Polecane posty

CZESIEK88    0

Panowie użytkownicy wszelkiego rodzaju ciągników ;) planowałem zakup ciagnika ale jeszcze nie zakupilem. sprzedaje swoj 235 i poszukuje ciagnika do 25-27 tys zł mocy 60-90 KM

i proszę o opinie

zetor 7211 lub 7011

massey ferguson 690 ( aczkolwiek jakoś nie mam ochoty)

case international 785-985 XL

czy może coś innego. wykluczam C360 c385 i zetora 8011.

ciągnik musi posiadać wspomaganie i być w miarę komfortowy.

proszę o informacje o spalaniu i naprawach bo macie to i wiecie ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

z tych modeli co podałeś to jedynie zetor by mnie zainteresował

ciągniki sprawdzone o dobrej renomie kabina to niewątpliwy atut - sam mam 2812 a troche pracowałem na 7340 a tak kabina dużo sie nie rożni od 7211

ciagnik prosty w budowie to i naprawa będzie prosta

nie myślałeś o czym z 4x4?


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zwróć uwagę ze case international to stare ciągniki ale nie do zajechania... ;D Tylko te spalanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ziel no i cena części zabija :D Jak na 15ha to tylko jakiś Zetorek tylko na Twoim miejscu 3 razy bym się zastanowił czy nie lepiej kupić 4x4 .... Po przesiadce z 7211 wiem co on znaczy w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

czy Case pali więcej niz zetor? ;) opinie ktore slyszalem to takie że zetory to smoki i beczke trzeba wozic z tylu ale najwiecej gadaja Ci ktorzy nie mieli stad pytam Was. Ile średnio taki zetor wciągnie?

co do 4x4 to nei potrzebuje bo powoli przekształcam gospodarstwo w nasadzenia porzeczki i wiśni mam jeszcze c328 ktore wkrotce zastapi jakis sadowniczy a ten wiekszy z powodzeniem mi wystarczy, druga sprawa że droższy a budżet nie pozwoli na dokładke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

To ja bym szukał na Twoim miejscu albo 7211 albo 7711 ze skierowaniem bardziej na tego drugiego ale 3 razy się zastanów czy chcesz bez tego przedniego ... Ja jako zawsze zwolennik ciągników bez napędu przyznaje się bez żadnego ale że po przesiadce z 7211 to dzień do nocy .... Jeżeli chcesz jeszcze taniej to zastanowiłbym się nad C-362 :) Ale jednak większe skierowanie kładę na Zetora :) Co do spalania to bajki bajki i jeszcze raz bajki ... Ktoś mi mówił że jak kupie 8145 to będę lał do niego wiadrami ... Jakoś po tej przesiadce z 7211 tego za mocno nie odczułem wiadomo masa robi swoje ale w życiu w tym roku nie zrobiłbym tego w polu co zrobiłem 8145 bo niekiedy rozrzutnik szedł zanurzony w ziemie po same osie a ten czołg spokojnie go wyciągał .... Po to ktoś w zetorze wymyślił na obrotomierzu to zielone pole żeby się go trzymać bo jak masz cisnąć go do spodu to swoje wtedy wypije .... Ja na Case bym się nie oglądał wolałbym stanowczo już MFa bądź jakąś Renie chociaż po tym co ostatnio widzę jak te ciągniki powoli zaczynają padać różnym ludziom to zdegustowałem się zachodem ... a sam pamiętam Renaty szukałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

7011

proszę o informacje o spalaniu i naprawach bo macie to i wiecie ;) pozdrawiam

Coś Ci mogę napisać bo mam,a więc:

-rzekomo przerażające spalanie-mit,w orce 6-7l\h,w prasie zwijającej(a lekko) nie ma 5(możecie nie wierzyć) osobiście mierzyłem,

-jak będziesz dbał,tj na czas zmieniał oleje itd. to Ci posłuży-silnik nie do zajechania,

-naprawy no nie zbyt skomplikowane jak piszą wyżej-da radę samemu zrobić tylko zależy też co się sypnie bo może być trochę rozbierania-no ale jak wspomniałem prosta i nie skomplikowana maszyna to i za często do niego zaglądać nie będziesz.Ceny części no droższe jak do C-360 tak 2 krotnie ale też nie specjalnie powalają.Jak byś miał wybierać pomiędzy 72 a 70 to weź 7045 a zapłacisz tyle co za 7211-przodek to jednak spora różnica na "+"

Jak coś chcesz więcej wiedzieć to pytaj.


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESIEK88    0

dziękować (flaszka) za rozwianie wątpliwości co do spalania :P

co do 4x4 to ich cena trochę wyższa i tez w sumie wolał bym może i 70.. niz 72 bo lepiej 2 -3 lata starszy a lepiej poszanowany niż kupić parcha i dokładać. co do cen to na alledrogo i innych nie zbyt jest wybór do 26 tys zł. wiadomo tez że nikt na nowych gumach nie sprzeda. cóż.. przy niedziele wsiądę w samochód pojeżdżę popatrzę będę miał jakieś porównanie. kolega ma case i powiedział ze jak by miał teraz kupować to zetora lub ursusa. ja ursusa nie chce bo dać za 360 20 kilka tysięcy żeby była dobra i wizualnie i mechanicznie to ja dziękuje. wole starszego zetora bo chociaż namiastka komfortu jest ;) renówki się trafiają ale rzadko za te pieniądze a jak sie trafi to gumy łyse no i większe ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuniu    1

powiem tak zetor spali mniej w ciezkiej pracy niz c 360.nie ma nic za darmo musi czyms jechac powietrze go nie napedza. zetor ma bardzo wygodna kabinke ja mam zetorka 7011 dla mnie to idealny ciagniczek mam na nim tura i czasem nie pogardziłbym przy ciezkiej pracy 4*4 ale spokojnie wspołpracuje z unia 3*35 i unia kombi 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup ciągnika narazie na 15ha, napęd 4x4 moc w okolicach 100ps cena do 35000zł, znalazłem Same explorer 80 z turem za 33000zł, albo MF 3080 za 30000zł, co myślicie o ciągnikach,

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja osobiscie z MF-a bym zrezygnowal. Moj kolega kupil takiego dwa lata temu i, po roku jak mu zacza sie sypac musial prawie 15tys. wlozyc w remont. I teraz padla pompa hydrauliczna, niechce tez mu przelańczać z zułwia na zająca i odwrotnie. No chyba ze by ci sie trafil jakis dobry egzeplarz.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Ja też mam takie samo zdanie jak kolega wyżej chodź moge sie mylić ale ja bym obejrzał na żywo obydwa ciągniki bo ten z turem może być bardziej (wybujany) ;)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Ja tez stalem przed takim dylematem zastanawialem sie czy zachodzni czy cos polskiego czy czeskiego. Po tym jak sie nasluchalem od znajomych o zachodnich to ja nie chce tego na podworko widziec no chyba ze nowka, znajomy ma MF 3080 albo 3085 to w remont skrzyni wlozyl 18 tyś to robił na zime a wiosną już coś innego mu się rozleciało, kolejnemu znajomemu za pompe wody do JD zawołali 8tyś. Następny miał już wiele marek ciągników obecnie ma renault 133-54 i MF 3050 i chce je sprzedac i kupić coś z zetora albo ursusa.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja tam złego słowa nie powiem na MF z serii 30XX kilku znajomych ma i wszystko śmiga jak należy kilka lat temu sami oglądaliśmy się za takim ciągnikiem ostatecznie jednak padło na Renault który też ma skrzynie i hydraulikę od MF i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@frytek to wszystko zalezy od tego na jaki trafisz.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@casejx dokładnie jak trafisz na zajechanego to ciągle możesz w nim siedzieć i naprawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem kilka MF pierwszy to 2640 cena to 17tys, taka jest cena tych ciągników, czy ktoś chce go upchnąć, silnik ma po kapitalnym remoncie, ale dla mnie troche za duży, kolejnym był MF 3070 skrzynia 16/16 za 38tys tak się nad nim zastanawiam, czy warto tyle dać za niego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Odnowię temat:

Obecnie posiadamy zetora majora 80 z ładowaczem + zetora 8145 + Ursusa C-362... Stwierdzamy że na naszą produkcję mleczną czyli łąki + ququ + trochę ziemi + trochę dzierżaw łąk posiadamy troche za duże te ciągniki mianowicie rozchodzi się głównie o 8145 który jest za duży i za dużo pali niestety... ciągnik typowo do ciężkiej roboty której u nas aż tak dużo nie ma raptem ok. 9ha ziemi (co prawda gliny) i z drugie tyle łąk + troszkę dzierżaw czyt. dokupienie słomy ... Wiadomo po ile jest ropa teraz a co się wiąże z ekonomią ... C-362 też na 100% idzie na sprzedaż z racji tej diabelnej pompy od hydrauliki ... Myślałem o czyms lżejszym a zarazem mniej pijącym zamiast 8145 a zamiast C-362 coś małego 3 cylindrowego do lekkiej roboty czyli kosiarka, zgrabiarka itp. Myślę że za Zetora idzie dostać ok. 34 tys zł + za C-362 ok. 13 tys zł co daje nam razem 47 tys zł na dwa inne ciągniki ... Myślałem również o jakieś malutkiej renacie z 3 cylindrami pod maską i np. takim Fergusonie 698 lub 3 cylindrowa renata + zetor 7745 ... Na łąki jednak preferuje lżejszy sprzęt a ten kawalek ziemi zawsze się obrobi... Co proponujecie? Co radzili byście zrobić? Sprawa ogólnie na spokojnie czyli na zimę kiedy roboty tak nie ma...

 

P.S. C-362 sprzedać tak jak stoi czy ją odmalować i sprzedać trochę drożej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

chcesz kupić 2 ciągniki?? według mnie warto byłoby pomyśleć o jednym z mocą ok. 50KM, a jeśli będziesz miał na to ok. 45k zł to może warto trochę dołozyć i kupić nowego FT 550??? cena za podstawową wersję ok. 50k zł, i masz ciągnik nowy, który wg. mnie będzie idealny do zgrabiarki, kosiarki i innych lekkich prac

co do pytania czy malować c-362 przed sprzedażą to moja odpowiedź brzmi nie, pamiętam jak rok czy półtora roku temu szukałeś tego ciągnika, i jeśli nie mylę się to chciałeś taki nie picowany. Sądzę że stan wizualny bez picówki szybciej się sprzeda niż malowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

bratrolnika chce mieć dwa ciągniki czyli łącznie 3 wiem że przez zimę pracuje tylko jeden ale kiedy przychodzi czas sianokosów każda chwila się liczy i tak naprawdę jeden stoi przy owijarce, drugi przy prasie a 3ci z turem przy przyczepie więc dlatego 3 muszą być ... z dwoma ciągnikami to samo już przerabiałem naprawdę jak mieliśmy w tym roku 3 to znacznie szybciej wszystko szło... Więc zostajemy przy 3 ciągnikach tylko muszę 2 zmienić na jakieś mniej żarłoczne... czyt. lżejsze na łąke tyczy się to głównie 8145 bo nic do niego nie mam ale ciągnik nie jest w pełni wykorzystany na jego możliwości... w ciągu roku każdy z tych ciągników wykręcił ok. 100mth najwięcej Major bo od początku czerwca aż 88mth...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

znam sytuację, mam bardzo podobną żeby nie powiedzieć identyczną (podobny areał, podobna produkcja), tylko ze u nas radę muszą dawać c-330 i c-360+tur

według mnie jeśli masz Majora, to nie ma sensu pchać się w ciągnik typu 7745, po pierwsze dosyć drogi, po drugie mieć dwa ciągniki takiej samej klasy na takim areale to nie tak

polecałbym coś w stylu Zetora 3320, 3340, ciągnik do bólu prosty, żeby nie powiedzieć prymitywny, z dobrym komfortem, ewentualnie MF/Ursus pokroju 4512/14, mało palący, sprytny, do prac lekkich idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

wiesz 4514 niestety też jest za drogi a jak powiedziałem za kase z 8145 i C-362 muszę kupić 2 inne i np. odpowiednikiem (tak mi się wydaje) takiego 4514 będzie np. taki mf http://otomoto.pl/ma...9559.html albo i jeszcze tańszy landini http://otomoto.pl/la...14-A329522.html napewno nie chce mfów serii 30XX ... A zamiast C-362 np. jakieś renault małe ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

dlatego właśnie napisałem coś pokroju 4514 z MF, np. MF 275 całkiem fajny, zwrotny zwinny

a co do mniejszego to nic nie podpowiem, mi na myśl przychodzą tylko modele znane: MF255, Zetor 3320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Myślałem np. nad czymś takim z małych http://otomoto.pl/re...dt-A316540.html albo http://otomoto.pl/ma...ie-A323607.html

i z większych do pługa i prasy czyli takiego: http://allegro.pl/ma...3537497152.html

ale może ktoś by jeszcze coś doradził :)

 

Ale tak naprawdę człowiek przedobrzył z tymi ciągnikami... Spokojnie starczyły by mniejsze...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj