deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pandanger    2

Kupiłem do siewu pszenicę odmiany Muszelka - oczywiście kwalifikat. Jakie było moje zdziwienie gdy po otwarciu pierwszego worka zobaczyłem te nasiona. Prawie każde zainfekowane było fusarium w mniejszym lub większym stopniu (niektóre ziarna były zupełnie brunatne, inne do połowy). Dodam, że potem siałem na usłudze tę samą odmianę z własnego odsiewu - żadnego grzyba. Znaczy to, że można było dobrze ochronić pszenicę, bo warunki wegetacji raczej wszędzie były podobne. Muszę znaleźć etykietę to napiszę skąd to (dystrybutora nie podaję bo to nie jego wina).


Everything is dust in the wind

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja w tym roku zasiałem 8 ha ozimych kupujac tylko kwalifikat, mialem okazje kupic Bogatke z gospodarstwa zaprawiana po 150 za 100kg wiec postanowilem kupic bogatke po 168 z papierami


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

Moim zdaniem opłaca się kupować nasiona w centrali. Sam kupowałem 2 lata temu i bardzo ładnie mi zeszło i w tym roku też kupiłem i zobaczę co będzie. Te 2 lata temu to była jakaś odmiana granedo czy podobnie dokładnie nie pamiętam, mogę się mylić. Na początku bardzo słabo mi to wschodziło, ale na wiosnę już wszystko ruszyło ładnie, co dało plon 6.5t / ha co na moich ziemiach jest bardzo dobrym efektem! W tym roku zasiałem odmianę balitko i zasiałem 4 ha / 250 kg na ha. Zobaczę co z tego wyjdzie. Zrobię także porównawcze fotki jak bardziej urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slevyn    35

Z czego pamiętam na etykiecie nie ma czegoś takiego jak numer gospodarstwa, ale za to jest takie coś jak numer partii, który jest przydzielony do danego gospodarstwa nasiennego. W PIRONie powinni odpowiedzieć na pytanie gdzie został wyprodukowany materiał nasienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schubi5    0

Zgadzam się. Ja cyklicznie zawsze odnawiam nasiona zbóż i sadzeniaki ziemniaków w centrali. Z reguły plony są wyższe, a ziarno jest lepszej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jakie wieści z cenami nasion na sezon wiosna 2011 ??


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jęczmień Tocada i Alichiana z KWS-2500 tyś/t, Alichiany dostanę po znajomości na 1ha. (oferta)

Eunova z Agroloku po 2300 zł/t.(oferta) :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

ja będe kupował ze znajomym, to jęczmień po rabacie jakieś 2200zł/t wyjdzie, drogo ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Bellevue i Silvestre z KWS 195 zł brutto/worek

 

Przenieslismy sie z LG na KWS zobaczymy co bedzie w tym roku.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jęczmień Tocada i Alichiana z KWS-2500 tyś/t, Alichiany dostanę po znajomości na 1ha. (oferta)

Eunova z Agroloku po 2300 zł/t.(oferta) :blink:

W moim rejonie zaproponowali http://www.centrala-nasienna.pl/download_files/pdf/cennik_zboza_jare_2011.pdf i kukurydza http://www.centrala-nasienna.pl/download_files/pdf/cennik_kukurydza_2011.pdf

przy takiej ofercie

http://www.centrala-nasienna.pl/download_files/pdf/cn_zboza_jare_2011.pdf oraz kuku

http://www.centrala-nasienna.pl/download_files/pdf/Kukurydza_biuletyn_40_stron_02_11_2010.pdf

Wszystkie ceny z centrali, a nie z szulerni ;)

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Spójrz na cenę Eunovy i być może zorientujesz się co mam na myśli B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

xemit nie chce ci nic mówić ale reprodukcja materiału siewnego dla centrali tej której wymieniłeś zapewne i pod Bierutowem tez się odbywa , więc nie iem czy ci jest na rękę robić wymianę materiału siewnego który rósł w miedze w miedze z twoim polem bo np w Bukowiu swego czasu ludzie chyba dla nich siali ;) to tylko tyle ,że ci oczyszczą i zaprawią , tyle to sam sobie możesz zrobić u nas niektórzy w Pęgowie zakupują normalnie w zwykłych workach i sami sobie zaprawiają ;)

Edytowano przez 1piotr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie sądzę że reprodukowane w ok Zamościa, Gdańska czy też Poznania podlegało innym zasadom.

Niepokoi mnie fakt windowania cen do poziomu 2,5 tyś zł za jęczmień.j. gdyż nie ma ku temu żadnych przesłanek ekonomicznych.

Co do materiału siewnego, to owszem, wolę ten reprodukowany w warunkach zbliżonych do moich, na podobnych glebach w podobnym klimacie z możliwością osobistej lustracji.

Kupno materiału, który jest produkowany np.pod Paryzem na podstawie ekstra recenzji ulotkowej może być zakupem udanym, choć nie koniecznie.

Co do reprodukcji, sam kiedyś takową miałem i nie widzę w niej nic co było gorsze od koniecznych standardów, których spełnienie zależne jest tylko od uczciwości plantatora i CN, która nie zawsze jest 'sterylna".

Piotr, głównym sensem była dopłata do materiału, który musiał być kupiony na określonych warunkach.W latach korzystnych cen wymieniałem w zasadzie wszystko, w cenach zaporowych sensu nie widzę i wtedy masz rację szukając na własna rękę.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

xemit nie chce ci nic mówić ale reprodukcja materiału siewnego dla centrali tej której wymieniłeś zapewne i pod Bierutowem tez się odbywa , więc nie iem czy ci jest na rękę robić wymianę materiału siewnego który rósł w miedze w miedze z twoim polem bo np w Bukowiu swego czasu ludzie chyba dla nich siali ;) to tylko tyle ,że ci oczyszczą i zaprawią , tyle to sam sobie możesz zrobić u nas niektórzy w Pęgowie zakupują normalnie w zwykłych workach i sami sobie zaprawiają ;)

a no kolego masz racje nie ma jak o materiał siewny prosto z pongowa :) taki leniwy nie jestem sam sobie przywioze,zaprawie mimo ze mam 20km :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

wiecie panowie gdzie znaleźć doświadczenia łanowe za 2010r z kws`u? bo nic nie mogę znaleźć (ciekawe dlaczego?) <_< :unsure: chodzi mi o kuku

Edytowano przez Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj