Zaloguj się, aby obserwować  
pawlon

Wymiana noży w prasach z siekaczem

Polecane posty

pawlon    0

Panowie, mam pytanie dotyczące wymiany noży w prasach rolujących wyposażonych w siekacz. Czy może ktos napisac w jaki sposób to sie odbywa? Czy trzeba włazic pod maszynę? Czy moze wystarczy otwożyc klapę i wleźć do prasy? A może sa jakies inne metody??

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Siekacz czyli rotor? Napisz w jakiej prasie.

 

U mnie noże wyjmuje sie po opuszczeniu ich hydrauliką i przekręceniu dźwigni ze specjalnym prętem trzymającym noże. Potem trzeba wejść pod prase i je powyjmować. Cała operacja to jakieś dwie minuty, włożenie ze trzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@mirasek

 

W viconie noze opuszczaja się ot tak?? u mnie trzeba włączyć na opuszczanie i wjachać w łan żeby opór był dopiero wtedy się opuszczą....

 

@pawlon

no chyba musisz wejść pod maszynę, bo przeciez coś je tam trzyma ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Noże opuszcza hurtem hydraulika jednostronnego działania, każdy nóż jest na zabezpieczeniu sprężynowym i wraca po zwolnieniu hydrauliki. Także włączanie/wyłączanie chodzi nawet na postoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

podnieść to ja tez mogę na postoju

 

ale schować to najlepiej w miejscu gdzie kombajn sypał zboze się bujnac i od razu cofnięte(oczywiście trzymając guzik na sterowaniu) ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

słuchajcie mi chodzi o to czy aby wyjąc (włożyc ) nóz to trzeba sie kłaść pod prasę. np. Welger wystarczy opuścić dno z nożami, odbezpieczyć i otworzyć klapę i noże sa na wierzchu. a jak to jest w innych prasach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

W Viconie RF 130 tak jak napisałem, trzeba wejść pod prase, ale to żaden problem, jest dość przestronnie pod spodem :o Poza tym noże wkładałem raz, bo były wyjęte jak kupiłem prase (nówki nieśmigane) i wyjmowałem też raz, co drugi (dłuższe cięcie). Reszte robi hydraulika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

w NH chowam noże, przesuwam zabezpieczenie, podnoszę klapę i wyciągam... Muszę sprawdzić na tygodniu ich stan ponieważ ciąłem nimi słomę... prawie 200 sztuk ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj