TomekfanUrsusa

Problem z Ursusem c-360 3p

Polecane posty

Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Ursusa C-360 3p i mam z nim problem, który zaraz opiszę. 

W kwietniu 2015 zakupiłem Perkinsa od handlarza, aby być pewnym tego co mam niemal od razu zostały zrobione hamulce, wyciek ze zwolnicy, ciągnik dostał nowe wtryskiwacze, został kompleksowo pomalowany, dostał wszystkie nowe błotniki i nową kabinę a więc na tzw. start zainwestowałem dużo pieniędzy.

Tak "odpicowany" ciągnik miał mi służyć bezproblemowo możliwie jak najdłużej a co się okazało:

podczas sezonu orno-siewnego 2015 traktor zaczął puszczać niebieski dym,brać olej silnikowy, ciężko odpalał, ale z mocą raczej nie było jakiegoś wyraźnego problemu. 

W Lutym 2016 postanowiłem wykonać remont silnika-w tym celu zaprowadziłem ciągnik do mechanika najlepszego jakiego znam.

Po rozebraniu silnika okazało się, że wał korbowy jest w dobrym stanie, ale jest już po drugim szlifie do wymiany są pierścienie, tulejki w korbowodach, panewki oraz w głowicy popychacze zaworów oczywiście wymienione zostały wszystkie uszczelki na nowe i ciągnik został oddany mi na dotarcie. 

Traktor dotarłem przez 30mth i tak przystąpiłem do sezonu wiosennego w 2016 roku. Ciągnik przepracował zaledwie 60 mth pod obciążeniem i znów widzę niemalże te same wady a mianowicie:

Bierze olej, dymi na niebiesko i ciężko odpala tzn. Gaz w podłodze a on zapala i chodzi tak jakby na jednym garze i jest przy tym kupe dymu niebiesko-siwego minie 2-3 sekundy i wchodzi na obroty dopiero a w powietrzu unosi się ewidentnie zapach nie spalonego paliwa.

 

Pytanie moje brzmi co mam robić?Zbyt wiele pieniędzy w niego zainwestowałem, aby go sprzedawać tym bardzie, że wymieniłem w nim wszystkie 4 opony na nowe firmy "mitas" wiec tanio nie było.

Jedynym nie sprawdzonym elementem jest pompa paliwowa.

Czy w niej może być jakakolwiek przyczyna?   Proszę o pomoc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

A może jest to szary dym a nie niebieski bardzo dużo osób się myli w tym przypadku i w tym przypadku może być ustawiony zły kąt więc kłania się pompa. Oddaj do pompiarza na wszelki wypadek sprawdzenie pompy nie jest dużym kosztem.

 

Bierze olej hmmm. . .  może mechanik źle włożył pierścienie tłokowe.

Silnik perkinsa jest ciężko złożyć w warunkach domowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

silnik perkinsa jest prosty jak budowa cepa tylko cep go nie może naprawiać .głowicę powinien zrobić ktoś kto do tego sprzęt i umiejętności .po za tym może ktoś założył gowniane części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzys375    2

Głowicę zrobisz sam czy oddasz do firmy? Raczej oddasz

Gotowe tuleje wprasowujesz czy wbijasz młotkiem? Powinno się wprasować surowe tuleje a dopiero potem honować - jeśli będą zbyt nisko powoduje to wydmuchnięcie uszczelki pod głowicą tak samo z wałkiem rozrządu

Tuleje powinny wystawać ponad blok a dopiero potem splanować

Blok wyosiujesz pilnikiem? 

 

Albo nie masz styczności z silnikami perkinsa albo udajesz głupio mądrego ewentualnie oddajesz wszystko firmom a sam dokręcasz głowice tylko jestem ciekaw jakim kluczem dokręcasz i od których śrub zaczynasz i momentami o ile wiesz o co chodzi.

 

Jeszcze na koniec jeśli masz wszystkie urządzenia i maszyny do remontu silników perkinsa zwracam HONOR do kieszeni

A że części słabe to swoją drogą może być

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

@up. taki mądry jesteś jak ja głupi. gotowe tuleje się nie honuje. głowica do zakładu .wkładanie tuleji to be młotka i prasy tylko trzeba umieć i wiedzieć jak to zrobić. coś wysokości to masz rację ale pisałem że cep tego nie zrobi. miałem 3p.i kilka innych naprawilem także jebnij sobie browara i wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zależy  jak ty  go docierałeś,może uszczelka poszła ,sprawdź pompę.Najlepiej jak się silnik samemu robi a tak to... szukaj dziury w całym jedynie blok trzeba oddać do zakładu żeby wcisnęli tuleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam wszystkich.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Ursusa C-360 3p i mam z nim problem, który zaraz opiszę. 

W kwietniu 2015 zakupiłem Perkinsa od handlarza, aby być pewnym tego co mam niemal od razu zostały zrobione hamulce, wyciek ze zwolnicy, ciągnik dostał nowe wtryskiwacze, został kompleksowo pomalowany, dostał wszystkie nowe błotniki i nową kabinę a więc na tzw. start zainwestowałem dużo pieniędzy.

Tak "odpicowany" ciągnik miał mi służyć bezproblemowo możliwie jak najdłużej a co się okazało:

podczas sezonu orno-siewnego 2015 traktor zaczął puszczać niebieski dym,brać olej silnikowy, ciężko odpalał, ale z mocą raczej nie było jakiegoś wyraźnego problemu. 

W Lutym 2016 postanowiłem wykonać remont silnika-w tym celu zaprowadziłem ciągnik do mechanika najlepszego jakiego znam.

Po rozebraniu silnika okazało się, że wał korbowy jest w dobrym stanie, ale jest już po drugim szlifie do wymiany są pierścienie, tulejki w korbowodach, panewki oraz w głowicy popychacze zaworów oczywiście wymienione zostały wszystkie uszczelki na nowe i ciągnik został oddany mi na dotarcie. 

Traktor dotarłem przez 30mth i tak przystąpiłem do sezonu wiosennego w 2016 roku. Ciągnik przepracował zaledwie 60 mth pod obciążeniem i znów widzę niemalże te same wady a mianowicie:

Bierze olej, dymi na niebiesko i ciężko odpala tzn. Gaz w podłodze a on zapala i chodzi tak jakby na jednym garze i jest przy tym kupe dymu niebiesko-siwego minie 2-3 sekundy i wchodzi na obroty dopiero a w powietrzu unosi się ewidentnie zapach nie spalonego paliwa.

 

Pytanie moje brzmi co mam robić?Zbyt wiele pieniędzy w niego zainwestowałem, aby go sprzedawać tym bardzie, że wymieniłem w nim wszystkie 4 opony na nowe firmy "mitas" wiec tanio nie było.

Jedynym nie sprawdzonym elementem jest pompa paliwowa.

Czy w niej może być jakakolwiek przyczyna?   Proszę o pomoc,

Zrobić silnik jak Bóg przykazuje.Wcisnąć surowe tuleje i szlif korby do kontowania głowica do roboty pompa do roboty wał nowy.Zainwestować 4-5 klocków no chyba że znasz się na mechanice to koło 3 klocków i  będziesz śmigał  :P

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj