Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

bratrolnika na pewno do tego części dostanę za kilka lat :D :D :D

MgrLukash tak się zastanawiam bo czytałem że na 1ha przysługuje 4KM czyli 15x4 = 60KM + chyba z tego co kojarze 20% więcej za produkcję zwierzęcą czyli wychodzi 72KM ... Czyli formalnie nie wiem czy się bym np. na Majora załapał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Jeżeli FT czy to 75KM czy 66KM to jak pisałem w innych tematach i jak pisał ktoś wyżej to dołóż parę zł na mocniejszą pompę najlepiej taka jak siedzi w 685DT tj. te 50l/min.Te 34l/to stosunkowo za mało.Zresztą jak pisałeś ,że robiłeś 7211 z turem to wiesz o co mi chodzi bo tam mocniejszej pompy to też nie ma.Za dużo paliwa pójdzie na gazowanie by sprawnie podnosić.Kręcić kierownica też będzie ciężej przy słabszej pompie jak na przodku wisi ładowacz,


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Luke16 no nie wiem ale jak byś sensownie uzasadnił ten zakup to powinno przejść. Bo jak np: ludzie mają po 30ha i biorą po 2 ciągniki jeden ok 70KM a drugi ponad 100KM? - u mnie w okolicy jest taki przypadek :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Byłem dzisiaj i oglądałem Zetora Majora i szczerze będę się starał żeby stanął u mnie na podwórku ... Tak tak jako jedyny mi przypasował z resztą tacie też Proxima 70 raz że droższa a dwa że słabsza i nawet rewersu w standardzie nie ma ... Nawet w Majorze mi się lepiej siedziało ... Zachwyca mnie po prostu banalność wykonania tak jak w 7211 z paroma dodatkowymi gadżetami i tak ma być!!! Tego szukałem... Typowo mechanicznego ciągnika :) Myślę że jak się uda to posłuży tak samo jak 7211 ;)

 

P.S. MgrLukash ja też znam przypadek że facet mając nie wiem czy 25ha ma DFa 6.61, MFa 3095, MFa 255 i C-330 ... DFa to już daaawno nie widziałem żeby coś nim robił :D

 

U nas ogólnie nikt nic nie bierze nowego ... Sprzętu typu ciągnik nowy to nie widziałem od dawien dawna ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jeżeli FT czy to 75KM czy 66KM to jak pisałem w innych tematach i jak pisał ktoś wyżej to dołóż parę zł na mocniejszą pompę najlepiej taka jak siedzi w 685DT tj. te 50l/min.Te 34l/to stosunkowo za mało.Zresztą jak pisałeś ,że robiłeś 7211 z turem to wiesz o co mi chodzi bo tam mocniejszej pompy to też nie ma.Za dużo paliwa pójdzie na gazowanie by sprawnie podnosić.Kręcić kierownica też będzie ciężej przy słabszej pompie jak na przodku wisi ładowacz,

 

Co Ty w ogóle opowiadasz ?? Popracuj tym ciągnikiem trochę zanim zaczniesz coś pisać. 34 l/min jest wystarczające do pracy z ładowaczem, w miarę sprawnie to idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ursusc385 zgadzam się z Tobą w 100% mi spokojnie Zetor 7211 do ładowacza wystarczał a taszczył nie lada niekiedy ciężkie belki z sianokiszonką i gdyby miał przedni napęd to by został... A hydraulika spokojnie wystarczała... Jakoś specjalnie nie musiałem nim gazować żeby coś podnieść .... Z resztą na czym te ciągniki mają się u mnie przepracować na 15ha + troszkę łąk w dzierżawie ??

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

 

Popracuj tym ciągnikiem trochę zanim zaczniesz coś pisać. 34 l/min jest wystarczające(...) w miarę sprawnie to idzie...

Miałem okazje tylko to był 80-4WD.Różni się od 675DT tylko wolnossącym silnikiem- moc jednak podobna, aha w 675DT jest jeszcze wałek 1000obr.\min bo w tym 80-4WD jeżeli dobrze pamiętam tego nie ma i jeszcze podobno w tym 675DT skrzynia to tzw.HCR tj. z kołami o skośnych zębach-żeby było ciszej.Pompa hydrauliki natomiast jest ta sama czyli te 34l\min. Jak ciągnik był bez ładowacza to ok ale jak mu założono Agromasz Ł-102 to już jedna ciężej się kręciło no i podnoszenie-nie piszę,że źle ale zawsze mogłoby być lepiej.Miałem okazje też porobić NH TD90D z ładowaczem a pompa w nim to jak dobrze pamiętam 45l/min. Różnica jest jednak znaczna na +dla NH.Myślę,że gdyby jednak dać do FT te 50l to na złe by mu to nie wyszło...sam napisałeś przecież,że: "w miarę sprawnie to idzie".

Luke piszesz,że Major ok bo prosty mechaniczny a FT to niby jaki??? :D B)


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Byłem dzisiaj i oglądałem Zetora Majora i szczerze będę się starał żeby stanął u mnie na podwórku ... Tak tak jako jedyny mi przypasował z resztą tacie też Proxima 70 raz że droższa a dwa że słabsza i nawet rewersu w standardzie nie ma ... Nawet w Majorze mi się lepiej siedziało ... Zachwyca mnie po prostu banalność wykonania tak jak w 7211 z paroma dodatkowymi gadżetami i tak ma być!!!

Jak dla mnie Proxima jest lepiej wykonana ale faktycznie różnica w cenie bedzię dość spora jeśli postawimy modele o tej samej mocy...

Na pewno plusem Majora jest przeszklony dach w standardzie rewers i regulowana kierownica - dołożyć do tego kilmę, WOM 540/540E, osłonę na wał oraz obciążniki na tylne koła no i mamy w miarę przyzwoity ciągnik do pracy z ładowaczem na małe gospodarstwo :P

 

A ładowacz jakiej firmy planujesz do niego?

 

 

 

P.S. MgrLukash ja też znam przypadek że facet mając nie wiem czy 25ha ma DFa 6.61, MFa 3095, MFa 255 i C-330 ... DFa to już daaawno nie widziałem żeby coś nim robił :D

 

Ale mi chodziło onwe sprzęy brane na dofinansowanie z PROW :D

 

U nas ogólnie nikt nic nie bierze nowego ... Sprzętu typu ciągnik nowy to nie widziałem od dawien dawna ...

 

Co kraj to obyczaj - co region to inny zwyczaj :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

MgrLukash tur oryginalny zetorowski by był ... Żeby się ładnie komponowało :D Z wyposażenia dodatkowego to rozszerzy się hydraulikę, osłona na wał, większe koła na tył + obciążniki i starczy ... klima mi do szczęścia nie potrzebna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Nie powiem co firmowy zestaw to firmowy B) nie wiem ile kosztuje ale na prawdę ładnie się prezentuje ale jakby Ci się na polski odmieniło to mogę polecić ładowacz Pronar LC-3- fajny lekki o przyzwoitym udźwigu (1220kg na maź wysokość).

Radziłbym jeszcze dołożyć WOM 540E bo mimo wszystko to oszczędność naszego "super taniego" paliwa :P

 

Kwestia kilmy to nie tylko kwestia wygody ale i własnego zdrowia osobiście nigdy nie kupiłbym nowego ciągnika bez tego wyposażenia.

Z resztą przy tak dużej inwestycji na długie lata (bo przy takim areale ciągnik szybciej Ci się znudzi niż zużyje) te kilka tyś. nie robi wielkiej różnicy.

 

Pewnie zaraz ktoś napisze że kiedyś robiło się C-360 i C-330 (ja osobiście nigdy w życiu jednym ani drugim nie pracowałem :D) i było dobrze a teraz im się cudów zachciewa :lol: :D:P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Nie wiem czy to dotyczy Majora ale z tego co się orientuje to do proxy by nie stracić gwarancji to trzeba założyć zetorowski 3-sekcyjny ładowacz z tłumikiem drgań,którego cena oscyluje w granicach 26 000 zł brutto bez osprzętu.Dlatego też odrzuciłem zetora...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Klimy nie będzie bo ja mam na nią uczulenie :P I po porostu jak przejadę z 10km w klimie to od razu mogę iść po tabletki bo katar i czerwone, podkrążone oczy to obowiązek :D Dlatego klimy nie będzie :) ... A o wałku 540E pomyślę :) Cinek8541 co do tura to powiedział mi nie całe 19 tys zł + łopata + widły + 3 rzecz do wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

No to ok cena-tak mi się wydaje bo u mnie sąsiad nie dawno założył Agromasz Ł106-1,65t udźwigu+chwytak do Proximy 8441 to mu podobna cena wyszła.Jaki udźwig tego Trac-Lifta?

Edytowano przez Cinek8541

Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

Witam,

 

Panowie nosze sie z zakupem nowego ciagnika (nieupieram sie moze byc rowniez uzywany ale wolalbym juz nowszej generacji gdyz niechce za 10 lat wymieniac ciagnika) i najbardziej przypadaja mi do gustu MF wraz z turem i odpowiednim plugiem oraz agregatem. Jestem uztkownikim starego znanego wam 255 ktory bedzie sluzyl jako pomocniczy. Mam nieduzo bo 16 ha rownej nie gorzystej ziemi ale w bliskiej przyszlosci chce zwiekszyc powierzchnie. Jak wiadomo bedzie to ciagnik do wszystkiego czyli orka, siew, transport, ladowacz czolowy (ktorego potrzebuje najbardziej). Powiedzcie co polecacie w takiej sytuacji? Moze wcale nie MF? Licze na opinie poparte praktyka a nie tym co powiedzial "wujek sasiad czyjegos kolegi".

 

Z gory dzieki za wszelkie opinie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

W jakiej cenie się musisz zmieścić???Bo na taka powierzchnię to nie wiadomo czego to nie warto brać.Sąsiad na ten przykład 40ha to 7340 z ładowaczem obrabia...


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

pytalem o ceny nowych i przygotowuje sie na wydatek rzedu 200tys za nowy uzywany wiadomo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

to zależy od kasy jak chcesz mieć tanio to kup Bielarusa jak pożadnie to fenda

Edytowano przez bocecek087

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

"wzial i powiedzial" ja pytam uzytkownikow roznych marek czy swoje maszyny by polecili? a jezeli tak badz nie to jakie i dlaczego? mnie interesuje najlepszy stosunek cena/jakosc wiaodmo najfajniej nowe bo sadze ze za 200 tys to wybiore cos solidnego

Edytowano przez prowpek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

stad pytam o rade jaka bylaby wystarczajaca dla ciagnika do tej wielkosci gospodarstwa jako glowny do najciezszej roboty? znacie budzet jak wiemy nie kupie za niego nowego ciagnika 250 km no bo i po co ale co inni uzytkownicy maja w jakich nei brakuje im mocy i sa zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

miałem podobny problem jak ty tylko ze ok 2 lat temu tylko ze na większy areał co fachowiec to inna opinia co użytkownik to tak samo w mojej okolicy sa przeróżne marki Więc powiedziałem dla żony żeby wybrała ten który jej się najbardziej podoba. A co do mocy to musisz jeszcze powiedzieć jaki masz park maszynowy i możne ewentualnie co planujesz dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prowpek    9

na pewno bedzie do niego tur, plug 3 skibowy obrotowy, nowa(uzywana) przyczepa minimum 4,5T i do agregatu ktory juz mam a jest troche za duzy do mojego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj