Polecane posty

romek6340    221

Trafiały się też 255 z komfortową kabiną lecz sporo ciaśniejsza jest jak w zetorze. Ursus będzie ekonomiczniejszy ale za to zetorem praca będzie przyjemniejsza bo wiadomo że wspomaganie też dojdzie. Możesz pokusić się o zetora jeżeli dużo nie masz pola bo i tak wtedy na zaoszczędzonym paliwie tak dużej różnicy wcale nie zauważysz. Chociaż z drugiej strony MF-a w tej cenie i w dobrym stanie było by łatwiej znaleźć. Moim zdaniem pojeździj i pooglądaj oba, wybierz co ci się spodoba, a jeżeli trafi się w stanie naprawdę dobrym to nie oglądaj się na markę tylko bierz bo o zadbany sprzęt w tych latach co szukasz to naprawdę trudno.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Za 20 tyś ciężko będzie znaleźć zetora w dobrej kondycji MFa można za tą kasę poprzebierać.

Ja bym ci proponował jako główny ciągnik z tych dwóch modeli zetor, miałem obydwa te ciągniki i na zetora nie narzekałem nigdy . Chodź mam teraz 3P i też nie powiem o nim złego słowa jak na tą pracę którą robi u mnie i jest skubaniec oszczędny .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie po żniwach zamierzam kupic jak troche kasy dojdzie :) Mi na razie 30 starczała ale do obornika trzeba tura a skoro tura to i ciągnik do rozrzutnika więc przy okazji do orki i agregatu :) ale właśnie zetor kilka tysięcy . Czy lepiej kupic nowy tylko że to się chyba nie opłaci bo podobno MF 255 na licencji ursusa robią tylko to już jakieś 3razy tyle no nic poszukam

 

 

PS: Taka moja rada nie kupujcie ciągników od firm bo one są już zużyte na początek nic a później psuje się wszystko po koleji dlatego może od jakiegoś rolnika kupie za 20kilka tysięcy :) Dzięki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

najlepiej weź na kredyt john deera ze 160km zawsze mozesz jechac takim na strajki bo ursusem to wiocha teraz na protesty jechac bambry by cie wyśmiali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrouki    9

bierz oby dwa jak szalec to szalec na całego

Co twoje posty wnoszą do tematu? Posty nabijasz? W dodatku obrażając innych?

Edytowano przez danielhaker
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

najlepiej weź na kredyt john deera ze 160km zawsze mozesz jechac takim na strajki bo ursusem to wiocha teraz na protesty jechac bambry by cie wyśmiali

takie komentarze nic nie wnoszą do dyskusji wiec sobie daruj.druga sprawa ze jak na strajk pojedziesz zwiazanym na sznurki c360 to wiedz ze policja szybko sie toba zainteresuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

boże jak to czytam to aż oczy mnie od tego bolą . na 15 Ha 100 Km ciągnik ? hhahaha was oszalało przecież ciągnik nie jeździ na powietrze :D na 15 ha to zetor 5211 a wrazie szybkiego rozwoju to 7211 i tak te ciągniki zrobią max 400 mtg to taki 100 Km zrobi 100 mtg i tyle . i ludzie jak macie wydawać po 150000 tyś to wydajcie 25-30 tyś na zetora a za reszte kupcie sobie ziemi i maszyny pod ten ciągnik jak nie macie .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas616    9

nie do konca zgadzam sie z Tobą. sam mam 15 ha i posiadam starego poczciwego mtz'a. ziemia u mnie jest ciezka i pagórkowata wiec mtz w grudziadzkiej trojce ma co robic.rolnictwo traktuje jako hobby i zalezy mi na czasie wiec nie raz sie zastanawiam nad kupnem czegos o mocy ok 100 KM (oczywiscie nie nowego bo to nie ma sensu).lepiej miec zapas mocy niz niedobór.natomiast z tym ze wydawac na ciagnik na taki areal 150 tys to masz racje.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

witam mam na chwilę obecną 15ha myślę o rozwinięciu gospodarstwa do max25ha na chwilę obecną mam władka i c-360 którą muszę wymienić mam 40tys i poszukuje ciągnika w tym przedziale myślę że 70-80km wystarczy moje propozycje to renault ceres albo mf3060 co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

raczej tak napewno nie chcę zetora ani ursusa.... deutz znowu drogi... chyba że jakieś inne masz propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

jakoś nie podchodzą mi zetory i już.... a ten john to nawet ciekawa propozycja tylko pewnie to będzie jeszcze z lat 80 ciężko chyba będzie znaleźć coś do 40tys po 90r.... to jest nawet ciekawa propozycja ale nie na mój portfel http://otomoto.pl/john-deere-6110-2000r-85km-warty-uwagi-A113412.html albo to http://allegro.pl/deutz-fahr-agrotron-6-00s-i2501735660.html ja raczej myślę o czymś takim http://otomoto.pl/reno-ceres-70-fend-landini-mf-ursus-A192131.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

15ha to jest zbyt mało zeby kupowac duzy ciagnik bo do tego trzeba jeszcze duze maszyny i 15ha w dzien obrobisz i co ty z tym wolnym czasie bedziesz robił :D kup sobie 3P sprawdzony ciagnik u mnie jeden pracuje przy rotacyjnej a drugi ciaga opryskiwacz na prawie 80h i na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

cos mi sie wydaje, ze ten ceres jest 4cyl.

jesli szukasz reni to tylko z silnikiem MWM

na 15ha wystarczy ciagnik 70-90 KM zalezy jaka ziemia

 

a niby 3p spali mniej niz ten ceres?

nie wsominajac o napedzie i komforcie pracy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

jeśli kupywać ciągnik to z przednim zawsze się przyda i w tych reniach itp napewno lepszy komfort niż 3p taki z przednim zaczepisz mu 3 skiby powiedzmy i na głęboko orzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu    1

A może Mf 3060 lub 3065 bardzo fajne ciagniki z oszczędnymi silnikami zwrotne i dobrze wyposarzone a za 40 tys napewno znajdziesz ładny model

No właśnie kolego ja mam taki dylemat , mamy gospodarstwo 30 ha u mnie 10 15 km dalej 4 i jeszcze dalej 20 mam u mnie c-330 i wujek c -330 i c-360 i chce zamienić moją ,,trzydziestke '' na mf 3060 za 30000 zł i nie wiem czy to się opłaca czy nie podpowiedzcie coś na temat mf i o nim na priv :) dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

akurat ten który pokazywałem jest silnik mmw... wlaśnie chodzi mi o ten komfort zawsze to ciszej niż w c360 no i 4x4 też swoje robi w przyszłym tygodniu pojadę za miedzę zobacze może wyrwę coś w przyzwoitym stanie za rozsądne pieniądze. a jeśli chodzi o mój czas wolny to posiadam go bardzo mało ponieważ pracuje zawodowo i po powrocie do domu gospodarstwo i praca przy bydle opasowym. a wracając do ciągnika to myślę że te 70-80km będzie w zupełności wystarczające ziemie mam różne od piachu po glinę gdzie c360 nie daje rady 3 pługów ciągnąć mam taki jeden kawałek nie dość że glina to jeszcze mocno pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała seria mf 30xx ma coś ze skrzynią często jest problem z nią więc radze się zastanowić i poczytać opinie na temat tego ciągnika .


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh na 15 ha to nie trzeba jakiś wielkich maszyn a co powiesz na pronara? PS:Mam takie pytanko co do moich wcześniejszych postów zdecydowałem się na zetora czy zetor 6211 dobrze poradzi sobie z kosiarką rotacyjną na troszke podmokłym terenie bo mam oprócz 15 ha kilka ha łaki na terenie podmokłym gdzie ciapkiem z przetrząsarko zgrabiarką przodem wpadłem ale myśle że zetor ma więcej siły ale i cięższy i czy zetor da sobie rade z prasą rolującą? bo czytałem że mf jest lepszy do kosiarki lub prasy ale wybrałem zetora z powodu komfortu pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj