Skocz do zawartości
MarcinC360

Układ chłodzenia w c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn7701    0

Asharot ma racje. Jak nalejesz pod korek to wyrzuci. Wystarczy jak nalejesz 2cm nad płytki.

Płyn ma miejsce na rozszerzenie się i nic nie wyrzuca.

dex1988    7

Dziś pomagałem sąsiadowi wozić drzewo z lasu z marnym skutkiem (bagno jak ch....a). Wskaźnik temperatury dochodził tylko do zielonego, ale jak wróciłem do domu i dotknąłem ręką bloku silnika to był strasznie gorący (strasznie bo do porównania mam tylko c330 i w niej nigdy tak się nie nagrzewał). Czy to normalne w c360?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziś pomagałem sąsiadowi wozić drzewo z lasu z marnym skutkiem (bagno jak ch....a). Wskaźnik temperatury dochodził tylko do zielonego, ale jak wróciłem do domu i dotknąłem ręką bloku silnika to był strasznie gorący (strasznie bo do porównania mam tylko c330 i w niej nigdy tak się nie nagrzewał). Czy to normalne w c360?

Jeżeli wskażnik dochodził do zielonego pola to mogło być około 65-70 stopni to musi już parzyć a zagrzej go do normalnej temp. 80-85 stopni to dopiero będzie parzył :D jeżeli C-330 nie nagrzewa się to cos nie tak z termostatem ;)

ursus1991    8

Ja zawsze jak leję wodę to tak do 2/3 wlotu tej rurki co idzie z pompy wodnej i jest ok. A wchodzi nie całe 10 litrów, bo zawsze jak biorę wiadro 10l to jeszcze z pół litra zostaje.

pasiu66 jak chcesz zalać płynem to możesz załozyć ten zbiorniczek, bo to różnie bywa, a płyn droższy od wody.

djthomas    0

dex1988 Diesel pracuje w bardzo wysokiej temperaturze więc się tym nie martw. Jeśli blok w twojej c-330 się tak nie nagrzewa to albo masz zepsuty termostat albo w ogóle go nie masz. U mnie też tak było zamiast termostatu miałem kawałek blachy okrągłej i przewiercone w niej było kilka dziur. Powodowało to że podczas orki np; ciągnik nawet przy całym dniu pracy nie osiągał wyższych temperatur takich jak diesel powinien:)

raf21    0

hej koledzy znacie moze jakis sposób na wypłukanie wyczeszczenie chłodnicy od wewnatrz . oststnio pekła mi tuleja i olej zmieszał sie z woda i poszło wszystko do chłodnicy i teraz jak wypuszcze wode do czuć ze jest tam taka masć . jak sie jej pozybc bo tuleje zrobiłem i teraz jak prasuje claas rollant 44 to mi gotuje wode a wczesniej tego nie było. A jak sie pozbyc kamienia bo w c330 chyba mi zakamieniała chłodnica bo tez pokazuje swoje duza temp.

Edytowano przez raf21

damianmmmm    0

w C360 to musiałbyś ją przelać gorącą wodą i to przez jakiś czas tzn najpierw zalać gorącą żeby rozpuściło się trochę a później gorącą wodą płukać a na kamień jest dobry kwasek cytrynowy do gorącej wody (sprawdzone)

kukum    7

Wlej 3 litry octu to pomoze

i rozgrzej najlepiej przy prasie po robocie spusc wode i jak ostygnie troche zalej woda zapal na chwilke i spusc i mozesz zalac zwykla troche kombinowania ale dziala

zagotuj wodę w chłodnicy,wsyp "kret" do udrożniania rur, utrzymaj temp przez 2 minuty, spuść to i dokładnie wypłukaj. przeczyści chłodnice na pewno, usunie wszystko... sama tak robiłam sąsiad mi polecił:)

raf21    0

Jednak nic nie płukałem użyłem tylko kompresora i duzym ciśnieniem przeczyściłem ja i teraz mało co wskazówka sie podnosi

danielhaker    803

Czym najlepiej wypłukać chłodnicę z rdzy? Kilka razy już mi wygoniło wodę i widzę że w środku jest woda o rdzawym kolorze. Chciałbym teraz przepłukać chłodnicę i zalać ją płynem więc jak już wcześniej pytałem- jak ją wyczyścić? :huh:

Mikey    0

Witam mam problem z moja 60. Wywala mi wodę z chłodnicy przez korek. Woda w chłodnicy jest czarna i tłusta. Kopci także na biało. Co może być przyczyną??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się