze zdjęć w kabinie widać klucze, co może sugerować, ze coś było naprawiane. Jeśli już coś sprzedajesz, to do zdjęcia wypada umyć maszynę. Oryginał oryginałem, ale czystość to inna sprawa. Zawsze inaczej się maszyna prezentuje i kupujący pomyśli, że się o maszynę dba...

ppiotr - NIE ta cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

XMK13 wiem wiem ale najpierw zawsze tak wystawiam :P Jutro znów pójdzie polerka w ruch, karcher i plak :P No i założe z przodu tą dobrą opone... ale to jutro bo dzisiaj działałem z przerywaczem bo umarły kierunki ... Dlatego dałem Ci porównanie mojego byłego zetora 7211 :P Jak wyglądał przed i po czyszczeniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

No przed myciem wyglądał jakby coś mu z przodu wybuchło :blink:

Jutro to ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, a ty chcesz grzebać przy ciągniku - wstydź się :D

Żeby tylko nie rzucało się w oczy, że jest ta opona inna od tej drugiej. Słabo to wygląda, kiedy każda opona jest inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj