Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Tak też myślałem że w tych nowszych siedzi skrzynia mfa. Damian napisał że w starych więc sam zglupialem bo wiedziałem że to skrzynia renault która sami stworzyli... chyba że jednak się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Ja tez nie wiem na 100% ale gdzies czytałem o serii 54 i straszej 14 ze własnie sie sprzeczali ze twierdzili ze maja skrzynie przerobione na swoj pomysł z fendta a drudzy ze siedzi w renówkach zmodyfikowana skrzynia z mf 28xx ze renault do tych skrzyn dodał rewers

O nowszych to wiem ze maja skrzynie z mf

A jak ktos wie na 100% to niech mnie poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Czyli nie bać się renaultów i ich skrzyń? I podejść sceptycznie do ostrzeżenia znajomego? Czy jednak lepiej Massey? A może Zetor 9540 tylko że one są strasznie drogie...

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

No na renówke serii 14 starczy ci 35-38 tys w ładnym stanie za zetora trzeba dac powyzej 45tys nawet do 58tys cenia

Ja jak tylko dostane kase bede kupował renowke serii 54 wiec mysle ze nie ma co sie bac a tych mf w ogłoszeniach w moich rejonach centrum polski jest bardzo mało i tak naprawde nie ma w czym wybierac

Po 2 taka skrzynia jest full mechaniczna wiec ktos kumaty ja ogarnie bo podobno budowe ma prosta moze niech jeszcze kolega @Luke16 sie wypowie on miał renówki i obecnie tez ma wiec moze powiedziec cos na temat eksploatacji i skrzyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Szczerze na temat skrzyń w Renault się nie wypowiem bo nie wiem, nigdy nie miałem okazji dotykać się do skrzyni w renault i obym nigdy nie musiał , nie słyszałem żeby się też jakoś wielce psuły. O MFach 30XX wiem że kilka ludzi robiło i nie tylko skrzynie ale i przednie napędy, ale wydaje mi się że jest MFów znacznie więcej niż Renault. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja posiadam kilka Renówek i na skrzynie nie mogę narzekać i przy pierwszej również się ich obawiałem. Grunt to wymienić olej i filtry, jak do tej pory chodzą bez zarzutu a pracują myślę nie mało.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Kwestia tego czy przy ewentualnej awarii nie będę musiał zaparkować ciągnika w krzakach a na części czekać miesiąc które będą kosztowały pół wartości ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

powiem Ci tyle... Zaparkować na tydzień a nawet dwa musiałem Ursusa 5314... prosty i "tani" a jakby nie mechanik z forum to bym się z nim bujał jeszcze dłużej. Sąsiad 3 mies składa U1014 bo mu wiecznie jakieś części nie pasują, tylko że on zapewne coś przekombinował i leczy trupa najniższym kosztem. Także zaparkować możesz każdy ciągnik w razie bardziej złożonej awarii pomijając C330 i C360 zależnie jaki sklep z częściami masz pod nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Czyli najlepiej żeby ogarnąć ewentualne naprawy mieć inny podobny ciagnik, bo na to wychodzi by podczas np. sianokosow nie ugrzeznac z robotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko może się sypnąć niezależnie czy sprzęt nowy czy stary. Więc reguły nie ma. Jak dbasz robisz przeglądy awarię można sporo wcześniej wyeliminować. Wiadomo nie każdą się da, ale sporej części można zapobiec. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

corrado akurat z tym awariami jest tak że w najmniej oczekiwanym momencie coś strzeli i to najczęściej takiego co w życiu byś nawet nie przypuszczał (3 lata temu psuło się wszystko od przetrząsarki, kosiarki po prasę i ciągnik  :D ). Niestety większość sklepów z częściami w Polandii posiada części na miejscu do Łursusów, Zetorów i MTZtów  :D Osobiście Renówkę 95.14 mam 2 lata. Kilka rzeczy bardziej eksploatacyjnych muszę teraz zrobić a tak to nic się z nią nie dzieje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Posiadam jak wyżej wspomniałem kilka renówek jak i innych ciągników z częściami nie ma problemu. 110.54 posiadam  5 rok i wymieniłem w niej tak naprawdę pompę od hydrauliki. W reszcie tylko oleje i filtry. Skrzynie 24/8 dużo osób mówi że się sypią, ale to zależy od tego jak się dba olej i filtry w tym wypadku to żelazna podstawa.  A co do psucia zawsze tak jest, jak najwięcej pracy to się sypie. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28741

Znajomy się kiedyś śmiał, że kombajn to mu się zawsze w żniwa psuje jak trzeba nim robić, a nigdy się nie popsuł w zimę, jak nie był potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Otóż to jak stoi to się nie zepsuje no chyba że opona ze starości. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
creative123    0

Witam wszystkich :) Chciałbym zapytać się o doradę z góry przepraszam jeśli podobne pytanie juz było. Posiadam 73 ah i planuje dokupić ciągnik który był by głównie do orki pług 4x50 zagonowy prasa i beczkowóz 10 tys L. I wybrałem CASE 5140 albo URSUS 1224 i nie moge zdecydować który z tych dwóch będzie lepszy? Z góry wielkie dzięki :)

Post w złym temacie.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

zarejestrowałeś się o 18 a o 19 pytasz w temacie o ciągniku na 15 ha o ciągnik na 73ha..................brawo takich nam więcej potzreba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko leniwe, najlepiej to na głównej stronie od razu zapytać jak by była taka możliwość. Opcja szukaj trochę boli.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tylko znając życie jeszcze nikt tu nie wpadł na pomysł porównywać syrenke do średniej klasy zachodniej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu się w ogóle zastanawiać, tylko case.

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ursus ma części tanie i byle jakie ile razy to już na forum było przerabiane. Jak chcesz dobre części to nie są wcale dużo tańsze od części do zachodnich ciągników albo nie można dostać dobrych części taka jest prawda.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
creative123    0

URSUS najlepszy 

Post bez argumentacji. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Koledzy brać Ursusa C-360 przerobionego z "czterdziestki" ze wspomaganiem w pozytywnym stanie za 6 tys zł?? Zapiąłbym mu ładowacz 2B i byłby ciągnik oborowy + do przywozu belek słomy z pola??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj