Polecane posty

FajnyMarcus    1

Piotruniu25 myśl racjonalnie po co my dwa byki po 80KM, ja bym bardziej celował w 65KM, może coś z 4x4 ale to pewnie ponad 20tys wyjdzie. Ale ja bym na twoim miejscu posprzedawał sprzęt który jest ci nie potrzebny, maszyny itd i kupił za to ciut droższy ale lepszy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Myślę że jak dla ciebie to też c-360 będzie dobra, bo porobisz sobie z nią jakieś blachy, kabina, obciążniki i będzie git, może tur (3b to by był fajny). Co prawda ma za mało masy do tura ale jakichś obciążnik i można działać. Bo żeby kupić jakichś sensowny ciągnik z turem to trzeba z 25k dać.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Właśnie przed chwilką pojeździłem trochę mfem 550 no nie przekonał mnie ten ciągnik... Siedzi się strasznie nisko, w kabinie można sobie głowę rozbić bo niska... Do tura jakoś nie za bardzo mnie ten ciągnik przekonał... Co do Case to niestety ale części są chorobliwie drogie .... 80KM za dużo bo jednego już mam ... 4x4 nie potrzebuje do tura bo i tak będzie chodził okazjonalnie.... Choruje na Zetora 5211 ale ceny są kosmos... Raczej do tych minimum 25 tysi nie dozbiera się niestety... Chyba zostanie C-362 których w sprzedaży jest jak na lekarstwo ... Tak jak pisałem w temacie znalezione na allegro jest jeszcze ta C-360 ale komfortu brak... Ma kabinę ale stary typ ... Wspomaganie trzeba by było dołożyć czyli z 2 tysie trzeba wydać tur 4 tysie kabina nowa naglaka z 4 tysie trzeba dać a i tak to komfortu nie poprawi... Czy zakup dodatków więcej wyniesie niż zakup ciągnika ...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas27    1

mam na gospodarstwie MTZ 82 i od 1984 r. bez awari 2 lata temu remont silnika w tym roku łozyska w skrzyni biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Luke to jak okazjonalnie to nie lepiej kupić maszt do zetora i niech śmiga a za resztę kasy kupić sobie jakichś fajny mniejszy traktorek np. http://otomoto.pl/mf-255-mf-255-A105412.html jak się uprzesz to tym też można by było bale wozić tylko obiciążników z 6 musi być bo mf mają silny podnośnik.

Edytowano przez FajnyMarcus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Luck wymagania masz,ja bym wolał jednak poczekać i dozbierać kasy na tego zetorka,dopłaty ci wpłyną i już dodatkowa kasa jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No właśnie to ja mówie już z dopłatami... A wiem że u nas już do banku przelewają więc może jutro będą.... Wiem że marudny jestem ale po prostu chce mieć coś co trochę komfortu będzie bo znając życie taki ciągnik będzie więcej chodził niż 8145... Co do masztu to miałem okazję rok czasu popracować z masztem i jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem ...

 

W tej cenie to co mi się podoba to takie znalazłem:

- http://otomoto.pl/renault-651-s-A198683.html

- http://otomoto.pl/ursus-c362-ursus-c362-A242902.html

- http://tablica.pl/oferta/ursus-c-362-niezetor-case-new-holland-mtz-landini-ID1WbE9.html#2a3df19e7e;r:;s:

- http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ursusa-c-362-nie-c-360-ID1BPR3.html#2a3df19e7e;r:;s:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Też go widziałem chorobcia wie co to dokładnie jest :D Musze z tatą pogadać.... A co myślicie o LTZ?? I co to właściwie jest? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Nie fajnie :/ bo nawet ciekawie to wygląda... Kurcze dzisiaj się ogłoszenie pokazało o C-362 dzwonie i już jej nie ma :/ Na Ukraine wszystko idzie :/ Jutro do nas jakiś handlarz przyjeżdża po kopaczkę, pług, sadzarkę bo wszystko tam idzie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A kumpel był go oglądać... Mówi że nic ciekawego i na zdjęciach się tylko ładnie prezentuje ... Silnik mówi że jakby na 3 tłokach chodził... I odradził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

No mojego kumpla to co najwyżej do wypicia flaszki biore pod uwagę ... :D Biorę pod uwagę tylko z JD będzie pewnie problem z cenami części .... Znajomemu w trochę wyższej serii padła hydraulika to za remont dał 6 tysi potem go sprzedał i kupił zetora 10145 ... Oj ciężko dobry ciągnik znaleźć... a nowego nie wezmę bo nie mam takiej potrzeby...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Ostatnio z nudów przeglądałem galerię i natrafiłem na kolesia który john deere 1640 i za remont silnika dał 5 tys zł. Więc wiecie panowie dlaczego te ciągniki są tak tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Może dla ciebie to nie ale np. ktoś kupuje ciągnik za 15 i jeśli ma wywalić 5 tys na remont samego silnika to sory (nie pamiętam czy cały to silnik był robiony ) a ten silnik był robiony samemu bo serwis, i do tego gwarancja to 2x tyle wezmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ceny są porównywalne części do takich ciągników. Tylko nie którzy zmienią tuleje i panewki i mówią że remont kapitalny zrobili. A gdzie pompy i głowica.

Z 5 lat temu teściu sam robił silnik w 1634, to bez szlifu wału, remontu głowicy i pompy wtryskowej kosztowało go ponad 5 tyś. Na tyle dał mi faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zależy czy ktoś chce stosowac oryginalne części czy ich tańsze zamienniki wtedy koszt naprawy może byc nawet o połowe nizszy :P

 

@Luke16 z tą hydrauliką to może i troche racji masz bo jak kiedys rozmawialiśmy z pewnym handlarzem na tamat JD i Fendta to on tierdził że Fendt jest prostrzy w budowie od JD szczególnie w jeleniu układ hydrauliczny jest trudny w naprawie.

Co do LTZ to też jakieś wyjście z sytuacji, uzytkownik @gseries sprzedaje swojego

 

Ten Twój kolega to taki wsiowy znawca wielobranżowy? :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Czekam na C-362 w czwartek ma przyjechać :P Kumpel dał mi cynka... Zobaczymy co z tego wyniknie ... C-360 wolałbym uniknąć ... Bo o jakimkolwiek komforcie możemy jedynie pomarzyć ... Cena 12 tysia tylko co będzie okaże się w czwartek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj