Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek1209    0

co sadzicie o tym kombajnie?? czym sie roznia symbole s od sl?? lepiej kupić z silnikiem mercedesa czy perkinsa?? w ile robi hektar?? i czy lepiej kupic 98 czy 88??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Co do wydajności to w mocnym zbożu spokojnie zrobi ci 1ha w godz. Oznaczenie "S" to symbol typu napędu skrzyni biegów, w tym przypadku to zwykły napęd na pasy, a "SL" to napęd hydrostatyczny. Jeśli chodzi o silnik to rożnie mówią, jedni chwalą Perkinsa a inni Mercedesa, ja mam w swoim kombajnie mercedesa i ma ponad 30lat a chodzi jak zegarek.Nie wiem dokładnie czym konkretnie różni się Do88 od 98, ale wydaje mi się ze 98 jest nieco większy czyli szersze klepisko itp, zaznaczam tego nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

wiec 88 napewno ma mniejszy zbiornik ziarna od 98. chyba slabszy silnik ale pewny nie jestem. jest krotszy troche od 98 no a tak to to w zasadzie to samo chyba :o jesli chodzi o silnik to ja mam merca w 98sl i uwazam ze jest dobry. mocny oszczedny i ladnie pracuje. i polecam wersje sl ;)


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawde dobry kombajn, jeździłem takim trochę w te żniwa u znajomego i chociaż wcześniej nie miałem pojęcia o młóceniu bez problemu go obsługiwałem. Moim zdaniem to bardzo dobry wybór na kilkadziesiąt ha, solidny, wygodny i wydajność niezła. W tym akurat egzemplarzu był jeden problem- trochę dymił, a ta to od kupna przed poprzednimi żniwami żadnych poważnych napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

dodam jeszcze ze w 88 przewaznie byly montowane silniki perkinsa 150 KM. 88 z silnikiem merca to rzadkosc


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Mój 88 też troszkę pyrka dymkiem ale oleju przez całe żniwa nic nie weźmie a spalanie to około 13-14 litrów na ha ;)

W stojącym rzepaku to się płynie a nie kosi :o -polecam dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Mam takie pytanie. Zakupiłem Claasa dominatora 88 perkins 150km bez hydrostatu i nie ma w nim chłodnicy oleju. Czy może tak być? Chłodnica jest w hydrostacie tylko lub w silnikach mercedesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

mam podobne zdanie. najlepiej kupic orginalna farbe;) przynajmniej wyglada to pozniej jak nalezy;] pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Za orginał trzeba zapłacić 100 pln za puszke (1 litr) a za taką samą lecz dorabianą (w profesjonalnym zakładzie) 30 pln za puszke i też 1 litr ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

nobiles zielony do claasa L-76


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

mam pytanie do użytkowników claasa 88s, czy wiecie ile kosztuje klepisko i komplet cepów i gdzie najtaniej można dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

Witam mam Takie pytanko wie ktoś ile może kosztować nowa skrzynia biegów do claas 88 claasic i czy można kupić już złożoną ??


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja bym Ci radził kupić używaną ponieważ mniejsze będą koszty. Np znajdź jakiegoś spalonego i z niego wymontuj <_<


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

ja bym był raczej bardziej za nową skrzynią biegów mam nadzieje że kosztuje mniej niż 25000 zł <_<


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Może to akurat była skrzynia do ciągnika ale kosztowała 12 tys pln do Case MX170 <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj