Polecane posty

lukasz493    90

Polecam Farmtrac 675 dt, mam 25 h i do wszystkiego się nadaje :) W razie pytan mozna pisac na priv, chetnie podpowiem cos, cena z dobrym wyposazeniem kolo 120.000 - 130.000 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

zapaliła mi się kontrolka smarowania w c360 podczas orki i nie gaśnie dopiero po ostygnięciu silnika i ponownym go odpaleniu zapala się po jakiejś chwili dodam jeszcze ze był sprawdzany czujnik i na tym drugi dzieje się tak samo jaka morze być tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padła pompa oleju i nie masz ciśnienia lub zrobiła się jakaś nieszczelność i gubi ciśnienie tak czy siak miskę trzeba odkręcić i tyle bo tak to wróżenie z fusów. A ciągnik nie zaczął kopcić nie wyrzuca oleju przez wlew nie stracił mocy.

A tak w ogóle to są tematy od tego bo tu śpiewka o czym innym.

Do kolegi od farmtracka koledze chodzi o ciągnik za ok 40k a nie za 100k i o mocy ok 80-90 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

idź do odpowiedniego tematu i tam sie pytaj. Silnik zdycha i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Ja osobiście jednak chyba kupie zetora 6211 lub 7211 zamiast C330 a coś większego na razie kupować nie będę... przeczekam z rok i zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A ja też stoje przed dylematem jaki ciągnik wybrać czy nowy czy używany też na 15ha . Używany to interesuje mnie do 35tyś i miałbym na oku ursusa 914 albo zetor 8145 . Ale też nowe też mnie interesują ciągniki i podoba mi się zetor proxima 90 ale znowu zaś skąd pieniądze albo kredyt . A co nowe to nowe a komfort też by się przydał . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

To bierz jakiegoś zachodniego używanego z lat około 2000. Jakość o wiele lepsza w porównaniu z teraźniejszymi ursusami, zetorami, a i można znaleźć całkiem komfortowy z klimą itp. Za jakieś 50-60 tys. na spokojnie znajdziesz takiego. Na 15 ha według mnie nie warto nowego, ja sam tak zrobiłem i nie narzekam, 3 rok mam takiego i praktycznie żadnej awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Miałem ten sam dylemat. Blisko byłem kupna MF 3075 za blisko 50 tysięcy. Zrezygnowałem i dobrze. Potem zdecydowałem się na Ursusa 914 a trafił się Ursus 1014. Nie odbyło się bez pakietu startowego. Musiałem zrobić podnośnik. Jestem zadowolony Moc 95 km. I ten kolor żółty bardzo mi się podoba. Części wszędzie dostępne. Jeśli zachodni ciągnik to to polecam po roku 2000. Ale za 50 tysięcy z klima to można pomazyc. Chyba że masz 20 tysięcy w skarbonce.

Edytowano przez CzarnyR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechowiak21    0

Mam 25 ha ornego, zaczelem gospodarzyc od roku, 

zastanawiam się nad zakupem zetor proxima 120 power lub case farmall 115A, oczywiscie nowe. nie wiem co wybrac, nigdy wczesniej nie mialem ciagnika a ha nabylem ostatnio. Prosba o opinie co wybrać. Kilka osob podpowiadalo mi sciagac renaul ares z zagranicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A jak to jest z tym finasowaniem fabrycznym . Opłaca się kupować przez to traktor i jakieś warunki też trzeba spełnić bo narazie to pola nie mam przepisanego . Czy zwykły kredyt albo leasing . Czy ktoś już tak kupował traktor czy nowe to tylko przez dotacje są kupowane . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja napiszę tak nowy ciągnik to nie tylko jego zakup ale i serwis gwarancyjny... Na 15ha zakup nowego ciągnika to nic dobrego... Jakościowo te nówki jakoś też ciekawe nie są - prosty przykład mojego Zetora Majora... Drugi raz bym go nie kupił tym bardziej na 15ha bez żadnych dofinansowań. Lepiej wziąć kredyt na 40-50 tys zł i kupić coś z używanych... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

A postanowiłem dzisiaj . Że będę szukał ursusa 914 , 1014 ewentualnie 1224 . Lepiej nie mieć długów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Zgadza się słuszna decyzja... Nie wiadomo jak to na tych naszych gospodarkach teraz będzie... Lepiej mieć coś gorszego ale bez długów... Co do ciągnika ja w ursusa bym się nie bawił lepiej szukaj jakiejś Renówki np. 90.34 czy 106.54 inna bajka w porównaniu do Ursusa/Zetora z tamtych lat... można też szukać MFa banalnego i prostego z serii 3XX np. 390, 398 czy 399

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

A postanowiłem dzisiaj . Że będę szukał ursusa 914 , 1014 ewentualnie 1224 . Lepiej nie mieć długów . 

 

w Zbuczynie powiat siedlecki stoi na sprzedaż przy trasie nr 2 piękny Ursus z przednim napędem wersja eksportowa de lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no pięknie pomalowany trupek :D  cena też jakby miał felgi pozłacane http://olx.pl/oferta/ursus-c-385-a-turbo-eksport-100-km-CID757-IDbCvNr.html#c1420e1168 a tu sobie popaczaj za przyczępą stoi piekny twój ursus przed programem "odpicujemy ci traktor" :Dhttp://olx.pl/oferta/wywrotka-rolnicza-na-3-strony-dokumenty-do-rejestracji-CID757-IDbIpoz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Co do zachodnich, to kupilliśmy w tym roku Landini 8550 z 85r. Teraz była robiona hydraulika zewnętrzna i podnośnik nie trzymał, części wcale nie są takie drogie ale jak ktoś się nie zna to robocizna baardzo droga. Za części daliśmy 450zł a robocizna 2700zł. Także jak ktoś się w miare zna, aby zrobić samemu, to myślę że nie ma co się bać i zachodnich. My jak na razie nie narzekamy, mam nadzieję, że teraz już z grubsza zrobiony i przejrzany pare ładnych lat jeszcze pochodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Z ciezkiej serii trudno jest cos znalezc w stanie org.i poszanowanym ,Wszystko to rupieciarnia lub odmalowane rupiecie .Pare lat trmu znajomy kupil 1012 takiego odmalowanego z wygladu bardzo byl ladny (w zwyklej kabinie) okolo 40 tys. jednak jak poszedl w robote okazalo sie ze nie jest tak pieknie .Na starcie wlozyl w niego 10 tys W sumie wpakowal ponad 50 tys za ciagnik bez przodu z marna kabina i wyprodukowanym przed 90 rokiem ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja z "polskich" ciągników kupiłbym jeszcze ostatecznie Zetora serii 7xxx i żadnego więcej... Chociaż ich ceny to kosmos... Ciężka seria ursusa czy zetora to masakra i te ciągniki są z 15 lat do tyłu w porównaniu zachodu z tamtych lat... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Nie za 40tyś ponad to ja naprawde ursusa nie kupie do maksymalnie 35tyś . Ale jak przeglądam po olx to już mnie głowa boli bo nic tylko same c-360 a jak już się znajdzie jakaś 12 to trup a trupa to też nie chce . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja w tamtym roku sprzedalem swojego 8111 byl z 88 roku i poszedl za 33 tys. Bardzo duzo w niego wlozylaem pieniedzy i pracy .Zeby nie wiem ile w niego pakowal to bedzie stare i zgrzytajace badziewie .Nigdy nie kupie nic z ciezkiej serii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

A co powiecie na MFa 690 jako jedyny traktor na 15ha (tylko uprawa zbóż, rzepaku, buraków). Jak wygląda spalanie, awaryjność, jak radzi sobie z poszczególnymi maszynami? Budżet to max 35tys....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Zawsze to lepsze niż Ursus 5314, przynajmniej pare biegów wiecej bo reszta to chyba to samo.... no silnik pare koni mocniejszy w MF. Pług 3x40 mu zaczepisz i heja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Tylko 5314 nie kupi za 35 tys. Trzeba ponad 50 tys za przyzwoity stan ,ma mniej przelozen ale bedzie z 10 lat mlodszy jednak te ciagniki i 45xx sa w cenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj