Polecane posty

nie wiem jak ursus 5314 ale z mtz miałem doczynienia fajna maszyna myślę że na taki areał akurat ale podaj coś więcej czy będzie on pracował z turem park maszynowy klasa ziemi też się liczy mtz są mocne ale no nie ma co ukrywać nic nie jest wieczne podaj fundusz itp i myślę że ci coś ciekawego doradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ptrk690 ale JD spali swoje ... Nie znam ciągnika tej marki który mało pali ... MF 3050 te ciągniki są zbyt drogie w eksploatacji... Tak jak kolega pzzp5 napisał te MFy serii 6XX są niezniszczalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

heheh na 15ha to na pewno odczujesz różnicę w spalaniu, normalnie JD puści Cię z torbami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

na 15ha to starczyłaby 60 mój sąsiad ma na 20ha od nowości 60 i wyrabia ze wszystkim się i pierwszy we wsi zbiera aczkolwiek jeśli planujesz powiększac areał stopniowo to tak jak mówił @locke weź coś z ciężkich ursusów np 1014 napewno lepszy od 5314 i tańszy (czy w eksploatacji nie wiem) ale robote lepiej zrobi a na temat ruskiego się nie wypowiadam bo nie miałem nigdy styczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kolego w dzisiejszych czasach przy aktualnych cenach paliw liczy sie kazdy litr... bo teraz trzeba wyprodukowac 5 litrow mleka na litr ropy. koszty trzeba ciac na maxa by cos w portfelu zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja bym proponował zamiast 5314 bliźniaczego masseya serii 200 czy 500-600, jakość o wiele wiele lepsza, często multipower i hydr. załączany napęd i wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

Według mnie jak jakiś ciągnik to z perkinsem,najoszczędniejszy w spalaniu.Najgorszy zetor,sąsiad ma 2letniego zetora fortere,nie żałuje sobie gazu w niczym,2800obr non stop to go 18l/h wychodzi.

Edytowano przez pzzp5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pzzp5    0

Jak się z głową jeżdzi to i w zbiorniku zostaje więcej.

Edytowano przez pzzp5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

kolego w dzisiejszych czasach przy aktualnych cenach paliw liczy sie kazdy litr... bo teraz trzeba wyprodukowac 5 litrow mleka na litr ropy. koszty trzeba ciac na maxa by cos w portfelu zostalo

Tylko, że spalanie jest tylko jednym z kosztów eksploatacji ciągnika (moim zdaniem to wielkie spalanie silników JD to mit) a pchanie się w delikatnego MF to na pewno nie jest cięcie kosztów. Skoro aż tak oszczędzasz to może po prostu zastanów się czy jest sens zmieniać ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja proponuje ursusa 914 dobra maszyna . Mój 1224 nie pali tak masakrycznie dózo jak to mówią , a 914 napewno będzie palił o wiele mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No no :D nie po to sprzedaje Zetora 8145 żeby kupić 914 :D i jak to mało pali to księdzem zostanę :P A co do "delikatnego" MFa to widzę jaki jest delikatny u sąsiada - model 699 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

widzisz u sasiada ale sam takiego nie masz i nie uzytkujesz.

W moim rodzinnym domu MF gosci od 10 lat - seria 3xxx, obecnie od 4 lat 3120 i zero awarii praktycznie, tylko wszystko zalezy czy kupi sie podpicowany ciagnik aby na pchniecie czy taki co byl sprawny itp.

Ja osobiscie mam od 3 lat 675 i smiga jak rakieta, choc minus jest taki ze silnik altwo zadlawic ale te perkinsy tak maja (CZY TO BEDZIE 575 CZY 675 CZY 3050).

Co do Zetora 8145 - nie wiem jak u Ciebie ale pod moja noga palil malo a obrobic musial 30 ha, Zetor 7211 co ojciec ma od nowosci przeszedl remont silnika, to jak go ostatnio mialem to az sie xdziwilem jak malo pali - lae silnik cyka jak zegareczek.

Co jeszcze do spalania - jak ktos mysli ze perki ns malo pali niech przesiadzie sie na Fiata - sam nie moglem uwierzyc ze te ciagniki tak malo pala (ja mam akurat 780 DT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zastanowiłbyś się nad jakimś modelem renówki, z doświadczenia wiem że te z silnikiem MWM i rewersem mechanicznym są bardzo wytrzymałe i oszczędne. Za chwilę posypią się pewnie komentarze obrońców MF ale stanowczo odradzam szczególnie serię 3000, sprzedawałem kiedyś części do ciągników i powiem tyle nie było tygodnia by ktoś nie pytał o części do skrzyni, koszt kosmiczny (nawet części używanych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 nigdy się nie jarałem że 8145 mało pali.. Jaram się Majorem bo ten to naprawdę potrafi malutko spalić ... A te niestety palą dużawo ... Dzisiaj gadałem z właścicielem Renault 95-14 i mówił mi że w talerzówce spalił mu 4,5l ile w tym prawdy tego nie wiem ale też się mocno tym fascynował....

 

P.S. Prosta rachunkowość Major na tym samym polu z pługiem 4 skibowym spalił 8,2l zaś 8145 nawet delikatnie ponad 10 litrów... ten sam pług ta sama orka i majorem szybciej jeździłem

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

Troche sie wtrącę do tematu, moj zetorek w galeri 100KM pali w tej talerzówce 4,5-5 litrów oczywiście na duzym kawałku a nie na jakiejś klitce, robiąc 2 ha na godzine :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bylem i oglądałem powiem szczerze... Wiadomo rocznik 1986 więc cudów się nie oczekuje no ale jeżeli chodziło o wnętrze ... kwestia gustu, nic nie działało, ani paliwo, ani obrtek, szybki pozbijane, wajchy pourywane, zaleta że silnik jak zegarek, tylko ten stan wewnątrz ... a jak tak wygląda wnętrze to co się kryje pod maską?? Przebieg z 10 tys mth... Ale przynajmniej człowiek szczery i zszedł na 28 tysi ...

 

 

na 15ha to starczyłaby 60 mój sąsiad ma na 20ha od nowości 60 i wyrabia ze wszystkim się i pierwszy we wsi zbiera aczkolwiek jeśli planujesz powiększac areał stopniowo to tak jak mówił @locke weź coś z ciężkich ursusów np 1014 napewno lepszy od 5314 i tańszy (czy w eksploatacji nie wiem) ale robote lepiej zrobi a na temat ruskiego się nie wypowiadam bo nie miałem nigdy styczności

 

kolego kiedyś to się ten areał obrobiło C-330 ale z racji czasu każdy szuka jak najlepszego rozwiązania dlatego jak u mnie muszą być 3 ciągniki. Bo wiem co to znaczy szybkość podczas sianokosów, żniw ...

 

zyga napewno tyle pali tym bardziej że wujek ma identycznego :D :D :D Też wkurzony jak cholera bo pali jak smok :P To są dobre ciągniki ale do ciężkiej roboty a do lekkich czyli wykonywanie tak jak u mnie głównie prac na łące jednak on za dużo pali ale to wina głównie masy ciągnika i konstrukcji bo niestety w tamtych czasach nikt z paliwem sie nie liczył... Dlatego poszukuje coś lżejszego a co za tym idzie mniejszego bo dla takiego byka jednak u mnie roboty nie ma ... W okresie żniw i sianokosów kiedy roboty jest najwięcej nawięcej mth ukręcił major i C-362 ... A 8145 stał przy prasie ciągle ...

 

Chyba jednak zdecyduje sie na jakiegoś MFa serii 6XX + jakiegoś malego np. 550 lub na jakaś renate coś jak ta z linku 95-14

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Ursusc385 nigdy się nie jarałem że 8145 mało pali.. Jaram się Majorem bo ten to naprawdę potrafi malutko spalić ... A te niestety palą dużawo ... Dzisiaj gadałem z właścicielem Renault 95-14 i mówił mi że w talerzówce spalił mu 4,5l ile w tym prawdy tego nie wiem ale też się mocno tym fascynował....

 

P.S. Prosta rachunkowość Major na tym samym polu z pługiem 4 skibowym spalił 8,2l zaś 8145 nawet delikatnie ponad 10 litrów... ten sam pług ta sama orka i majorem szybciej jeździłem

 

kolego dziwie sie twoim jak to okreslasz jaraniem majorem,po pierwsze nie ma co porownywac majora do 8145 to jakas paranoja,przeciez major to pszczolka w stosunku do 8145,co do spalania mialem kiedys 912 motor ten sam co 8145 i nigdy nie spalil wiecej jak 8litrow 4 plugu,moze silnik miales nie zadobry albo pompe paliwawa ,major ma 77km i ile jest lzejszy ze uwazasz ze jest lepszy od 8145,to jest o klase mniejszy traktor ,jezeli bys porownal proxime to co innego ale tez do plogow obrotowych i duzych agregatow jest za lekka a co dopiero majorek.teraz jest bumm na majora bo cena niska i duzo ludzi sie tym zachwyca,ja osobiscie po obejrzeniu tego traktora nie jestem przekonany,moze jako pomocnik ale jako glowny nigdy,glownie dlatego ze z historji wiadomo ze modelele nisko budrzetowe danych marek po jakims czasie sa bardzo nisko oceniane a wlasnie takim modelem jest major,chcac zwiekszyc sprzedaz zrobili cos co jest tanssze od proximy ,podobnie jak john z seria m i co sie po latach okazalo buba!

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

szmergiel to jest Twoje zdanie na jego temat ... Ja mam swoje ... Po jakiego diabła mi cieżki ciagnik na 15ha i to w większości łąk?? Major raz że mało pali a dwa taszczy bez zająknięcia spokojnie 4 skibowy pług Rabewerka a ziemia ciężka i gliniasta przy czym Majorem jeździlem szybciej no i spalił mniej ... Kolego obrabiałem ten areał kiedyś Zetorem 7211 i też dawal rade ... A Major to taki drugi Farmtrack tylko z silnikiem Zetora ... A jednak opinie o Farmtracku są dobre :P Na łąki ciągnik cięższy niż 3,5t nie jest potrzebny ;)

 

I coś na temat ciagników Landini ... Pewna osoba prestrzegała mnie przed tą marką... Że jednak to ma mało wspólnego z MFem oprócz silnika i w niektórych modelach kabiny ... Że podnośniki, szkrzynie to już włoski wymysł techniki... Ile jest w tym prawdy? I czy mu wierzyć ??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Skrzynie chyba mają inne bo pisał ktoś na forum, że mają wiecej biegów niż mf. Sam mam masseya 675, a w okolicy jęst jeszcze 690 i 698 i chodzą bez problemów. W ciężkiej orce spali 6l/h a mf 255 spala mi w tej samej robocie 5l/h (pewnie zaraz ktoś napisze że 1224 pali mu 5l/h w orce bo widze że niektórzy niezle bzdury wypisują o spalaniu swoich ciągników). W porównaniu do mf 255 komfort 675 to bajka i przede wszystkim nie ma żadnej skomplikowanej elektroniki do psucia. Jedyny minus to blacharka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bogus56 no ale cóż nam zostało my wiemy swoje inni wiedzą swoje... Ciągniki, maszyny rolnicze to moje hobby i troszkę się też orientuje w temacie :P Wujo ma Ursusa 1224 silnik po generalce spalanie 10 litrów i to nawet w lekkich robotach... Więc nie pitolcie tu głupot że Zetor/Ursus pali taaak mało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj