Zaloguj się, aby obserwować  
pmirekbmw

europa lup columbus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
griga    1080

Z tego co widze, to za te pieniążki to jeśli myślisz o zarobkowym koszeniu to będzie ciężko coś wybrać. Jeśli natomiast chcesz kupić coś co przede wszystkim wykosi u Ciebie a jeszcze trochę na zarobkach to coś można znaleźć. Mam dość dobre rozeznanie jeśli idzie o takie kombajny Ja miałem CLAASA MERCUR teraz MF 620 Wujek miał EUROPE teraz MF 487 czy jakoś tak kolejny Wujek CLAAS MERCATOR 75. A sam jak szukałem coś po claasie to myślałem o mercatorze. Ale za 12 tyś to raczej możesz zapomnieć. Ogólnie jeśli chodzi o te modele to dobra sztuka kosztuje ok 25tyś Takich ok 17-19tyś oglądałem kilka i nie polecił bym ich nikomu.

 

Na Twoim miejscu szukał bym czegoś w stylu CLAAS EUROPA, MERKUR; MATADOR .CORSAR COMPACT lub FAHR 900, 1000 są to maszyny bardzo proste w budowie, mało awaryjne, bardzo dużo części można po prostu w domu dorobić.

Forschritta owszem możesz kupić za 12 tyś ale nadawał by się on raczej na złom niż do pracy. Niestety większość jest strasznie wyeksploatowana, a to nie o to chodzi by go w żniwa robić tylko o to by kosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

wiem może się mi coś trafi

zaczne szukanie zaraz po żniwach bo teraz już drożeją a jeszcze jeden rok poczekam ^_^ :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

A jeszcze wracając do początku sprawy jak myślicie ile można skosić na godzinę takim kombajnem o chederze 2 metry bo ja na razie sie zastanawiam w co zainwestować i tak małe pieniądze to jest wszytko na co mnie stać nie dam rady więcej kasy sobie załatwić a wziąźć w jakimś banku co jest procent 20 to szkoda zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Odpowiem Ci troszkę inaczej, My naszym 2,7m MERCUR-ym w ciągu 8-9h kosiliśmy ok 4ha pszenicy o plonie ok 6t ziarna i ok 5t słomy. Ale ważne tez jest jaka jest wilgotność ziarna i słomy, jakiej wielkości masz pole, czy podjeżdżasz pod kombajn jak wysypujesz.

Jeśli mogę Ci coś doradzić to poszukaj sobie EUROPY w dobrym stanie (można kupić za ok 6tyś już) a nawet jeśli nie będziesz wiele kosił na usługach to zwróci Ci się kosząc tylko sobie. A będziesz przynajmniej miał zebrane na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czy EUROPA może wysypywać podczas koszenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Każdy kombajn może ;-) ważne tylko abyś dopasował prędkości ciągnika i kombajnu. Jedynie problemem jest to że ma ona nisko rurę i czasem jest problem z wysokimi przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w bizonach też można bo jak jeszcze kosili u nas bizonem to nikt nie chciał podczas koszenia wysypywać a jeden gościu protektorem wysypywał i my naszym mwrcatorem też tak robimy(czasami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmirekbmw    0

ja swego mam max do 5 i troszke po usługach na 3 km pól jest tylko jeden kombajn i to drogi i mało słowny myśałem o forsznicie albo bizonie do 10000 ale po rozpatrzeniu sie troski i pogadaniu na forum to chyba taki będzie najlepszy jak na pierwszy kombajn prosty i tani

jak myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj