Skocz do zawartości
MarcinC360

Układ chłodzenia w c-360

Polecane posty

Andrzej24871    12

Może przy montażu uszczelke uszkodził i tyle , moim zdaniem też uszczelka puszcza kompresje ale może to wina głowicy czasem sie zdaża że sie minimalnie krzywi i trzeba zplanować (czy jak sie to mówi) zdejmij pokrywki od klawiatury zdemontuj te wszytskie popychacze ustrojstwo tylko nie odkręcaj kolektora wodnego i ssącego , zmień uszczelke ( TOP-em do góry na sucho!!!! nie smaruj jej niczym) jak będziesz miał zdjęte głowice to weź coś prościutkiego winkiel czy coś i sprawdź głowice czy są równiutkie . I składaj jeśli wszytsko dobrze tylko poszukaj sobie jak sie powinno dokręcać głowice w jakiej kolejności. A do ustawienia luzów na zaworach to poszukaj jakiegoś mechanika :D

sylwek29    0

luzy na zaworach ustawi mi inny mechanik muszę kupić uszczelki pod głowice czy ktoś zakładał te całe miedziane może one są lepsze bo przynajmniej lepiej wykonane od tych starego typu co o tym myślicie ?

andzin    3

Te zegary to totalna porażka. Najlepsze robi Mera KFM. Aczkolwiek nawet te mają dużą tolerancję. Najlepiej założyć elektroniczny wskaźnik.

A są takie elektroniczne wskazniki temperatury. Dasz namiar gdzie można kupić taki wskaznik.

Wiadomość z agroFakt.pl

Dawix321    7

Koledzy mam problem z wodą w chłodnicy, gdyż nadmiernie wywala ją wężykiem na zewnątrz w czasie pracy i po godzinie trzeba ją uzupełniać ;( Proszę o pomoc.

kris82    4

dużo ubywa

korek dobrze ci trzyma

mógł też wydmuchnąć uszczelkę pod głowicą

kris82    4

jeśli w chłodnicy pojawiają się pęcherzyki powietrza jak zalejesz wodą na pracującym silniku to na 99% uszczelka

sprawdzałeś stan oleju

Dawix321    7

ochen "A ile ci tej wody ubywa 1 , 2 litry czy znacznie więcej??? "

Ok. 2 litrów w ciągu godziny.

kris82 "dużo ubywa

korek dobrze ci trzyma

mógł też wydmuchnąć uszczelkę pod głowicą "

tak ok. 2 litrów w ciągu godziny.

Tak dobrze trzyma bo jest nowy.

Przemko lamboEVO100 a czym ją wyczyścić ?

kris82 "jeśli w chłodnicy pojawiają się pęcherzyki powietrza jak zalejesz wodą na pracującym silniku to na 99% uszczelka

sprawdzałeś stan oleju"

Wszystko ok.

saherb    28

Masz pękniętą głowicę lub blok i kompresja z cylinrów "ucieka" do płaszcza wody, a przez wężyk w chłodnicy wydostaje się na zewnątrz. Objawem tego jest obecność w wodzie oleju (paliwa) i sadzy.

PAATRYKK5    1

chłodnica zakamieniała u mnie też tak się dzieje w byle jakiej pracy temperature łapie i wodę gubi jakieś 2 litry i później już nie ubywa

antonio86    38

moim zdaniem termostat!

Jeśli się nie grzeje to nie winazapaskudzonej czy też zakamienionej chłodnicy!

Jeśli nie przybywa oleju to też nie wins uszczeli,głowicy ani tuleji!

asharot    175

Jeśli będzie uszkodzona uszczelka albo głowica między tuleją a kanałem wodnym to oleju nie będzie przybywać,

a kompresja będzie "walić" do układu chłodzenia.

Będzie tak duże ciśnienie w układzie chłodzenia że otworzy się zawór w korku i woda wyleci wężykiem od przelewu.

Przemko    20

Ja swoją chłodnice czyściłem sodą kaustyczna, bardzo ładnie wyżarło ten cały syf, tylko nie dotykaj tego gołymi rękami po poparzysz :)

pasiu66    17

Mam pytanie: Zalałem c-330 płynem i chce to samo zrobić w c-360. Myślałem że wystarczy wlać płyn i po robocie, ale na innym forum wyczytałem, że należy założyć zbiorniczek wyrównawczy bo będzie wywalało płyn... Jest w tym coś prawdy? Jeśli tak to jak to zrobić?

dex1988    7

Witam

Ile wody mieści się w układzie chłodniczym ursusa c360 (w chłodnicy i bloku)?

asharot    175

Nic nie trzeba montować żadnych zbiorników dodatkowych,zalać i już.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się