Polecane posty

rudinho11    208

Witam,

Związku ze skorzystaniem z PROW, muszę prowadzić uproszczoną księgowość, możecie dokładnie opisać co i jak wpisywać i jak to ma wyglądać? Czy książka rozchodów i przychodów wystarczy i jak ma wyglądać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

zwykła książka przychodów i rozchodów A wpisujesz to co kupiłeś lub sprzedales na fakturę lub paragon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzory są w stosownych rozporządzeniach. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burski    1

Mimo wszystko chyba lepszą opcją jest zlecać to księgowej - tak mi się przynajmniej wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponka    0

Niekoniecznie, to jest naprawdę prosta sprawa. Na zwykłym Excelu to można robić albo płacić dość niewielkie pieniądze na systemy online jak np ifirma czy infakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Nie moglem znalezc nic podobnego wiec zalozylem nowy watek i moze ktos kto juz to prowadzi  lub byl na szkoleniu wypowie sie co trzeba w ewidencji wpisywac??? wiadomo faktury za ON nawozy srodki ochrony roslin czesci zamienne. a co z fakturami za narzedzia czy jakies srubki itd.. czy wystarczy na to paragon?? jak z oplatami za KRUS podatek, ubezpieczenia np budynkow czy maszyn i przeglady ciagnikow czy przyczep. przeciez to tez zwiazane z prowadzona dzialalnoscia jest. a jak za rachunki prad czy woda jak jest jeden licznik w domu. co gdy jest kredyt na ziemie i sie go splaca to czy  odsetki i raty tez mozna?? czy premie wpisuje sie do przychodu??  ale co na potwierdzenie tych rzeczy trzeba by miec?? wyciagi z banku ze premia wplynela lub odsetki sa splacane i raty?? dobrze by bylo jakby ktos nowym osobom co dostaly premie ladnie i szczegolowo to wytlumaczyl zeby nie bylo problemow

Połączone

 

 

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma chyba  żadnego katalogu co wpisujemy. Nie ma też żadnego aktu prawnego, który wprost definiowałby kiedy i co. Pisać wszystko to co jest związane z produkcją i było związane z tym, co jest rozpisane w biznesplanie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez mrc1005
      Witam,
       
      Coś więcej wiadomo jak to będzie w stosunku do rolników na Vacie, dochodowym.
       
       
      "Wprowadzenie od 1 lipca 2016 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) będzie się wiązać z koniecznością wyposażenia systemów księgowych podatników w nową funkcjonalność umożliwiającą wytworzenie JPK, a w niektórych przypadkach również z modyfikacją zasad prowadzenia ksiąg oraz sposobu dokumentowania transakcji handlowych."
       
       
      http://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/zasady-ogolne/736074,3,Jednolity-Plik-Kontrolny-JPK-od-1-lipca-2016-r.html
       
       
      Pozdrawiam
      Marcin
    • Przez janeek
      Witajcie mam do was pytanie. Jeśli ktoś miałby prowadzić waszą księgowość, to kto by się tym zajął? Księgowa czy raczej biuro rachunkowe? Pytam, bo jestem bardzo ciekawy waszych opinii na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj