deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

a po ile sobie życzysz za jęczmień?możesz wogóle tak sam sprzedawać kwalifikat?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jędruś23    0

Tak mogę bo mam zezwolenie na obrót materiałem siewnym.

Jęczmień zaprawiony Vincit bądź Vitawex 130zł brutto, hurt 120zł brutto.

Wszystkie inne zboża to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mi na jesieni traiło sie żyto z groszkiem i to ze znanej polskiej firmy,pozdrawiam

według mnie warto,jest dopłata do materjału,nowe odmiany,czystość odmianowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też w tym roku kupiłem wszystko z centrali a mój wujek rok temu kupił żyto a w domu jak otworzył worek to sie okazało że to jest jęczmień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

heh nieźle :) ja z centrali nie kupuję, swoje mam, a jeśli coś to kupuję od kogoś bądź się z nim wymieniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Jeśli zaczynasz siać nową roślinę lub sadzić to lepiej brać z cenrali , ponieważ jest ona dorodna i widać że da dobry plon.Lecz też takie dorodne zboże jak w centrali może mieć znajomy lub sąsiad i od niego można kupić :lol:


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja kupuje od goscia który ma gospodarstwo nasienne ;) I towar w dobrej cenie i jakosc tez oki. nie kombinuje przynajmnij. Czyste zaprawione jak należy. Widziłem jak czyscił i zaprawiał przy mni inna partie. A dopłata mnie skusiła i na jesieni pszenżyto mam wszystko swieże:)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

W tym roku planuję zakupić nasiona w centrali a mianowicie pszenicę i pszenżyto. Jakie polecacie odmiany?? ;)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

przy cenie za materiał siewny tak do 140-150zł za 100kg i tym poziomie dopłat to niema sensu siać własnym materiałem ,ztym że jak już kupować to tylko w duży centralach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@farmermf - wiesz co sie stało z Centrala w Biaystoku? Przeniosła się tylko czy to inna firma już? Brałem od nich pszenicę to nie powiem że brzydka . Równo wzeszla i czysta bez żadnych innych bonusow typu inny gatunek zboża. Co prawda zaprawianie to jakieś takie marne było.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak większość forumowiczów robi, biorę na 0,5 hektara materiał na rozmnożenie. Bo kupując na większe areały to koszt dość duży. Co roku tak robię i na centralę nie narzekam. Nigdy nie trafiła mi się żadna pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

@paktofonikas1987 centrala nasienna chyba została przeniesiona, w jakiej miejscowość to nie wiem ale jak sie jedzie z Białegostoku do Zabudowia to jest ona po prawej stronie.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

dokładnie kwalifikat jest 100% lepszy bez porównania- czyste , dobrze zaprawione , mniejszy wysiew a ile większe plony jedyny minus to cena- ale istnieje możliwość zwrotu pewnych kosztów. Lub brać na zapomogę na mniejsze areały


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ten zwrot kosztów to dobra sprawa. Chociaż jakaś część się wróci i można za nią kupić pozostałe środki do produkcji np. opryski, paliwo. Lepsze to niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zbóż i mieszanek zbożowych dopłata do hektara wynosi 100 złotych. W przypadku roślin strączkowych - 160 a 500 zł - w przypadku ziemniaków.Musisz mieć posiany min. 1 hektar.Rolnik, aby otrzymać dopłaty, będzie musiał obsiać 1 hektar swojego pola co najmniej 150 kg kwalifikowanego ziarna pszenicy lub 140 kg mieszanek zbożowych, a także 2.500 kg ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Pewnie tak jak większość forumowiczów robi, biorę na 0,5 hektara materiał na rozmnożenie. Bo kupując na większe areały to koszt dość duży. Co roku tak robię i na centralę nie narzekam. Nigdy nie trafiła mi się żadna pomyłka.

 

I ja robię tak samo, co rok zakupuję tyle nasion kwalifikowanych, aby zasiać cała resztę w następnym... i tak w kółko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80
@farmermf - wiesz co sie stało z Centrala w Biaystoku? Przeniosła się tylko czy to inna firma już? Brałem od nich pszenicę to nie powiem że brzydka . Równo wzeszla i czysta bez żadnych innych bonusow typu inny gatunek zboża. Co prawda zaprawianie to jakieś takie marne było.

przenieśli sie pod Zabłudowo,nowy ładny obiekt ,niewiem jak sprzęt ale oby mniej mahlojek było z zaprawą i z czystością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1001    0

JA to słyszałem rożne opinie o kupowaniu w centrali.Np Taki koleś jeden dała na zamiane do centrali i tam pracował jego kolega i powiedział ze mu wymienili na ten samy tyko ze zaprawili zboże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Co to za centrala, że bierze na wymianę? Kupuję w takiej ilości by zasiać 1 lub 2 ha, albo konkretna działkę i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A wie ktos ile sie czeka na ten zwrot do kwalifikowanego ziarna jak wniosek mozna juz skladac od 15 stycznia?Nigdy jeszcze nie korzystalem z tego zwrotu a mysle kupic jeczmien na ok 9ha :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a ja kupuje tzw. pierwszy odsiew czy coś takiego z gospodarstwa doświadczalnego w uhrusku żyto po 500zł/t pszenżyto 600zł/t i tak wychodzi taniej jak by dostać zwrot i kupować w centrali :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja korzystałem w zeszłym roku i zwrot był dosc szybki od momntu złozenia wniosku. To nie dopłaty i PROW :)w ARR nie maja tyle pracy :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabro    1

Co roku korzystam z tych dopłat i teraz sprawdzałem to w zeszłym roku po miesiącu kasa była na koncie. Czyli porównując do innych Agencji jest to bardzo szybko.


Może jestem wariat, ale nie idiota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj