c355

dom

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
c355    0

Czy bardziej sie oplaca kupic stary murowany dom do remontu nawet generalnego czy wybudowac nowy dom. Jak myslicie i dlaczego?Jakie sa koszty takiej budowy domu murowanego czy remontu?


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BATEK    0

Opłaca nie opłaca to zależy od wielu czynników.

Jeśli okolica ma to niepowtarzalne piękno, i czujesz że to jest to miejsce.

To może warto zapłacić za inwentaryzację,ekspertyzę, adaptację projektu i wiele innych rzeczy.

Poza tym to będzie przeróbka, nie zawsze układ pomieszczeń, wymuszony przez budynek, będzie funkcjonalny dla ciebie.

Jednak ,jak mawiał pewien doświadczony starszy budowlaniec.

Pierwszy spal, żeby ktoś sie nie męczył.

Drugi sprzedaj,a w trzecim możesz mieszkać.

Powodzenia przy budowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

ja bym postawił na budowe bo przy remontach to wiadomo jak jest zawsze może coś nie wyjść jak my chcemy a tak masz nowy dom wcześniej juz dokładnie zaplanowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

jak stawisz nowy do dom tez pojawia sie wiele komplikacji cos o tym bo 3 lata temu sam postawilem nowy domek a to muraz zle cos zrobi trzeba od nowa cos robic albo inspektor sie do czegos przyczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Jeżeli to jest jakiś zabytkowy dom to warto remontować chyba można nawet dostać na ten cel jakieś dofinansowanie z ochrony zabytków ale jak to zwykła chałupa to lepiej postawić nowy dom bo przy remontach takich starych obiektów zawsze dochodzą jakieś nieprzewidziane koszty.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

jesli to nie jest kompletna ruina to lepiej ,taniej i szybciej jest wyremontowac.zaoszczedzisz na czasie przez ominiecie calej biurokracji,ktora trwa dluzej niz budowa.takze kazdy nowy przylacz wody,pradu,gazu to spore koszty i udreka.glupie ogrodzenie wjazd z drogi publicznej[mozna miec tylko jeden] itp. pierdoly to koszty i zalatwianie w paru urzedach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

A ja wolał bym postawić nowy dom, sam właśnie jestem w trakcie starego domu a w starym jak to w starym, ściany nie równe,a to poziomu nie ma, po prostu lepiej nowy postawić, bynajmniej takie jest moje zdanie


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Oczywiście ze nowy. Dlaczego ponieważ koszty remontu będą podobne do stanu surowego, a nawet mogą być większe. Jeżeli masz możliwość stawiaj nowy ponieważ ze starymi budynkami jest tak iż później będą same remonty.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

heh... jak to mówi kolega ojca "remont to jest coś takiego jakby starą babe ubrać w nową kiecke,ładnie wyglada ale i tak jest stara" ;) sąsiad teraz buduje dom .Włozył juz 160 tyś dome jest juz przykryty dachem i ma wprawione okna. teraz bedzie tynkował w środku.jeszcze załozenie pieca CO i ogólne wykończenie budynku.Więc powinnien sie zmiescić z 200tyś


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

Dziekuje za tak wiele wypowiedzi. Domu narazie nie stawiam ale zaczynam planowac na przyszlosc i zbierac pieniadze. Dziekuje.


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Stary dom do remontu to po prostu studnia bez dna, ciągle coś trzeba naprawiać i poprawiać wiem bo sam takowy posiadam, jutro nawet zaczynam ocieplać. Chyba ze ktoś ma tyle kasy żeby od razu zrobić kapitalny remont. Ale ja w tej chwili wolał bym postawić nowy dom ponieważ zbudował bym go tak jak chcę, stary dom zazwyczaj ma wilgoć, krzywe ściany itd. Nowy dom to po prostu bajka wszystko jak zrobisz dobrze to przez następne kilkanaście lat zapominasz o remontach. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Lepiej jest postawić dom od podstaw a dla czego

Budujesz jak chcesz i jak sobie wymarzysz.

Nie gonią terminy np.: ze nie masz dachu a idzie deszcze.

Koszta są podobne a wiec lepiej postawić od podstaw takie jest moje zdanie ja już przeżyłem jeden remont generalny i nigdy więcej.


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Ja buduje dom 120m2 powierzhni użytkowej robimy w trybie gospodarczym i coś okolo 500mln zł bez wykończenia przy tych cenach materiału.Lepszy nowy będzie ze dwa trzy pokolenia będzie stał a stary to remonty i za te same pieniądze co nowy dom postawisz albonawet więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Chodzi mu raczej o 500 tysięcy. Bo za 500 milionów to pałac z trzema basenami można postawić. ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

a moze ktos wie mniej wiec jakie sa koszty takich zabaw? Budowy i remontu.I streszczenie co trzeba pokolei pozalatwiac zeby moc wybudowac na dzialce nie budowlanej??


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

http://www.dobreprojekty.pl/index.html

 

Na tej stronie masz projekty domów i przewidziane koszty budowy.

My mamy nowy dom, budowaliśmy dosyć długo, ale wreszcie mamy suche ściany, niecieknący dach, szczelne okna... ;)

Mieliśmy remontować stary,ale jakoś tak sie potoczyło, że trzeba było sie budować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Musisz sie zwrócić do urzedu gminy po decyzje o warunkach zabudowy. Do wniosku nalezy dołączyc 2 egzemplarze kopii mapy zasadniczej w skali 1:500 lub 1:1000. Gdy bedziesz miał decyzje o warunkach zabudowy udajesz sie do projektanta po projekt budowlany lub po adaptację projektu gotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0
a moze ktos wie mniej wiec jakie sa koszty takich zabaw? Budowy i remontu.I streszczenie co trzeba pokolei pozalatwiac zeby moc wybudowac na dzialce nie budowlanej??

 

Postawić dom do stanu surowego (zadaszyć) to 1/3 ceny kosztów ogółem za całość 2/3 to wykończenie i wyposażenie domu.


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no więc jak mówi GSX nowy dom to różni się tylko kosztem ścian no i pozwoleniami ,No bo w obu tynki trzeba robić,okna drzwi ,dach ,posadzki,sufity,instalacje a jak zacznisz przerabiać to i koszty zrównają się a stary i tak będzie miał wady

A co do postawienia-pozwolenia to musisz mieć projekty nie tylko budynku ale i podłączenia prądu,wody ,ścieków ,No i wcześniej teren należy odrolnić no chyba że to gospodarstwo to inaczej się zalatwia .A niewiem dobrze ale niektorzy kombinują kupują ruinę burzą ją i na jej miejscu w igentycznych granicach (murów) stawiają nowy budynek i traktują to jako remont generalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Nie ma czegos takiego jak remont generalny. Każde naruszenie, wymiana elementów konstrukcyjnych budynku wymaga pozwolenia na budowę. Jesli ktos tak robi, to popelnia samowolę budowlaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c355    0

A jakie sa koszty odrolnienia dzialki rolnej i przeksztalcenie tego an dzialke budowlana albo siedliskoa nie wiem ale tak zeby mozna bylo zaczac dom budowac.??


Polska wieś jest szansą na zdrową żywność dla całej Europy, jako wielki producent tego co najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charles    0

Opłata skarbowa za wyłączenie z produkcji rolenej jest zróżnicowana od klasy ziemi. Istnieje jednak możliwość wyłączenia 500 m2 na potrzeby budynku mieszkalnego za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj