Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Dzisiaj miałem okazję pojeździć jedną C-362 i powiem szczerze ciekawy ciągnik ;) Cena za tą 14500zł i niżej ani złotówki rolnik nie chciał zejść... A ta za 12 tysi to z Anglii ... Ale to dopiero w czwartek i teraz muszę poczekać jak ta nie pójdzie i tamtą w czwartek obejrzeć która lepsza i brać... Ta pierwsza pewniejsza bo rolnik ma ją już dobre 10 lat i wie co i jak chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

I jak w porównaniu do 7211 tym się jeździ?

Jak z anglii to cudów sie niespodziewaj bo pewnie korozji na niej niebraknie dochodzi jescze dbałośc o sprzęt niektórych anglików ale może bedziesz miał szczęścia :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiesz co sprzęgło ciężej chodzi ... Wspomaganie też ale to wina oleju bo gościu złego nalał ... Jak się rozgrzał to było już git... silnik od tyka zapalił ... Co do głośności w środku to powiem szczerze że źle nie jest trochę glośniej jest ale myślę od razu górę zabudować ... Trochę cienko z widocznością do tyłu ale myślę że idzie jakoś przeżyć ... Co do cudów to powiem szczerze że zetor 8145 też był z Anglii sprowadzony i co do rdzy to najgorzej wygląda szyberdach, na dole drzwi prawe... i trochę maski a takto w oryginale dziad jest i nic więcej z korozji nie znalazłem zależy czy stał pod chmurką czy w garażu... Zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Duzo robi tez to czy był myty czy może całe życie stał w maseczce błotno-obornikowej :D

Kiedyś (w 2007) oglądałem DF Dx 6.05 właśnie z anglii ciągnik na ogół niezniszczony zarówno na zewnątrz jak i w kabinie ale blacharka strasznie zjedzona szczególnie błotniki - mozna było w nie palce wkładac dach też skorodowany mocno żeby cena była nizsza to bym się pewnie na niego skusił ale 43tys to lekka przesada tym bardziej że jeszcze przednie opony do wymiany :unsure:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ostatnio tak mi kolega podpowiedział żebym do takich prac wziął nowego... chwalił sobie farmtaca 555DT 4x4 lecz cena to ok. 100 tyś zł czyli mus nie mus trzeba brać kredyt... bądź nie wiem jak to by się przedstawiało w leasingu jakbym go na firmę wziął... Szczerze jak szukam czegoś do 20 tyś złotych to nerwicy idzie dostać i napewno przybędzie mi kilka siwych włosów ... bo szczerze oprócz C-360 nic nie ma ... Z jednej strony nowe to nowe ... Z drugiej warto się zadłużać ?? A nie ukrywam że taki farmtac akurat by mi pasował na moje gospodarstwo... Co o tym pomyśle sądzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

55km to gadałem z właścicielem dwa lata temu to strasznie narzekał. 50 godzin i 4 mocne awarie. Urwany wałek z przedniego napędu. Ciągnik w służbie drogowej jeździ. Lepiej używkę na 15ha i spać spokojnie.

Za rok zawsze możesz sprzedać i coś lepszego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

wiadomo że jak nowy to jest ten spokój że gwarancja, że nikt przed Tobą go nie używał, tyle że na tak małe gospodarstwo to czy jest sens się pakować w kredyt? Każdy sam wie jakie ma przychody i rozchody, ile tych pieniędzy zostaje i powinien wiedzieć czy warto ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kredyt to na pewno na minimum 10 lat z prostego powodu... Bo by tak to człowieka raty zjadły ... z 6/7 lat temu bym się odważył go wziąć bo i tak by miał u mnie dożywocie lecz teraz... czy to gospodarstwo tyle wytrzyma... o to jest pytanie ... Nowy to nowy jak to napisałeś maciek9225 nikt przede mną nim nie jeździł... za: nowy, gwarancja, miałby u mnie dożywocie, mało palący bo 3 cylindry, przedni napęd... przeciw: Kredyt na 10lat i tutaj trzeba wziąć pod uwagę żeby za kilka lat nie obudzić się z ręką w nocniku.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

właśnie o to chodzi, bo tego się nie da przewidzieć co będzie w przyszłym roku, a co dopiero za 5-10lat. Najlepiej to tak właśnie na chłodno sobie wszystko skalkulować, iść do banku dowiedzieć się czy w ogóle dostanie się taki kredyt, niech to wyliczą i wtedy można podjąć racjonalną decyzje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Kupiłem dzisiaj C-362 od pierwszego właściciela starszego pana który zlikwidował gospodarstwo... Wszystko śmiga elegancko no ale do poprawek blacharskich bo większość czasu przestała na dworze więc nowy lakier się jej przyda plus prawie wszystkie szyby do wymiany ... :/ Bo wstawiona jest plexa ale cena dobra bo 9 tysi + 500zł transport i za godzinkę będzie u mnie na podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dałem na allegro w aukcji gdzie sprzedaje pług, kombajn do ziemniaków taki tekst że zakupie Ursusa C-362 i dzisiaj pan zadzwonił i pojechaliśmy okazało się nawet że wcale nie tak daleko bo 115km od nas w kujawsko-pomorskim... Co do zdjęć to będą jak ją doprowadze do kultury a mam całą zime na to :D :D Zastanawiam się czy maska by podpasowała np. taka http://allegro.pl/maska-maski-c-360-c-360-c360-super-cena-i2883254231.html lub taka http://allegro.pl/maski-maska-c-360-c360-c-360-nowy-wzor-tworzywo-i2851180189.html bo nie ukrywam ona jest w najgorszym stanie .... Co do planów to w przyszłości jak może mleczarnia wróci udział członkowski to jakiegoś małego ferdzia dokupić coś ala 235 ;) Wkurzony jestem bo poszedł taki nie tak dawno za 7 tysi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

maskę to lepiej tą a'la ciężka seria Ursusa, jest metalowa, poza tym z lampami w środku, więc do tura jak znalazł

mieliśmy i my taką do c-360 kupić rok temu podczas remontu, ale trafiła się nam oryginalna maska za 4-pak piwa w bardzo dobrym stanie, więc nie inwestowaliśmy

jeśli chcesz coś remontować to pisz, robiłem rok temu z bratem cały remont wizualny i drobny mechaniczny, więc pewnie coś pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Na jesień planujemy zakup ciagnika. Na 13ha z myśla o powiekszeniu. Ciagnik mocy cos ok. 90km z turem. Zastanawiamy sie na MF rocznika 95-96. Jakieś modele polecicie?


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majtek53    48

Na jesień planujemy zakup ciagnika. Na 13ha z myśla o powiekszeniu. Ciagnik mocy cos ok. 90km z turem. Zastanawiamy sie na MF rocznika 95-96. Jakieś modele polecicie?

ja ci polecam MF 3065 lub któryś model z tej serii :)


Mam Ursusa jestem PATRIOTĄ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co z tej trójcy byście polecili?? Nowy na dofinansowanie ... Główny to Zetor 8145, pomocniczy C-362 a do tura coś potrzebujemy z poniższych:

 

1. Farmtrac 675 DT z ładowaczem 75KM ok. 125 tys trzeba wydać ... Słyszałem o nim same pozytywne rzeczy no i tytuł maszyny roku też ma

2. Zetor Major + ładowacz 76KM ok. 120 tys zł - mało o nim wiadomo więc sprawdzony jakoś nie jest

3. John Deere 5055E + ładowacz 55KM ok. 111 tys zł - najsłabszy z nich wszystkich

 

Ciągnik by miał robotę codziennie a to przywieść kiszonkę, a to obornik wywieść z obory czy załadować rozrzutnik + belki, kiszonka, słoma, siano...

Chyba że macie inne pomysły? Na 15ha to zbytnio by się nie przepracował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

wybór ciężki, jeśli ma być do lekkiej codziennej roboty wziąłbym JD, najmniejszy z nich wszystkich, zwrotny, wszędzie się zmieści, silnik 2.9T 3-cylindry, z wad mogę o nim powiedzieć że wg. mnie za lekki, sąsiad zakupił takiego rok temu, dla mnie jak najbardziej zastępstwo za c-330 lub MF255

Zetor czy FT to już większe ciągniki, które mogą z powodzeniem pracować w ciężkiej pracy, jako główne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak na moją głowę to FT ma za słabą wydajność hydrauliki w standardzie ale chyba idzie w opcji dostać większą. Major to w sumie to samo co Farmtrac główna różnica to silnik. JD bym zostawił w spokoju nie ma rewersu a kabina jakoś nie za ciekawie wykonana. Pozostaje jeszcze kwestia trwałości chińsko-indyjskiego 'rogacza'

 

Jeśli Ci te 5KM nie robi róznicy to na twoim miejscu wziąłbym pod uwagę Pronara P7

http://otomoto.pl/pronar-ciagnik-pronar-5112-z-ladowaczem-lc3-A220597.html

 

Może jest droższy od pozostałych ale za to ma 2 razy więcej przełożeń w skrzyni, prędkość 40km/h, większą masę i przestronniejszą kabinę...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

JD tak jak myślałem że będzie lipa ... Gdzieś miałem okazję go widzieć i nie przypadł mi do gustu... MgrLukash Pronar odpada bo po co mi kolejny duży ciągnik jak mam 8145?? Najbardziej podpasowała by mi Proxima 70 ale jest za droga ... A dla mnie im taniej tym lepiej ;) Jeszcze Farmtrac 670DT wchodziłby w rachubę to 66KM to myślę że spokojnie by wystarczyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A ten Zetor to wieczny? Bo na mój gust już swoje lata może jakieś 5 lat posłuży i pewnie będziesz się rozglądał za zmianą - więc może lepiej kupić coś większego (w sumie to całe nic mocniejszy od Majora) bardziej uniwersalnego tym bardziej że na dotację... cóż zrobisz jak zechcesz - ja swoje wiem że takie 65KM to stanowczo za mało do sprawnej pracy z ładowaczem szczególnie jak jest to jeszcze lekki ciągnik -_-

 

'im taniej tym lepiej" - kiedyś na allegro widziałem Belarusa 592 z rewersem :lol: jak dobrze pamiętam to kosztował 75000zł brutto ale teaz pewnie z dychę droższy jest :D


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale nie dadzą mi na 15ha ciągnika który ma 81KM ... Wiesz tyle lat pracowałem zetorem 7211 z turem i jakoś było git tylko zawsze przodu mu brakowało ... A 8145 jak padnie to jest w planach zakup 9540 ;) Ogólnie to raczej żaden się u mnie nie przepracuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dlaczego nie dadzą przecież teoretycznie żadnego ciągnika nie posiadasz (powyżej 20 lat się chyba nie liczą) :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj