Polecane posty

pawel885    2279

Tak się składa że mam 551s :) super ciągnik - skrzynia 12x12 z rewersem, bardzo mocny podnośnik (udźwig większy niż w zetorze 7245 czy ursusie 4514!) no i bardzo zrywny i oszczędny silnik mwm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel885 raczej nie ma co porównywać do C-360?? A jak z częściami??

 

Ogólnie człowiek się jeszcze głęboko nad wszystkim zastanawia i jeszcze mam takowy pomysł zeby kupić coś ok. 80KM bez przedniego napędu głównie do prasy (do tego służy głównie 8145 + pług + kultywator) a coś małego ok. 50/60KM z 4x4 ... pług major spokojnie pociagnie :P Który z pomysłów lepszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Niby 3 konie tylko mocniejsza ale dużo żwawsza jest. Z częściami to nie wiem bo jeszcze nic nie robiłem, jedynie głowice dałem do regeneracji - 400zł za 3szt + 80-90zł uszczelki goetze. Wiem gdzie niedaleko stoi kilka sztuk 551/551s na części więc się nie boję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Luke16 a może po prostu kup sobie ciągnik z silnikiem 3Turbo do tej prasy - będzie oszczędny a za razem zwinny i w miarę mocny na myśl przychodzi mi Valmet 605 - 75KM, którego jakiś czas temu użytkowało jedno z większych okolicznych gospodarstw. Można go znaleźć czasem nawet poniżej 30 000zł.

http://www.konedata.net/Traktorit/Valmet505_83.htm

 

Jeśli chodzi o mały ciągnik to mi sie podobają Fiaty - szczelna kabina, wspomaganie i wszystko na niewielkie pieniądze:

http://allegro.pl/fiat-580-z-turem-chief-i3558115697.html


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MgrLukash powiem Ci szczerze że też by nie było to głupie :) Pewnie gorzej z dostępnością części ale ciągnik ciekawy zarówno jeden jak i drugi

 

przemek13 WFT?? :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie wiem jak do Fiata bo nie mam ale do Valmeta nie ma większego problemu z częściami nawet zamienniki już zaczynają się pojawiać.

Gorzej jest z kupnem samego ciągnika bo w Polsce nie jest zbyt popularnym towarem komisów a szkoda bo ciągniki są trwałe i proste może i choć trochę takie z pod siekiery ;)

 

Na szybkiego znalazłem wolnossącą 4 o mocy 75KM: http://allegro.pl/ciagniki-valtra-6000-i3546238341.html trochę 'pudru oraz szminki' i bedzie laleczka :D :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MgrLukash dzięki za rady... :)

 

Wczoraj z tatą długo rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku że zamiast Zetora 8145 będzie chodził albo Massey Ferguson 690 albo Landini 7550 lub 8550 cenowo jak popatrzeć są podobnie troszkę u nas na okolicych tych ciągników pracuje i tak naprawdę bezawaryjnie więc co do większego jest już postanowione :)

Tak na szybko znalezione na allegro:

http://otomoto.pl/la...50-A327613.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-690-4x4-mf-ursus-5314-4514-zetor-7245-zamiana-A329559.html chyba na takiego byłbym najbardziej chętny :)

http://otomoto.pl/ci...90-A356162.html

http://tablica.pl/of...html#a7551b3d7e ostatecznie takie coś

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A nie lepiej do pługa/agregatu kupić jakąś wolnossącą 6 - typu international 946, 1055 itp czy deutz DX 110 - naprawdę oszczędne i mocne ciągniki, majora byś zostawił do prasy i lżejszych prac polowych i zamiast Ursusa 362 kupił coś 3cyl z turem

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale po co mi na 15ha i to głównie łąk (gdzie najlepszy będzie lżejszy ciągnik) 6 cylindrowy ciągnik który jest znacznie mniej zwrotny niż 4 cylindrowy i zawsze masz 2 cylindry więcej do karmienia ... druga sprawa po co mi coś 3 cylindrowego z turem jak na majorze mam ładowacz ?? :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dobry Landek nie jest zły :P u mnie w okolicy 8550 pracuje od 6lat i po za tym że sie lekko przypalił, to chyba nic wielkiego z nim sie nie działo i szczerze wolałbym go od MF dlatego że ma lepiej poukładane dźwignie w kabinie.

ciekawe jest to ogłoszenie: http://tablica.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-landini-78-80-masey-ferguson-ID3E9kd.html#313c2a5f00 :lol:

 

Małego możesz też Landka :D 5500


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Linki podałeś na ciągniki z ładowaczami więc myślałem że potrzebujesz..... Szóstka 90-110km np deutza wcale nie pali dużo, to nie ursus 12-stka :) masz pasówkę prasę to jak znalazł na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Usług nie ma szans u nas świadczyć na prasę po prostu każdy prasę posiada :D Z resztą do pasówki nie potrzeba 100KM zetor 7211 był trochę za słaby a 8145 aż za duży 75KM to do niej świat :D Ogłoszenia są przykładowe akurat wiadomo zawsze ładowacz można zdjąć a cena będzie niższa... MgrLukash ten z linku jest już z elektroniką a wolałbym tego uniknąć tym bardziej Major był kupowany dlatego że nawet napęd ma załączany z dźwigni :P :P

 

Szkoda że nie posłuchałem waszych opinii od początku i od razu zamiast 8145 nie kupiłem coś zachodniego... Nie mam nic do tego ciągnika osobiście bo uciąg ma zarąbisty, szybka skrzynia ale u mnie nie jest w pełni wykorzystany i jest mi lżejszy ciągnik potrzebny a co za tym idzie zwrotniejszy... Jeszcze myślę o Renault 85-14 ale pewnie serwis od MFa będzie droższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hebel1224    1

polecam ursusa z serii H. jest to dobry ciągnik a no i cena na niego dobra. Z opina użytkowników jest bardzo dobra więc myślę że na twoje areały spokojnie da radę nawet ten ursus 8014H. Powiem tylko że sąsiad mój ma 13 hektarów i wszystko uprawia ursusem c-330 i jak byś zobaczył ten ciągnik to byś powiedział że on całe życie stał w garażu ( tak jest zadbany). A jeśli chodzi o używany to myślę że ursus 914 jego opinie według innych zagranicznych ciągników są bezkonkurencyjne. Pozdrawiam.

Edytowano przez hebel1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Zamienił stryjek siekierke na kijek. Przecież 8145 a 914 to to samo, ba nawet ze wskazaniem na tego zetora. Więc czym uzasadnisz jego zakup? Przecież chłopak pisał że chce coś sprytniejszego...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

hebel1224 żeś teraz dowalil jak dzik w sosnę :D tak jak kolega wyżej napisał 914 to to samo co 8145 :P a co do ursusów serii H to skąd mam wziąć na niego kasę?? Chyba że dorzucisz coś to ok... Ma być coś za 8145 w jego cenie... Nie chce nie wiadomo ile zaraz dokładać żeby mieć nówkę... Jedna mam i wystarczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Renault bardzo doby ciągnik u mnie znajomy ma na usługach to odwożenia kukurydzy 155 14 czy coś takiego i bardzo chwali że jest oszczędny no i trzy lata i nic do niego nie dołożył

A ja tak na twoim miejscu skoro mówisz że masz 15 ha to do tego majora bym se kupił zetora 7211 i w cale nie będzie za słaby tym starym modelom zetora nie barak mocy a po za tym zawsze możesz majora zapiąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Renault bardzo doby ciągnik u mnie znajomy ma na usługach to odwożenia kukurydzy 155 14 czy coś takiego i bardzo chwali że jest oszczędny no i trzy lata i nic do niego nie dołożył

A ja tak na twoim miejscu skoro mówisz że masz 15 ha to do tego majora bym se kupił zetora 7211 i w cale nie będzie za słaby tym starym modelom zetora nie barak mocy a po za tym zawsze możesz majora zapiąć ;)

Jak to mówią dwa razy w tą samą wodę się nie wchodzi, kolega posiadał już 7211 ale widzę że zero przekonania dla zachodnich marek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

romek masz rację podałem wszelakie kryteria a ciągle o nówce ktoś pisze :D Ale mniejsza o to co do Case (zaraz pewnie się ich właściciele oburzą) rozmawiałem raptem przedwczoraj z właścicielem identycznego jak z tego linku ... No on akurat miał chyba pecha co do tego ciągnika więcej u mechanika stoi niż u niego ... już nawet nie pamięta ile w niego kasy włożył... chciał sprzedać i nikt go nie chce ... Zetek 7211 miałem i fajny ciągniczek ale do prasy mocy brakuje i tak jak pisałem muszę mieć 3 ciągniki nie że 2 by sobie nie dały rade na tym areale ale kwestia czasu np. w sianokosy gdzie wszystkie mają co robić, dodatkowo cena ich jest sporawa tym bardziej ja za swojego dostałem duże pieniądze a ciągnik jak każda używka super nie był ...

 

pawel przekonanie do zachodnich nagle się wyrobiło z racji spalania polsko-czeskiej myśli technicznej która jak na tamte lata obrobiła nie jeden PGR ale wtedy paliwa było pod dostatkiem ... Tak jak pisałem do 8145 nic nie mam bo naprawdę mocny ciągnik ale odpowiednie maszyny trzeba by mu zapiąć a na łąki nie potrzeba aż takich ogromnych ciągników tym bardziej że na tych łąkach skupia się ta praca ... Ekonomia która tak naprawdę się teraz liczy przez wiadomo jaką cene paliw ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

z takiej renaty byłbym zadowolony ale z 85-14 ... Nie chce dużych ciągników bo nie ma szans o dokupienie u nas ziemi prędzej może jakąś łąkę gdzieś dorwę ale i tak w dzierżawie niż ziemie tym bardziej koszty zakupu ziemi też są duże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

ta 103 ma dla mnie jedna wade: skrzynia TRACTROIC, wszystko pieknie-ladnie dopuki to dziala

przegladajac czasem ogloszenia, widze ze z zoltych w wiekszosci sprzedawane sa same graty, nie ma sie co oszukiwac, co bylo w dobrym stanie przyjechalo do nas juz kilka lat temu, ciezko bedzie Ci cos trafic

jako najmniejszy do pomocy nie wystarczy Ci 330 badz jakis starszy zetor 3 cyl. ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj