Polecane posty

adamgaleon    7

dobrze że kolega Mikruss mnie poparł oczywiście zetor 7211 ma przednią oś ale nie napędową a Lukaszowi chodziło o zetora z przednim napędem, raczej zetory z drugą parą cyfr 45 oznaczają przedni napęd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Ja wiem że zetor z końcówką 45 oznacza napęd na dwie osie ale jeżeli napisał że chce ciągnik z przodkiem to również oznacz ciągnik z napędem na jedną oś bo wszystkie ciągniki 4WD i 2WD mają przodek

Edytowano przez bartek1992

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No bo "przodek" się mówi potocznie na przedni napęd... Jak ktoś chce ciągnik z przodkiem to chce 4WD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bidow    10

Tak jak w temacie, jaki ciągnik polecacie? Oczywiście używany.dodamże ma to być ciągnik główny bo narazie mam tylko c-360

 

jak bez rozwoju to zetor 7x11

jak zamierzasz zwiekszać areał ursus c9xx lub MTZ82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

odpowiedziałeś na post z przed 7 lat, czy myślisz że kolega czekał aż tyle z zakupem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal3603p    62

Połączone

 

 

Witam :)

Otóż zamierzamy zakupić kolejny ciągnik na naszą gospodarkę o areale 18ha (w tym 5ha łąk) :) Posiadamy jak na razie C-355 z silnikiem Zetora 7211 i Ursusa C-4011 z silnikiem od 360 :P Takie tam składaki :D Ze zwierząt mamy 6 krów, 5 cielaków, 2 byki, i kilkanaście świń oraz sporo prosiaków. I przydałby się kolejny ciągnik. Cena to maksymalnie 20-22 tys. zł. Myślimy aby kupić c-4011 albo 360 (tylko nie 355) i wtedy kupić tura do jednego z 3 ciągników :) ale z drugiej strony potrzebne jest coś mocniejszego, np C-385 2x4, bo 4x4 drogie są, a na nasze ziemie zwykła 80tka starczy, dość tanie są. W grę wchodzi również czegoś tańszego z zachodu, ale mocniejszego niż 360 :) Wyrażajcie swoje opinie, chętnie odpowiem na ewentualne propozycje :)

PS.: pewnie napiszecie że lepiej kupić coś nowego co kosztuje sporo, ale nie możemy wydać więcej niż 22 tys gdyż musi być jeszcze kapitał na zakup Bizona, do którego się przymierzamy w przyszłym tygodniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

Posiadam Ursusa 912 i mogę ci go bardzo polecić obrabiam nim większy areał ale spisuje się bardzo dobrze tani w użytkowaniu ze spalaniem też jest dobrze a cenie myślę że powinien się zmieścić całkiem dobry egzemplarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

w tej cenie kupisz niezłego już mtz 52, 65 koni, 4x4 i w dużej kabinie jest już w miarę komfortowy w porównaniu do c360, 4x30 zapinasz i śmigasz jak masz lżejsze ziemie, części tanie i ogólniedostępne, maszyna prosta i raczej ciężka do za.... ale wybór jest po twojej stronie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

za ta kasę kupisz mtz 82 ja mam podobny areal i pracuje zawodowo i daję radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak z hydrauliką w tych mtz? Silnik suchy? Oleju nie ubywa?
A te 20tys to nie lepiej w jakies maszyny zainwestować? Mi na tyle ha 3 by starczyly a za 20tys nie kupisz nic komfortowego. To tylko taka sugestia ode mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

za 22 tysiące możesz kupić renówkę 70 koni z  silnikiem mwm  rocznik 1985-1989  fajny ciągniczek mało pali wytrzymałe silniki , skrętny wspomaganie mocny podnośnik i nie opuszcza 12 synchronizowanych  biegów, na każdym rewers u nas na wiosce 5 renówek chodzi i wszyscy zadowoleni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66
Napisano (edytowany)

Też proponuje mtz  lub jakiegoś zetora 7045 np(jeszcze jest Fortschritt). Zachodni ciągnik wiaze się z większą inwestycją ponieważ części kosztują fortune a za 22 tys nie kupi się ciągnika  4x4 w stanie przyzwoitym. A tak wogóle to bym wolał całą kasę zainwestować w jedną porządną maszyną a nie dwa stare rupiecie tym bardziej że kase masz.

Edytowano przez jonkszi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal3603p    62

@damian912, jak już to c-385 byśmy kupili, niby prawie to samo co 912 a tańsze o wiele :D

@grzesiek88, @kali828, niee, Ruski odpada :P wiem że nie do zajechania, jeden znajomy sobie bardzo chwali :) ale jakoś nas nie przekonuje

@Robert97, maszyny może i tak, ale to za jakieś 4-5 lat, więc to co jest idealnie pasowałoby pod 360, 385 :) ewentualnie dołożyć 4tą skibę do pługu 3ki, i byłby pług pod 385

@krzeniek, u nas w okolicy co drugi gospodarz ma Renię, różne np. 103-54, 155-54, i inne, i każdemu po jakimś czasie coś pada. Myśleliśmy nad Renią ale nie. :)

@jonkszi, tak jak pisałem mtz odpada. a Zetor ? jest okazja kupić od znajomego 7211 z 1979r w bdb stanie, za 21 tys zł :) tak wygląda: http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_367/zetor-7211_121118_367_114403.jpg nawet nim jeździłem i super jest, nad  nim myślimy, tylko szkoda że bez przodka. powiadasz w jedną porządną maszynę ? to co, mamy kupić pług 4 skibowy obrotowy, albo jakiś duży agregat, albo prasę do balotów ? 2 60tki które mamy razem wzięte tego nie pociągną, więc lepiej 3 60tkę, albo 385 i wtedy ogarnąć maszyny pod to, i z czasem się zacznie jeszcze bardziej inwestować ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

spoko a nie myślałeś sprzedać któregoś ursusa i to dołożyć i kupić coś z przodkiem? bo 3 traktory podobnej mocy i żaden bez przodka to też żadne wyjście moim zdaniem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andx    51

mtz do ładowacza nie polecam , przedni napęd siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekMS    0

Szczerze mówiąc mój znajomy w latach 90 obrabiał 60 ha 2*C 360 i władkiem

U mnie na podobnym areale pracuje tylko C360, fakt w natłoku prac nigdy nie jest za dużo ciągników.

Przyłączam się do opinii kolegów wyżej. Jeden do sprzedania a pieniądze dołożyć i kupić już coś z przodkiem.
Niedawno w  okolicy widziałem Zetora 8145 za ok 35 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

@damian912, jak już to c-385 byśmy kupili, niby prawie to samo co 912 a tańsze o wiele :D

@grzesiek88, @kali828, niee, Ruski odpada :P wiem że nie do zajechania, jeden znajomy sobie bardzo chwali :) ale jakoś nas nie przekonuje

@Robert97, maszyny może i tak, ale to za jakieś 4-5 lat, więc to co jest idealnie pasowałoby pod 360, 385 :) ewentualnie dołożyć 4tą skibę do pługu 3ki, i byłby pług pod 385

@krzeniek, u nas w okolicy co drugi gospodarz ma Renię, różne np. 103-54, 155-54, i inne, i każdemu po jakimś czasie coś pada. Myśleliśmy nad Renią ale nie. :)

@jonkszi, tak jak pisałem mtz odpada. a Zetor ? jest okazja kupić od znajomego 7211 z 1979r w bdb stanie, za 21 tys zł :) tak wygląda: http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/gallery/category_367/zetor-7211_121118_367_114403.jpg nawet nim jeździłem i super jest, nad  nim myślimy, tylko szkoda że bez przodka. powiadasz w jedną porządną maszynę ? to co, mamy kupić pług 4 skibowy obrotowy, albo jakiś duży agregat, albo prasę do balotów ? 2 60tki które mamy razem wzięte tego nie pociągną, więc lepiej 3 60tkę, albo 385 i wtedy ogarnąć maszyny pod to, i z czasem się zacznie jeszcze bardziej inwestować ;)

Miałem na myśli że bąknałeś coś o bizonie to kup bizona nie wiem z tych nowszych albo zakup porządnego claasa. A jak nie to jak szukasz ciagnika dobrego to zakup np zetora xx40 czy 41.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146
Napisano (edytowany)

nie chcesz reni to popatrz na landini czy MF i o zetorze czy ursusie nie będziesz chciał słyszeć

 

pozatym miłej lektury http://www.agrofoto.pl/forum/topic/11841-ciągnik-na-15-ha/  :)

Edytowano przez izydor6280
  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Ja na twoim miejscu sprzedałbym te dwa traktory i kupił jakiegoś mf-a z tuzem bo masz obornik  i przodem oraz za resztę ursusa c 330 do oprysku i spoko wszystko obrobisz  bo 3 takie same traktory to bez sensu. po co c 355 do opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Ja bym się wstrzymał z kupnem traktora bo kolega samobója chce sobie walnąć widzę i kupić kolejny komunistyczny niewypał do tego 4x2 gdzie więcej spali niż zrobi a do tego ile zdrowia ujmie hałasem i komfortem. Poczekaj i kup coś 4x4 72-85km to i do ładowacza będzie jak znalazł i pług 3-4 zagonowy pociągnie. A tak dalej będziesz w miejscu stał i robił za traktor albo na części do traktora co rusz. W XXI wieku niema czegoś takiego jak pojęcie na nasze ziemie styka 4x2 i mniej niż 75km. Dziś wszędzie potrzebny 4x4 na główny rolnikowi od 75km. w wzwyż. Bo park maszynowy strasznie się zmienił na lepsze i dziś się liczy by zrobić coś jak najprościej, najszybciej i najlżej bo zdrowie najważniejsze, a wszystko inne kupisz prędzej czy później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj