Polecane posty

wojtal24    2471

misiek30m2 ile razy Zetor Ci się popsuje? Zawsze co roku do Zetora trzeba było coś dokładać. Jak nie pompka, to sprzęgło, to podnośnik opuszcza, albo się zacina (8145), skrzynia masakra bo niezsynchronizowana, brak haków na ramionach, słaba hydraulika a o rewersie mogę pomarzyć podobnie z komfortem, nawet głupi zaczep w zachodnim jest suwany na listwie... Mam Renatę z 89 roku i w środku jest ciszej i bardziej komfortowo niż w nowym Majorze... Cena części? Kupiłeś Case to się nie dziw do nich akurat części są naprawdę drogie ale w dzisiejszych czasach co to za problem nawet dorobić? Silnik w zachodnim bez zaglądania przy dobrym traktowaniu wytrzyma 20 tys mth a zetor ile 7?? Czyli wg. Ciebie Zetor jest lepszy od zachodu bo jest tańszy w naprawie? I chyba na tym się te pozytywy kończą... Byłem też zwolennikiem Zetora/Ursusa i gadałem tak samo jak Ty ale po przesiadce na zachód do Zetora nie wrócę... Potłukłem lampę z tyłu w Renacie i fakt oryginał kosztował 180zł ale co to za problem założyć 2 sztuki od fergusona za 24zł? :P

 

Oj naprawdę jak czytam takie rzeczy jaki to Zetor/Ursus jest wspaniały to mi się nóż w kieszeni otwiera. Bo tak naprawdę w porównaniu do zachodu to w latach 80-90 Zetor i Ursus był 10 lat za murzynami...

 

Tak piszesz o zachodnich ciągnikach ze są takie super, a sam miałeś Zetora 7211 i jak był takim złym ciągnikiem to za co kupiłeś teraz nowego majora?

Mogłeś kupić nowego Case czy JD 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wiesz co gdyby nie CENA to bym Majora nie kupił... Byłem zadowolony do pewnego momentu teraz jestem co raz to mniej... Skończy się na tym że jak się go spłaci to się go opyli i kupie jakieś Renault np. Ceres + ładowacz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Co dokładnie jest nie tak z Majorem? Ja osobiście słyszałem mnóstwo pozytywnych opinii na temat tego ciągnika, więc chętnie bym się dowiedział też o jego minusach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Luke16 Zaprzeczasz sam sobie taka dostępność części i ceny wcale nie wyższe a chcesz dorabiać części do zachodnich ciągników? Dla ciebie to nie problem? Chyba nie masz na myśli sezonu kiedy jast potrzebny... Zastanawiam się ile w sumie dołożyłeś do 7211 za cały okres użytkowania pisałeś coś o 20 latach. I podłączam się do pytania co z Majorem jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Oj do 7211 troszkę się dołożyło z racji lipnej jakości części. Pamietam w środku żniw padlo sprzęgło. Kupione zostało za grube pieniądze niby oryginalne zetora. Sprzęgło wytrzymalo jeden dzień i sie rozlecialo. Znowu rozpolawianie. Masakra pamiętam te żniwa były. Co do zachodnich to co napisalem o dorabianiu to ostateczności u mnie w okolicy są dwa sklepy w których dostane wszystko. W 7211 nie było sezonu żeby cos nie padło Renata przepracowalem siana, żniwa, uprawę pól + siew i nie bylo potrzeby zeby nawet na bagnet spojrzeć.

 

Co do Majora. Osobiście nie polubilem się z tym ciagnikiem. Tacie i bratu dobrze się pracuje. Mi nie :P Przebieg 330 mth. Gwarancja dzisiaj sie jakoś skończyła minęło już 18 miechow.

+ małe spalanie

+ cena zakupu

+ dobry uciag jak na lekki ciagnik

+ cały mechaniczny

- slaba widoczność i komfort siedzenia (zbyt duża maska, niski, niewygodny fotel)

- zbyt mała masa ciagnika do ladowacza bez obciaznika nie ma co pracować

- małe denerwujące awarie (pekniety wężyk hamulcowy, źle zabezpieczony bolec od ciegna rewersu przez co nie szlo nic zrobić, peknieta podstawa od joya, na początku problem z ciężko działającym sprzeglem)

- zwrotnosc

- plastik fantastic

- brak kontrolki od zalaczonego przedniego napedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Więc za 20 lat dołożyłeś sprzęgło i uważasz że to syf...? Pewnie jeszcze hamulce robiłeś - faktycznie musiał cie zrujnować finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A gdzie wyczytałeś że po 20 latach? Ważne że nowe wytrzymało dzień, znajomy w 7245 ma to samo, zalgnął z przyczepą zboża, poszarpał przód-tył z 15 min, i po sprzęgle, w prasie pyka max 15 bel na godz bo nie chce awarii ... Sam mawia że to jest 60-tka po tunningu więc czego się spodziewać  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pit81 czytaj ze zrozumieniem! Napisałem o jednej awarii i jakości części... Tak z tego co pamiętam... Co roku zmiana węzyków paliwowych bo nie szło go zimą odpalić wszystko skruszało, pompek paliwowych nie pamiętam ile zmieniałem, sprzęgło było zmieniane średnio raz na 2/3 lata taka "super" jakość, robione hamulce, podnośnik, cały przodek, wtryski, po 7500mth silnik klasyfikował się do remontu, podobnie skrzynia biegów... Z resztą wujek ma od nowości 7211 z przebiegiem 12 tys mth i 3 razy robiony był silnik, raz skrzynia biegów a śmieje się że zna każdą śrubkę w nim... Moja renówka za niedługo będzie miała 9 tys mth nie dolewam grama oleju silnik suchy a podnośnik przez 3 dni nie opuścił owijarki nawet na centymetr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Jeśli przeczytasz jeszcze raz zrozumiesz że chodzi mi o cały nakład finansowy za 20 lat a nie po 20 latach taka mała różnica. Więc oryginalne fabryczne wytrzymuje kilkanaście lat a nowe 1 dzień ciekaw jestem ile wytrzymało następne. Jakość części to jadno a kwalifikacje mechanika to drugie podpowiadam REGULACJA jest też ważna :)

Ja też w 7211 nie dolewam oleju przez cały rok i silnik jest suchy ani raz nie wymieniałem wężyków ani pompki podnośnik opuszcza przyznaję ale co ty robiłeś tym ciągnikiem albo jak to naprawiałeś :)

A co z tymi wadami Majora...


petzi szuka ciągnika czemu nikt nie pisze o spalaniu innych ciągników chodzi mi o konkrety pochwalcie się jak mało palą inne maszyny bo narazie wszyscy wiedzą że zetor pali dużo a inne mało tylko ile to jest MAŁO... konkretnie na godzinę lub na hektar konkretnej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jeśli na male gospodarstwo to w zyciu zachodni używany ciągnik, o nowym już nie mowie bo porostu nie ma za co go kupic ani splacic, trzeba być debilem żeby na 15 ha polecać zachodni używany ciągnik, ciągniki sprowadzane sa najczęściej wyeksplatowane, jesli cos nawali to później ani go sprzedać ani go wyremontować, bo niby za co, jesli jest to ursus czy zetor to nawet na najwieksza awarie można uciulac i ciągnik będzie pracowal dalej, jeli jest maly ciągnik w gosp to na tego dużego przypadnie 100 max 200 mtg rocznie, czyli jak ktoś tu wspomnail ze wytrzymuje tylko 7 tys mtg, przecież dla małego rolnika sa to długie lata pracy, podam pewien przykład, facet miał u912 ciągnik ogolnie bezawaryjny, ale dosyć stary, sprzedal go i kupil nieco młodszego JD i ten JD nie popsul i teraz stoi w pokrzywach bo koszty remontu przekraczają wartość ciągnika, zaluje ze sprzedal 912 bo tamten ciągnik swoja robote zrobil, a nawet jak cos się popsulo to od reki za nieduze pieniądze dalo się naprawić. osobiście uważam ze najlepszy ciągnik na 15 ha to ursus, jesli areal jest duzy, sa duże przychody to jak najbardziej zachodni.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

nie skomentuję takiej wypowiedzi, wspierajcie sobie dalej tych partaczy produkujących te "świetne i tanie części" i bujajcie się dalej starym gratem, bez jakiegokolwiek komfortu, 4 biegami i napędem na tył z doagonalną oponą, bo po co przepłacać,

 

powodzenia z takim podejściem, gdzie jedynym kryterium jest cena, widać jakie powstają drogi czy inne miejsca uzytku publicznego, na przetargu liczy się tylko cena, a pózniej opóźnienia, remonty i nie skonczone budowy,

 

piękny mamy kraj i podejście do życia  <_<

na szczęście u wiekszości młodych się to zmienia

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Jeśli już mieszasz w dyskusję przetargi publiczne to najważniejszym kryterium w trwałości jest sposób wykonania kontrola jakości odbiór techniczny przez zamawiającego a dziś już nie robi się wiecznych maszyn jak 25 lat temu. Kup sobie nowy jakikolwiek to się przekonasz a każdy ma prawo do własnego zdania ale widzę że niektórym wciąga odbyt jak czytają pozytywne opinie o ursusach lub zetorach :)

Masz rację jedni myślą inni myślą że myślą i jak już zaczną to zrozumieją :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pit81 i nightmare nie wiem co wy widzicie w tych Ursusach i Zetorach ale to wasza opinia i tyle... Ja mam swoją te ciągniki były dobre ale właśnie 20 lat temu bo innych ciągników w PL nie było... A kiedy zachód robił w pełni komfortowe ciągniki ze zsynchronizowaną skrzynią biegów czy rewersem o hakach na ramionach nie wspomnę... Ale to jest moje zdanie (i nie tylko) i ja użytkownik dawien zetora i ursusa już do nich nie wrócę po przesiadce na zachód teraz jak będzie prow kupuje jeszcze jeden nowy ciągnik ale na pewno nie bedzie już to zetor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Bo najlepiej na 15 ha kupić nówke z salonu bo to wkońcu zachód i całe życie na kredycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jeżeli miałbym samą ziemie to napewno nówki bym nie kupił ale mając ziemię, łąki i bydlaki to inna bajka... I nówka jak najbardziej jest wskazana... I jakoś nie tylko ja ale i spora ilość ludzi po kupiła nówki na taki areał a może i mniejszy...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Luke 16 Zgadzam się że zachodnie maszyny są bardziej komfortowe i ergonomiczne ale nie ekonomiczne, co do nowych wystarczy zapoznać się z testem ciągników 100 konnych top agr tam masz dowody nie domysły i zaklęcia. Zastanawiam się czym sparzyłeś sie w zetorze bo kupiłeś nowego Majora i na innym forum zachwalałeś go pod każdym względem spalanie przede wszystkim, mało nie przegryzłbyś tętnicy komuś kto ośmieliłby się napisać negatywny wpis na jego temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Było dobrze na początku z Majorem... Bezawaryjny no i NOWY... Drugi raz bym nie kupił a wtedy kiedy kierowałem się jego zakupem pokierowała mnie cena znajdź mi traktor z ładowaczem o mocy 76KM z obciążnikami, radiem, dodatkowym zaczepem łyżką i krokodylem za 124 tys zł?? No nie znajdziesz... Dlatego go kupiłem... Farmtrac wychodził wówczas drożej... U nas ludzie którzy pokupili nowe Zetory w szczególności Forterry jakoś dobrych opinii nie mają...

 

Gdyby Zetor taki np. 7211 miał inaczej rozmieszczone dźwignie zmiany biegów, większą ich ilość i nie zakleszczającą się skrzynię biegów czy rewers + mniejsze spalanie to bym złego słowa nie powiedział... Tak jak ktoś tutaj napisał... Zetory serii 7XXX to inaczej C-360 po tuningu... 

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wiadomo ze zachodnie do tego nowe sa najlepsze, nie twierdze ze nie, ale musza tez swoje zrobić żeby po prostu zyskac a nie stracic, nowy ciągnik traci rocznie ok 10 tys zl plus minus, jeśli nie zrobi roboty za ta kwote to poprstu na tym tracimy, gdzie tu sens i logika? mowa tu o malych gospodarstwach, bo o takich jest temat, no chyba ze ktoś kupuje bo sąsiad wzial, albo żeby się pokazac to inna bajka, i tu nie chodzi o jakiś patriotyzm, bo to nie ma dla mnie znaczenia kto tego ursusa czy zetora wyprudokowal, liczy się ze można go tanio kupic i jest tani w ekspatacji. drobny gospodarz używa taki ciągnik sporadycznie wiec nawet nie odczowa tego braku komfortu, a robote tak samo zrobi co ciągnikiem zachodnim.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ciągnik to nie inwestycja tylko koszt . I żeby mieć większe dochody trzeba zmniejszać koszty. Nowy ciagnik np 100kM to bezsens co do używanego zachodniego o ile trafi sie mało awaryjny to ok. ale ryzyko awarii jest duże a jeśli nie przewidzi sie wcześniej kasy na naprawę to później problem bo ciagnik stoi , robota nie idzie a kasę na naprawę i tak trzeba skombinować. Jak widzę na wsi czy czytam to forum to wnioskuję ze podstawowym kryterium wyboru maszyn jest luksus i pokazania sie sąsiadom a nie faktyczna potrzeba.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

OKEY ale sorry jakbym miał obrobić nawet to 15ha C-360 z wyjącymi zwolnicami i kabiną która nie oferuje NIC, o pompie zależnej nie wspomnę... To bym jobla dostał... Mamy XXI wiek a nie PRL i trzeba iść do przodu a nie cofać się w tył... Mi Reantą bardzo dobrze się pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas045    0

z używanych polecałbym Case Cs 94, bardzo dobry ciągnik, zwrotny, spalanie niewielkie, posiadam jeszcze zetora 5211, to case mniej paliwa pobiera niż zetor, a gdybym mial kupywać teraz jakiś ciągnik to tylko fendt, nigdy zetor.

Edytowano przez Lukas045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj