celtis

siewnik famarol s 3,0m

Polecane posty

ariss    25

ja mam taki tylko teraz juz z 29 radlicami nie produkują ja mam jeden z ostatnich z 29 jestem zadowolony mam mechaniczne znaczniki i ścieżki ale z tym dilerem co brałem go to się kłóciłem pól dnia bo kupiłem i zapłaciłem a go nie było i czekałem miesiąc a jak był to chciał 2 tysiące więcej ale nie poddałem się i nic nie dopłaciłem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

mi chodzi o nowke:) bo nie wiem co lepsze poznaniak czy ten famarol

 

co lepsze poznaniak czy famarol 3m??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

poznaniak jest droższy a główna różnica to np zagarniacze poznaniak ma je rozdzielone tak że jak trafi się kamień to szybciej i dokładniej bedziesz miał ziarno zakryte ale ja wzięłem famarol i jestem zadowolony

 

 

a i nie pisz posta pod postem masz funkcje edytuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam famarola, ale trochę uboższą wersję, tzn. znaczniki i ścieżki przełączane za pomocą linki. I to był błąd trzeba było kupić znaczniki hydraulicznie przełączane, a ścieżki elektrycznie. Aparat od znaczników wymieniany był na gwarancji, a i tak dalej nie działa, a ścieżek nie da się przełączyć z ciągnika. Poza tym w Poznaniaku lepiej rozwiązane jest zamykanie ścieżek - zamykana jest zasówka i jest to moim zdaniem pewniejsze. I faktycznie jak kolega wcześniej pisał zagarniacz mógłby być dzielony. A co do samego wysiewu to sieje dość równo, jak się nastawi podczas próby kręconej, tak wysieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

famarol to syf. znaczniki powschodowe porażka te na linki. Scieżki się załączają albo nie. I jednosiłownikowe znaczniki pożygać się można. Opona samochodowa zimowa pięknie zagniata glebe. Rama pękła po 300 hektarach. Wymieniać dalej czy wystarczy ? (mam takiego)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja tez miałem problem z ściężkami ale można je ustawić tzn tą linkę skrócić lub wydłużyć ja nie wiem co ci sprzedali za modle że masz takie problemy albo co Ty nim robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Ja mam taki sieje nim 4 sezon a w sezonie 35 ha i nic się nie dzieje znaczniki na linke działają chć niejest to zbyt wygodne,a ścieżki działają bez zarzutu tylko musisz pilnowac kiedy zamknąc i otworzyć. Miałem poznaniaka ale ten bardziej mi odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja mam nasiłownik hydrauliczny te łancuszki wpadają o to badziewie od tuz i ciągle sięprzecinają. Tłok nigdy nie trzyma a do tego mam wersje ze za kołem terz jest redlica i ziarka leza na wierzchu. W zeszłym roku posiałem nim 170ha. A od czterech lat nie mniej jak 150


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja na początku sierpnia kupiłem famarola ze ścieżkami i hydraulicznym przerzutnikiem znaczników. oto moje spostrzeżenia i perypetie z nim związane: -bardzo kiepskiej jakości powłoka lakiernicza, farba odpryskuje nawet po małym stuknięciu

- bardzo niedbale złożony:

-redlice powinny być rozmieszczone co 12 cm, a niektóre były oddalone od siebie o 14, inne 11cm... tragedia, ale niedużo roboty i poprawiłem.

-z miejsca gdzie do siłownika przykręca się przewody lał się ciurkiem olej, okazało się, że połączenie uszczelniono o-ringami. w siłowniku nie było podtoczeń, więc o-ringi wypchnęło. założyłem podkładki mosiężne i jest ok.

-automat do zakładania ścieżek nie działał jak należy. wszystko się zacinało i dopiero kiedy praktycznie cały automat rozebrałem, porozwiercałem zbyt ciasne tulejki (!!!), przeszlifowałem co potrzeba zaczęło to działać jak trzeba.

-opony to jakieś szwedzkie zimówki nieznanej firmy, dętki sądząc po wentylach to chiński szajs (może się czepiam, ale najtańsze badziewie zakładają)

Całe szczęście siewnik całkiem dokładnie sieje, załadunek skrzyni nasiennej jest wygodny, a zagarniacz dobrze zagarnia i wyrównuje pole. czy jestem zadowolony z zakupu?- sam nie wiem czy za 17 tys brutto kupiłbym coś nowego i zarazem lepszego. z drugiej strony trochę wkurzające jest wydanie 17 tysięcy na nowy sprzęt i grzebanie przy nim. może lepszym rozwiązaniem byłoby kupienie jakiejś zachodniej używki? czas pokaże jak będzie się sprawował famarol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mój famarol jest chyba z 2003r.pracuje z C330.

 

-redlice mam ma stałe i trzeba było rurki wyginać, żeby był równy odstęp,

-to linki od przełączania ścieżek mam dorobione kółko prowadzące linkę w taki sposób, aby podczas pociągania była w poziomie, już się nie zacina.

-zgrzebło mam przerobione (oryginał strasznie śmieci ciągnął), dokupiłem 4 nowe sprężyny zagarnujące, u wszystkich po obcinałem wygięte końce.teraz wszystkie są proste, zagarnują ślady po kazdej redlicy, są pod innym katem- nie ciągną śmieci.

-po kołach kołach mam dwie redlice w jednej lini-porażka, najgorzej się tam pcha, i często ziarno jest na wierzchu

-przerobione spulchniacze sladów

-farba dziwnie wyblakła, całe elementy mają różne odcienie

-mam dorobiona ławeczkę do operatora siewnika :lol:

 

pod siew musi byc strasznie równo uprawione, nie może być zadnego zanizenia na polu bo ziarno bedzie na wierzchu, może gdyby siewnik pracował w zestawie było by lepiej.

 

ogólnie to nie jestem z niego zadowolony, dałem 8 tys zł, za takie pieniądze mogła byż już ładna używka


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

może ktoś wie +/- ile kosztuje obecnie ten siewnik famarolu? (taki jak w temacie) bo mamy z ojcem już tarego złomka i chcemy kupić siewnik tylko ze cięzko znalezc używany polski i musimy zdecydowac sie na nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Mam siewnik famarolu 3m tylko ten z większą skrzynią ładunkową ok 500kg pracuje on w zestawie z broną wahadłową KUNH mam go od 3lat rocznie sieje ok 60 ha ( z roku na rok pola przybywa) lecz ilośc ha sie ciągle zwiększa, ze znacznikami niemam najmniejszych prolemów a na ścieżki choc mechaniczne (linka) nienarzekam. Niemiałem jeszcze rzadnego problemu z tym siewnikiem. Jeśli chodzi o wysiew to zachowuje sie idealnie przy sianiu rzepaku nawet i minimalne dawki jest w stanie wysiac !!! Polecam ten siewnik

http://www.agrofoto.pl/forum/sianie-cz2-image31795.html


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Witam mam takie pytanko i prosze o rzetelne odpowiedzi... Mianowicie mam okazje kupić siewnik famarol 3m za 2000zł! Mam do tego siewnika 100km i nie widziałem na żywe oczy tylko na zdjęciach, Siewnik jest z 93rok nie posiada znaczników, i własciciel nie wie czy jest przystosowany do wysiewu rzepaku. Mam pytanie może wiecie czy z tych lat famarol ma wysiew drobnych nasion w standardzie bez zadnego zmieniana rolek jak to sie robi w poznaniakach? Jak mówicie warto zainteresować się nim? prosze o pomoc


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj