deer

Czy warto kupowac nasiona w centrali?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marek1977    1306

Czy w tym roku są te same stawki dopłat do materiału siewnego ,co w zeszłym bo chcę wypełnić wniosek,a za diabła nie mogę otworzyć strony ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Strona ARR

Strona działa, wysokość dopłaty jest raczej taka sama, jedynie wniosek się trochę zmienił.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    95

wiadomo panowie juz cos o cenach materiału siewnego zbóż jarych

ja dziś zamawialem jeczmien,pszenice i owies to srednio nie wiecej jak 190 brutto.F.N. GRANUM WODZIERADY lodzkie .pozdrowil.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurekmtz    0

Witam wszystkich . W tamtym roku brałem z centrali pszenice jarą druga kl bo innej już nie było . Wszystko ładnie pięknie , zacząłem siać , wcześniej tam była porzeczka . Wziąłem 100kg na 0,5ha wzięło mi zabrakło. Strasznie rzadko wykiełkowała a plon to dosłownie tragiczny i teraz mam dylemat czy znowu kupić nową pszenicy czy siać to co mam. Co Wy o tym myślicie . Dzięki :rolleyes:

Edytowano przez Jurekmtz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dziś zamawialem jeczmien,pszenice i owies to srednio nie wiecej jak 190 brutto.F.N. GRANUM WODZIERADY lodzkie .pozdrowil.

dzieki kolego

no ja tez chce zamowic, i sie w cenach orientuje

moze wie ktos jakie ceny ma kazgod

Edytowano przez turbogrocho49

maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam.Szukam owsa odmiana Bingo okolice Białej Podlaskiej jeśli ktoś wie gdzie można dostać proszę o kontakt.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dddpp    2

Tegoroczna zima pokazała drugą strone medalu w mojej okolicy większość ozimin do zaorania przetrzymały tylko żyta. Pszenżyta kwalifikowane wymarzły w prawie 100% a ci co zasiali z odsiewów się teraz smieją bo u nich wymarzło max do 40%. Siałem w sumie pięć odmian i wszystkie do orania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamnow31    0

Ale i nie tylko jest problem z tym ze nie przetrzymały oziminy do tego niema kwalifikowanego materiału siewnego a zapotrzebowanie jest ogromne telefon sie urywa w poszukiwaniach i to chodzi o ogromne ilości, ja sam swój materiał sprzedałem już praktycznie tydzień temu gdzie ludzie którzy kupywali ostatni itak sie dziwili, że wogóle jeszcze coś jest.. a ziemniaka nikt niechce i tu też problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

Myśle ,że post będzie tu pasował :)

Potrzebuję jak najszybciej (na wczoraj :P ) numer telefonu do firmy zajmującej się zaopatrzeniem rolnictwa : MAXPLON Marian Kapica , Łagów ,świętokrzyskie ,W necie znalazłem tylko dane adresowe ,ale nigdzie nie ma telefonu.

Pomożecie ???


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1306

W tym roku brak jest jęczmienia ozimego w ofercie HR Smolice na jesień 2012r,ciekawe jakie będą ceny na rynku?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

witam..wczoraj dzwonilem do centrali...pszenica bamberka i bogatka, bo takie mnie interesuja, po 2350 zl/t a pszenzyto grenado i borwo po 2250 zl/t..w cene wliczony jest transport z Poznania do Dębicy (ok 500km)..orientowal sie moze ktos z podkarpacia w cenach?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
largo85    0

Top Farms Agro...Pan powiedzial ze transport jest wliczony w cene..dziz dzwonilem do Wielana w Tarnowie i cena taka sama z tym ze na stanie nie maja jeszcze na dzien dzisiejszy pszenicy na sprzedaz..mowili zeby pytac za dwa tyg..cene moze cos uda sie obnizyc bo do Tarnowa mam 30 km i wlasny transport to nie problem..

 

Ps., cena oczywiscie netto..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jak to wygląda w tym sezonie?

Kupujecie kwalifikat? czy siejecie swój materiał tylko zaprawiony? Czy może zupelnie na zywca?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja jak co roku 200kg kwalifikatowanego na rozmnożenie a resztę swoim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja kupiłem na 30% areału, resztę wyczyściłem na Petkusie i sieje, a mam odmiany z tamtego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Na rozmnożenie to można brać jakie drogie, teraz się opłaca brać kwalifikat, chyba że pełna ochrona, nawożenie, potem przeczyszczone powiedzmy na petkusie i sprawdzona siła kiełkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Przy 60ha stały schemat od lat 60ha *150kg do którego zwraca ARR wyjdzie 9t kwalifikatu- a ze sieje najczęściej na hektar 160-170 kg to brakuje mi około 1 tony i to wysiewam swojego.

Nie widze sensu siania swojego - oszczedność rzedu 20-30 zł na hektar to żadna oszczędność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Co 3 lata można kupić 50kg na rozmnożenie, a tak to nie widzę sensu 3krotnie przepłacać. W czym ono inne że zaprawione i droższe bo nawozowane by ładniejsze było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam płacić po 1800/t pszenżyta zaprawianego jakąś Tarczą czy innym Vitavaxem, które wygląda jak poślad i kiełkuje jak Bóg da (Centrala Nasienna Białystok) to warto się zastanowić nad czyszczeniem i zaprawianiem na własną rękę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przy 60ha stały schemat od lat 60ha *150kg do którego zwraca ARR wyjdzie 9t kwalifikatu- a ze sieje najczęściej na hektar 160-170 kg to brakuje mi około 1 tony i to wysiewam swojego.

Nie widze sensu siania swojego - oszczedność rzedu 20-30 zł na hektar to żadna oszczędność.

 

 

My też od kilku lat 100% wykorzystania zwrotu ARR (pomijając 7 ar ziemniaków)..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj