deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz4255    10

Myśle że przez 5 lat przy dobrym zaprawianiu i dobtum oczuszczaniu dużej obniżki plonu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

To tez zależy od odmiany czy się wyradza czy nie, mam taką jedna odmiane nawet nazwy nie wiem ale ją kiedyś posiałem w połowie listopada po burakach a najwcześniej ją kosiłem, plon przeicętny około 6-7t/ha, tylko coraz wiecej w niej żyta i pszenzyta dlatego w tym roku bede wymieniał 100% pszenicy ozimej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

A nie znalazłbyś jaka to odmiana? Bo widze że ostatnio takich pszenic potrrzeba. Bo w tym roku przynajmniej u mnie im później siana tym lepiej przezimowała (nie wyprzała lub nie zniszczyła jej pleśń śniegowa) zaś dobrze że wcześnie zbierana bo teraz mamy taką spiekote na dworze że zamiast nasiona dojrzeć to zostaną przypalone. Nie wiem jak u reszty ale u mnie taka pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

Lepiej w centrali kupić jak akurat mam szczęście bo firme znam i jest sprawdzona prowadzi swoje gospodarstwo 3500ha i czyściutkie zboże a nie tak jak kiedyś kupiłem pszenica a na polu zamiast pszenicy żyto.

Ps;Dzisiaj u mnie 34 stopnie w cieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

To u siebie nie widzisz czy jest żyto czy nie? :) U mnie jak jest to nigdy nie sieje. U nas wymieniamy cały czas praktycznie, Mamy ze 6 odmian teraz ale jak kupujemy to siejemy na np 0,5 ha i sami rozmnażamy. Kilka pokoleń i leci następna. Czy to złe rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

ja robie podobne czyli kupuje na hektar i w kolejnym roku obsiewam głownie tym co z tego hektara urosło :) chyba ze z poprzedniego roku była dobra odmiana i pozostał czysta to sieje ja kolejny rok. w tym roku musze w całosci kupic pszenice bo nie kupiłem swiezej. :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja tez kupuje ale sieje najwyzej raz ale kupowane zboze zawsze lepiej plonuje i tak nie choruje jak stare

w tym roku mam 7 odmian i robie selekcje

i co roku sieje pszenice AKRATOS jest naprawde niezawodna i w tym roku zapowiada sie ze znowu bedzie najlepsza chyba ze MUSZELKA jej dorowna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Oj warto. Teraz mogę to napisać z doświadczenia. Od 2 lat sialiśmy swoje ziarno, w tym roku kupione i mieliśmy 6,5 tony z ha 4 ha i jęczmienia pełno jak dla nas. Przeważnie max mieliśmy do 5-5,5 ton z ha... Zboże czyściutki, 0 zieleni, zboże ładnie stało 4ha w 4 godz (dużo nawracania Super Bizon Zo56).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Mamy już połowę sierpnia, czy robicie już zakupy w centralach siewnych, tzn czy maja juz materiał na sprzedaż? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas jeszcze nie mam jeczmienia ozimego ani pszenzyta, powiedzieli ze koncem sierpnia przyjdzie ;[


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z tym, że nowy materiał lepiej plonuje się nie zgodze do 4 lat praktycznie nie występuje spadek plonu. a z materiałem siewnym różnie bywa raz kupiłem kwalifikowany zabrakło mi i dosiałem swoim zaprawianym w siewniku ta sama odmiana, moje zboże szybcjiech powschodziło bylo wieksze i lepiej sie krzewiło. wiadomo kupno materiału to wygoda ale nie koniecznie wyższe plony.kupcie tą samą odmianę pszenicy w czterech centralach zasiejcie na tym samym polu i zobaczycie co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mi gadali że we wrześniu mam się dopiero coś dowiadywać ;[ Tylko żeby nie było tak jak rok temu ze mieli pszenżyto ozime po 10 października, gdy pszenżyto na polach było zielone :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja osobiscie nie polecam zboza z centrali. Rok temu kupilem przenice odmiane granny, i ta sama przenice kupilem od Osadkowskiego i posiałem na jednej działce i okazalo sie ze ta z centrali byla jakas pomieszana... Po pierwsze byla drozsza, a jka sie okazalo , w dodatku byla gorzej zaprawiona... W tym roku tak samo z rzepakiem, ceny maja kosmiczne, za californium u Osadkowskiego 340 PLN na 3h, a w centrali 440 za odmiane Jimmy. Moj sasiad kontraktuje co roku jeczmien z centrala, i jak ma oddawac to czesto zawozi inny jeczmien, gdy brakuje t. To jest masakra, bo placisz i kupujesz niby odpowiednik danej odmiany... ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel250    2

Ja w tym roku kupiłem łubin z centrali to poprostu masakra.Połówek było dużo . W żniwa okazało się że łubin z centrali gorzej sypnął od mojego z przed kilku lat który co roku czyszcze czyszczarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja osobiscie nie polecam zboza z centrali. Rok temu kupilem przenice odmiane granny, i ta sama przenice kupilem od Osadkowskiego i posiałem na jednej działce i okazalo sie ze ta z centrali byla jakas pomieszana... Po pierwsze byla drozsza, a jka sie okazalo , w dodatku byla gorzej zaprawiona... W tym roku tak samo z rzepakiem, ceny maja kosmiczne, za californium u Osadkowskiego 340 PLN na 3h, a w centrali 440 za odmiane Jimmy. Moj sasiad kontraktuje co roku jeczmien z centrala, i jak ma oddawac to czesto zawozi inny jeczmien, gdy brakuje t. To jest masakra, bo placisz i kupujesz niby odpowiednik danej odmiany... :)

Coś mi się zdaje że z ceną Jimmy robią cię w bambuko http://www.centrala-nasienna.pl/download_files/pdf/rzepak_2010.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Szanowni Koledzy,

Po ile U Was chodzi materiał w centralach?

 

Pszenica ozima od 1550 (fregata, figura, rywalka, muszelka) do 1900 (kris, buteo, adequat, belenus) zł brutto.

Pszenżyto ozime niemalże w tej samej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

w okolicznym gos. nassiennym pszenzyto 150 borwo i leontinio a pszenica ludwik 160


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Pszenżyto Leontino 1550 , pszenice Laifer,Ludwig 1650, Kerubino, JB Assano 1850 netto, w dalgecie po 1990netto Boomer,Cubus,itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

dziś pytałem o pszenice ceny od 160 do 180zł za 100kg, wyboru wielkiego nie było, może galwano wezme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Cena z 31 sieprnia. Rolnas za pszenicę 179+3% vat. Niezależnie od odmiany cena B) pszenżyto Leontino około 160 za 100 kg, ale to w Hage B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Aby nie powielac tematow zapytam sie tutaj!!! Gdzie w internecie znajde opis odmian pszenic?

Moze ktos wie jakie odmiany maja w ofercie w tym roku w Ozansku kolo Jaroslawia na podkarpaciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj