Polecane posty

pit81    4

I widzisz wreszcie dochodzimy do porozumienia :) Nie wim czy kiedyś używałeś tej sieczkarni ale chodzi bardzo lekko i zetor świetnie sobie z nią radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

 Co do zwrotności miałem c-330 i 7211 i powiem szczerze jednak w tym zestawieniu zetor wygrywał... Prosty test pokazał jak podjeżdżałem pod siewnik który stoi zawsze w poprzek garażu na ścianie i 7211 podjechałem na raz a C-330 musiałem się troszkę pomanewrować...

 

skoro tak to zwracam honor kolego @pit81, choć nigdy bym nie pomyślał że mała c-330 jest zwrotniejsza od większego Zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

wlasnie przez to ze zetor ma uklad kierowniczy na jeden drazek czy silownik jest zwrotniejszy, po zmianie kolumny w 330 na 360 prawdopodobnie wiele by sie poprawilo

 

dostepnosc czesci do zetora czy ursusa tak, ale nie zapominajmy o jakosci, a raczej jej braku

 

do tego jakosc wykonania, w zetorze skrzynia czy mnosty nigdy nie wygladaly tak jak chociazby w 25 letniej renowce


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami9908    14

izydor6280 co racja to racja nawet do C-360 kupowalem ostatnio stelaż pod prądnice i wygiąć go mogłem w każdym możliwym miejscu a oryginalny był znacznie grubszy. Gdyby nie to że ucho kiedyś było spawane i nie równo alternator leżał to bym go nie ruszał.

 

W każdym zachodnim jakość części jest znacznie lepsza... Przy dobrej eksploatacji silnik powiedzmy w takiej renacie wytrzyma 20 tys mth zaś w zetorze 8 .... Wnioski wyciągnijmy sami...
 


Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit81    4

Zgodzę się z wami co do jakości podzespołów i części zamiennych, sle musicie wziąć poprawkę na to kto je produkuje bo za zachodnich maszyn w większości dostępne są oryginały a zamienniki produkowane są prze poważne firmy, które dbają o jakość wyrobu mam porównanie w częściach do kombajnu John Deere. Jeśli chodzi o części do sześćdziesiątek i zetorów robi to wielu "Józków" w przysłowiowym garażu a nam zależy żeby kupić taniej. Jeśli chcesz zamów oryginał :)

Jeśli chodzi o wytrzymałość silników porównujemy przebiegi maszyn które na zachodzie zanim przyjadą do Polski pracują na o przepaść leprzych olejach (nie na superolu) dobrej jakości paliwach (u nas paliwa są czyste od kilku lat a i tak każdy szuka tańszego z niejasnego źródła) a 8 tys mth robią dopuki nie padnie obrotomierz a potem już nik nie liczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borus90    7

Powie ktoś coś na temat new hollanda m100? jak spalanie i awaryjność? Szczególnie chodzi mi o skrzynie biegów i tą całą elektronike. Warto kupić takiego za 55 tyś, roczink 96?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Wy już nie przeginacie z ciągnikami na 15ha? Max 100KM a najlepiej 80KM i na taki areał spokojnie wystarczy... A jak czytam o 140KM to jestem w szoku przecież to spali w porównaniu do 80KM mase paliwa. Z resztą ile taki np. 140KM ciągnik będzie używany w roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Na 15ha to 80KM jest dużo. Chociaż Perkins z taką mocą będzie słabszy od zetora ale spali sporo mniej. Nawet na ciężkie gleby to do 20ha spokojnie 80KM wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

mozliwe ze spali ale w moim przypadku chodzi o czas a tak poza tym to mam 8ha w jednym kawalku i zamierzam dobrac troche dzierzawy i niechce tracic czasu na orke kilku nastu godzin c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Na 15ha to 80KM jest dużo. Chociaż Perkins z taką mocą będzie słabszy od zetora ale spali sporo mniej. Nawet na ciężkie gleby to do 20ha spokojnie 80KM wystarczy.

 

piszesz że 80-konny Perkins jest słabszy od 80-konnego Zetora??? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor ma inną pompę, jak miał już robioną któryś tam raz to ma już dawkę zwiększoną tak że wtłoczy tyle paliwa ile silnik zapragnie i dlatego pod dużym obciążeniem puści chmurę ale jedzie dalej, pompa rozdzielaczowa nie jest tak rozrzutna i dlatego jest to odczucie że silnik jest słabszy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

radek1983 tylko zauważ że nikt o C-360 tutaj nie pisze. ale powiedzmy na taki areał np. Renault Ceres 95 czy z troszkę starszej serii model 85.34 byłby w zupełności idealny a robotę byś zrobił 3 razy szybciej niż C-360 a kupisz wielkie bydle i co? Maszyn od C-360 nie podczepisz to raz, spali znacznie więcej niż czwórka, promień skrętu malutki nie jest, większość czasu będzie stało nie używane. Ile podgonisz takim bydlakiem szybciej? 5 godzin?

Taki model 155.54 ma mój kumpel na areał 60ha + New Hollanda coś ok 65KM i w zupełności mu to wystarcza.

No ale kto bogatemu zabroni... Tak jak mój sąsiad ma 25ha i pracuje na nim C-330, MF 255 + tur, MF3095 i DF 6.61 a brakuje mu ciągnika właśnie 80KM z ładowaczem a DF stoi nieużywany cały rok tak naprawdę... Jak się zapytałem po co on go kupił to powiedział że na zapas a nie pracuje nim bo nie ma maszyn do niego...

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

mi glownie byl by do pluga i agregatu i ziemie mam dosc ciezka i mam dosc mordegi ursusem i chcalem poprostu znac opinie o tym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

bez przesady, taka renia mozna szalec na 40-50ha z jednym pomocnikiem a nie na 15

jak upierasz sie na wiekszy to 110 bedzie az za duza

na taki areal 80-90km w zupelnosci wystarczy, a i przypiac juz mozna cos na sciernisko i do siewu 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Z tymi mocnymi traktorami na 15 ha to tak jak z pindolino dla kolei, kupili najszybsze a tu nie ma jak jechać i po czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak to mówią od przybytku głowa nie boli, tym bardziej że cenowo praktycznie bez różnicy, tyle że duży mniej się narobi i nie stęka na górkach czy glinie. A żywisz wykorzystane konie i np solidnie obciążona 60-tka nie spali mniej jak 70 konny ciągnik w tym samym pługu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

pawel885 ale nie w tym sęk.... Wiadomo że szybciej się wszystko zrobi ale jak się chce szybciej to i maszyny muszą być odpowiednie do tego... Większe koszty eksploatacji niż 4cylindrowca... Nikt tu nie piszę o C-360 bo ten ciągnij jest dobry ale nie do orki lecz do kosiarki czyli do tzw. lekkich prac... Do orki musi być 4x4. Mam tak naprawdę taki sam areał i ciężką ziemie... Latami uprawiał ją zestaw Zetor 7211 i C-330 i dawało się rade ale wiadomo mając Majora 4x4 to już inna bajka i takim ciągnikiem w ciągu 3ch max 4ch dni wszystko ogarniam a jakbym miał agregat uprawowo siewny to w ciągu 2ch dni mam to zrobione to jaki jest sens kupowania bydlaka 140 KM?

 

P.S. Majorem taszcze pług RABEWERKA 4 skibowy który wystaje poza tylne koło i jakoś się w nim rewelacyjnie nie przemęcza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak byś spał na pieniądzach to byś kupił proximę albo nawet claasa - a co nie ?  :)  a używane ciągniki na przykładzie np zetora są praktycznie w tej samej cenie, 5245 aż do 16245 kupisz w tej samej kasie.... I teraz pytanie po co tłuc setki h 5245 jak można np 7245 robić w tych samych maszynach nawet, zresztą co to za wydatek kupić używany pług czy agregat do 6cyl, i tu kolejny fenomen - agregat ponad 4m kupisz w tej samej kasie co 2.2-2.5 metrowe najbardziej poszukiwane... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

i moim zdaniem zewotnosc tego wiekszego na logike bedzie dluzsza taki maly przyklad mialem bmw seri 3 z silnikiem 2.8 o mocy 192 km a teraz mam mlodsza z silnikiem 2.0 o mocy 150 km i spalanie jest porownywale ale za to ladnych pare koni mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Chłopaki ile wy macie lat? :D :D :D Będzie dłuższa ta żywotność bo ten ciągnik na takim areale NIE będzie wcale pracował, ale trzeba liczyć się też z tym że jak coś padnie to koszty będę znacznie większe od 4rki, dodatkowo nie wiesz jak ten ciągnik i ile pracował gdzieś na zachodzie bo nowego nie kupujesz tylko używkę :P A jednocześnie do niczego innego nie będzie wykorzystywany tylko siew i orka... Więc przestoi niż co warte a o zwrotności to nawet nie wspomnę :P ... Prosty przykład mojego sąsiada mającego 25ha i posiadającego MFa 3095 i DF 6.61... Jak się zapytałem po co mu ten DF to odpowiedział że na zapas... A w polu to tego ciągnika nie widziałem jeszcze a ma go z 3 lata... Przerost mocy nad areałem ale ja już się więcej nie wypowiadam bo i tak moje (i nie tylko) tłumaczenie to jak grochem o ściane... Kto bogatemu zabroni kupić 140KM na 15ha a co tam ja bym kupił Renault 180.94 jak szaleć to szaleć :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kup i 200 KM na 15ha. Argument że masz 8ha w kawałku nieźle nie rozbawił :) Twoja kasa i Twoja decyzja. Dużej mocy ciągnik z reguły będzie mocniej wyeksploatowany w podobnym przedziale cenowym. Cena paliwa jest kluczowa jak dla mnie i widzę nie tylko dla mnie. Wymienisz ciągnik, cały sprzęt i co? Kiedy to Ci się choć trochę zwróci? Może lepiej poszukaj jakiś dotacji z UE na np. agroturystykę to sobie koło domu poprawisz. Dla przykładu podpowiem Ci że miałem C360 a teraz jest 80KM MF 4x4 (MF390) i szczerze to zupełnie inna praca. Orzę nim pługami 3x40cm na rędzinach a nawet i borowina się trafia to jak niesprzyjający rok to ma co robić ale jedzie prosto, nie skacze po polu, dołów nie kopie i byle G. to się ślizga jak ta 60-tka. Wg. mnie taki ciągnik spokojnie na 20 ha starcza i to dla ludzi nie mających zbytnio czasu na pracę w polu. A co do mojej opinii że Zetor jest mocniejszy to miałem na myśli stare zetory na pompie listwowej i jak kolega wcześniej wyjaśnił to zetor puści czarną chmurę ale jeszcze trochę pociągnie a Perkins jak jedzie to jedzie ale jak go już zacznie dusić to spada z obrotów i zaraz gaśnie. Choć paliwa zostawi i jest dynamiczny na swoją obronę więc dlatego taki posiadam:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj